Založ si blog

Moskva: Mesiac veľmi pravdepodobne nevznikol prirodzene. Mám ohlasy z 23 štátov

To vyhlásili dvaja renomovaní ruskí experti, ktorí v poverení ruskej vlády vyhodnocovali  rôzne početné údaje o vlastnostiach a parametroch Mesiaca. Až do dnešného dňa nevychádzajú vedci z údivu nad tým, čo všetko NASA na Mesiaci objavila. Po ukončení Apollo letov na Mesiac vedci NASA, ale aj z iných vedeckých inštitútov, v početných prácach v priebehu rokov v rôznych súvislostiach opakovane poukazovali na to, že Mesiac sa vo všetkých podstatných aspektoch odlišuje od všetkých nám známych kozmických objektov.

Všetky klasické terórie, ktoré sa pokúšali vysvetliť zvláštne a či záhadné vlastnosti Mesiaca, však nemali úspech.

V ďalšom uvediem len niekoľko z nevysvetliteľných vlastností, ktorými sa Mesiac vyznačuje:

Mesiac nedisponuje žiadnym pevným jadrom       

Túto tezu podporuje fakt, že Mesiac má nevysvetliteľným spôsobom výrazne nižšiu hustotu ako Zem i ako všetky ostatné planéty. Mesiac má hustotu 3,3  gramu na kubický centimeter, Zem až 5,5 gramu na kubický cm.

Mesiac „zaznieval ako zvon

Astrofyzici pri výskume Mesiaca nechali s ním kolidovať satelit za účelom vzniku mesačného „zemetrasenia“. Energia, ktorá pri tejto kolízii vznikla, bola adekvátna viac ako jednej tone TNT. Následne prišlo ku kmitaniu časti mesačného povrchu. Kmity pretrvávali až 4 hodiny. NASA pri sledovaní tohto efektu zaznamenala, že povrch Mesiaca po náraze satelitu akoby sa mierne „vlnil“. Na základe tohto poznatku sa začali medzi expertami množiť hlasy, že Mesiac v skutočnosti musí byť dutý.

Veľká záhada mesačného povrchu

Povrchová vrstva Mesiaca obsahuje kovy, ktoré vznikajú výlučne technickým spracovaním, ako napríklad mosadz. Ešte prekvapujúcejšie je, že sa v nej nachádzajú aj také elementy, ktoré sa na Zemi prirodzeným spôsobom vôbec nevyskytujú, ako napríklad uranium 236 a či neptunium 237. Na Zemi ich poznáme len ako produkty reakcií v atómových reaktoroch. Aj v tomto prípade je tradičná fyzika umlčaná.

Náš Mesiac je neprirodzene (záhadne) veľký satelit Zeme

Je nepísaným zákonom, že mesiace sú oveľa menšie ako planéty, ktoré obiehajú. Podľa tohto pravidla by Zem mala mať Mesiac, ktorý má priemer maximálne do 60 kilometrov – on má ale až neuveriteľných 3476 kilometrov.

Ako je to možné? Aj v tomto prípade tradičná fyzika i astrofyzika neposkytujú nijakú uspokojivú odpoveď. Veľmi dobré a názorné je porovnanie s Jupiterom. Jeho najväčšie mesiace majú len asi  1/80 z jeho veľkosti – v prípade Zeme je veľkosť Mesiaca až ¼ z jej veľkosti.

Žiadna z klasických teórií a hypotéz nedokáže jednoznačne vysvetliť ako vznikol Mesiac a ako som už uviedol, žiadne nevie vysvetliť ani jeho záhadné vlastnosti. Napríklad jedna z nich uvádza, že Mesiac bol zachytený ako tzv. potulná planéta na svojej ceste, keď sa dostal do blízkosti Zeme, jej gravitačným poľom. Zem je však príliš malá na to, aby sila jej gravitačného poľa bola schopná taký obrovský kus hmoty, akou Mesiac je, navždy k sebe pripútať.

Iná hypotéza vychádza zas z toho, že Mesiac sa vytvoril pred niekoľkými miliardami rokov z trosiek, ktoré vraj vznikli pri kolízii veľkého kozmického objektu so Zemou. Opäť ale nie je vysvetlená nízka hustota takého Mesiaca a ani jeho neprirodzená veľkosť.

A tak nikto nemôže vyvrátiť tézu, ktorú postulovali ruskí vedci, ale pridali sa k nej aj niektorí astronómovia z USA, ako Allen Hynek.

Téza hovorí, že  Mesiac je umelá konštrukcia, ktorá slúžila ako obrovská kozmická stanica, ktorá bola pred veľmi dávnou dobou neobyčajne vyspelou technikou dopravená na obežnú dráhu okolo Zeme.

——————————————

Moja slovenska publicisticka  a autorska tvorba je citana v 23. štátoch a každy mesiac odtial dostavame stovky pozitivnych reakcii. Na istu cast z nich odpoveda moja spolupracovnicka.

Precitajte si jednu reakciu zo SR:

 

Dáta z formulára na vašich stránkach
Milý používateľ,

na Vašej stránke bol vyplnený formulár „Kontaktujte ma“

Dátum: 22.09.2019 12:47
Meno:
E-mail:
Predmet: objav
Text: dobry den.
Pacia sa mi vase clanky o kapitalizme aj kozme. Tiez som vas objavila neskoro a nahodou cez clanok o gravitacii. Ja som skonceny jadrovy fyzik a robila som popularizaciu fyziky na hvezdarni v Rimavskej Sobote. Mojim konickom bola aj je fyzikalna fotografia. Krasa a neobycajnost niektorych fotiek ma inspirovala k pisaniu magickych pribehov. Mame asi dost vela spolo
cneho. Manzel je v redakcnej rade Kozmosu a neviem o tom, ze by ste tam prispievali.. Inak dcera sa nedavno vratila zo 7 mesacnej cesty po Juznej Amerike. Na internete najdete najma foto mojich zamrznutych bublin, ktore lietali svetom. Mozno vas zaujmu. Srdecne pozdravujem
Daniela

Vladimír Putin: Pozrite sa, čo ste len urobilli z tohto sveta

14.10.2019

V západných médiách sa o ruskom prezidentovi píše veľmi často. Ale mainstream o ňom píše takmer vždy len tendenčne a zavádzajúco. A len zriedkavo tieto koruptné médiá dajú Putinovi možnosť, viac »

V Neuwiede teror proti AfD! CDU: AfD je za terorom v Halle

12.10.2019

Teror útok na AfD budovu v Neuwiede – o tom ale mainstream nepíše. Nebol to ani prvý a ani posledný z teroristických aktivít proti demokraticky zvolenej strane AfD. Veľké nemecké médiá to viac »

Masy už čakajú! Oveľa viac ako 2015! NeúprosnáRealita! AmôjBonbónEgypt

11.10.2019

To vyhlásil Seehofer, keď sa pred niekoľkými dňami vrátil z Turecka z rozhovorov s Erdoganom, kde išlo o utečencov , ktorých v Turecku hrozivo čoraz viac pribúda. A nemecký národ nič – viac »

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

Za slušné Slovensko

V Bratislave sa začal protestný pochod iniciatívy Za slušné Slovensko

18.10.2019 18:58, aktualizované: 19:07

Ako informovali organizátori tohto podujatia, pochod má z Hodžovho námestia smerovať cez ulicu Palisády až k Národnej rade, pred ktorou bude postavené pódium.

ZHROMAŽDENIE: Verejné počúvanie nahrávok Gorily

Kiska pred úradom vlády hovoril o ukradnutom a mafiánskom Slovensku

18.10.2019 18:54, aktualizované: 19:17

Strana Za ľudí zvolala na piatok podvečer zhromaždenie pred Úradom vlády na Námestí Slobody v Bratislave.

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 904
Celková čítanosť: 4404361x
Priemerná čítanosť článkov: 4872x

Autor blogu

Kategórie