Založ si blog

Moskva: Mesiac veľmi pravdepodobne nevznikol prirodzene. Mám ohlasy z 23 štátov

To vyhlásili dvaja renomovaní ruskí experti, ktorí v poverení ruskej vlády vyhodnocovali  rôzne početné údaje o vlastnostiach a parametroch Mesiaca. Až do dnešného dňa nevychádzajú vedci z údivu nad tým, čo všetko NASA na Mesiaci objavila. Po ukončení Apollo letov na Mesiac vedci NASA, ale aj z iných vedeckých inštitútov, v početných prácach v priebehu rokov v rôznych súvislostiach opakovane poukazovali na to, že Mesiac sa vo všetkých podstatných aspektoch odlišuje od všetkých nám známych kozmických objektov.

Všetky klasické terórie, ktoré sa pokúšali vysvetliť zvláštne a či záhadné vlastnosti Mesiaca, však nemali úspech.

V ďalšom uvediem len niekoľko z nevysvetliteľných vlastností, ktorými sa Mesiac vyznačuje:

Mesiac nedisponuje žiadnym pevným jadrom       

Túto tezu podporuje fakt, že Mesiac má nevysvetliteľným spôsobom výrazne nižšiu hustotu ako Zem i ako všetky ostatné planéty. Mesiac má hustotu 3,3  gramu na kubický centimeter, Zem až 5,5 gramu na kubický cm.

Mesiac „zaznieval ako zvon

Astrofyzici pri výskume Mesiaca nechali s ním kolidovať satelit za účelom vzniku mesačného „zemetrasenia“. Energia, ktorá pri tejto kolízii vznikla, bola adekvátna viac ako jednej tone TNT. Následne prišlo ku kmitaniu časti mesačného povrchu. Kmity pretrvávali až 4 hodiny. NASA pri sledovaní tohto efektu zaznamenala, že povrch Mesiaca po náraze satelitu akoby sa mierne „vlnil“. Na základe tohto poznatku sa začali medzi expertami množiť hlasy, že Mesiac v skutočnosti musí byť dutý.

Veľká záhada mesačného povrchu

Povrchová vrstva Mesiaca obsahuje kovy, ktoré vznikajú výlučne technickým spracovaním, ako napríklad mosadz. Ešte prekvapujúcejšie je, že sa v nej nachádzajú aj také elementy, ktoré sa na Zemi prirodzeným spôsobom vôbec nevyskytujú, ako napríklad uranium 236 a či neptunium 237. Na Zemi ich poznáme len ako produkty reakcií v atómových reaktoroch. Aj v tomto prípade je tradičná fyzika umlčaná.

Náš Mesiac je neprirodzene (záhadne) veľký satelit Zeme

Je nepísaným zákonom, že mesiace sú oveľa menšie ako planéty, ktoré obiehajú. Podľa tohto pravidla by Zem mala mať Mesiac, ktorý má priemer maximálne do 60 kilometrov – on má ale až neuveriteľných 3476 kilometrov.

Ako je to možné? Aj v tomto prípade tradičná fyzika i astrofyzika neposkytujú nijakú uspokojivú odpoveď. Veľmi dobré a názorné je porovnanie s Jupiterom. Jeho najväčšie mesiace majú len asi  1/80 z jeho veľkosti – v prípade Zeme je veľkosť Mesiaca až ¼ z jej veľkosti.

Žiadna z klasických teórií a hypotéz nedokáže jednoznačne vysvetliť ako vznikol Mesiac a ako som už uviedol, žiadne nevie vysvetliť ani jeho záhadné vlastnosti. Napríklad jedna z nich uvádza, že Mesiac bol zachytený ako tzv. potulná planéta na svojej ceste, keď sa dostal do blízkosti Zeme, jej gravitačným poľom. Zem je však príliš malá na to, aby sila jej gravitačného poľa bola schopná taký obrovský kus hmoty, akou Mesiac je, navždy k sebe pripútať.

Iná hypotéza vychádza zas z toho, že Mesiac sa vytvoril pred niekoľkými miliardami rokov z trosiek, ktoré vraj vznikli pri kolízii veľkého kozmického objektu so Zemou. Opäť ale nie je vysvetlená nízka hustota takého Mesiaca a ani jeho neprirodzená veľkosť.

A tak nikto nemôže vyvrátiť tézu, ktorú postulovali ruskí vedci, ale pridali sa k nej aj niektorí astronómovia z USA, ako Allen Hynek.

Téza hovorí, že  Mesiac je umelá konštrukcia, ktorá slúžila ako obrovská kozmická stanica, ktorá bola pred veľmi dávnou dobou neobyčajne vyspelou technikou dopravená na obežnú dráhu okolo Zeme.

——————————————

Moja slovenska publicisticka  a autorska tvorba je citana v 23. štátoch a každy mesiac odtial dostavame stovky pozitivnych reakcii. Na istu cast z nich odpoveda moja spolupracovnicka.

Precitajte si jednu reakciu zo SR:

 

Dáta z formulára na vašich stránkach
Milý používateľ,

na Vašej stránke bol vyplnený formulár „Kontaktujte ma“

Dátum: 22.09.2019 12:47
Meno:
E-mail:
Predmet: objav
Text: dobry den.
Pacia sa mi vase clanky o kapitalizme aj kozme. Tiez som vas objavila neskoro a nahodou cez clanok o gravitacii. Ja som skonceny jadrovy fyzik a robila som popularizaciu fyziky na hvezdarni v Rimavskej Sobote. Mojim konickom bola aj je fyzikalna fotografia. Krasa a neobycajnost niektorych fotiek ma inspirovala k pisaniu magickych pribehov. Mame asi dost vela spolo
cneho. Manzel je v redakcnej rade Kozmosu a neviem o tom, ze by ste tam prispievali.. Inak dcera sa nedavno vratila zo 7 mesacnej cesty po Juznej Amerike. Na internete najdete najma foto mojich zamrznutych bublin, ktore lietali svetom. Mozno vas zaujmu. Srdecne pozdravujem
Daniela

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

monitor testovanie škola

Výsledky žiakov ovplyvňuje prostredie, v ktorom vyrastajú, potvrdila analytička

14.12.2019 16:54

Z testovania PISA 2018 vyplynulo, že Slovensko patrí medzi krajiny, kde prostredie, v ktorom žiak vyrastá, predurčuje jeho úspešnosť.

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4707072x
Priemerná čítanosť článkov: 5040x

Autor blogu

Kategórie