Založ si blog

NovýAntitrump zákon: Urážka migranta sa trestá! USAdemokracia v Iraku: Zničená krajina, veľká korupcia!

V New Yorku  je nový zákon – trest 250 000 dolárov za urážku migrantov. New York ovládajú Demokrati – primátorom je Demokrat Bill de Blasio. Len pred niekoľkými dňami oznámil, že sa zrieka  prípadného vymenovania za kandidáta Demokratov na úrad prezidenta USAv roku 2020 a svojich prívržencov vyzval, aby  podporili kandidatúru Bidena.

Ako veľký odporca Trumpa a jeho nekompromisnej migrantskej politiky, sa postaral o to, že v New Yorku sa bude tvrdo trestať, ak niekto označí niekoho slovami : “Ilegálny cudzinec“.

Dostane za to drastickú pokutu až do výšky 250 000 dolárov.

Mesto New York to oznámilo vo štvrtok na twitteri.

De Blasio sa vyhráža aj týmito slovami:

„Keď prídete do New Yorku, mesta migrantov a pokúsite sa proti nim šíriť nenávisť, tak musíte počítať s konzekvenciami.“

Inými slovami, ak poviete čokoľvek len minimálne kritické o migrantoch, alebo ak len vyslovíte, že v USA je mnoho ilegálnych cudzinov, tak prídu nepríjemné konzekvencie. A celý tento patologický nezmysel  v New Yorku je presne kodifikovaný na 29. stranách dokumentu, ktorý vypracovala Komisia pre ľudské práva Mesta New York pod názvom Smernice politickej korektnosti.

Jedna z týchto smerníc:

„Je jednoznačne diskriminujúce, ak napr. indická migrantská rodina, ktorá je v USA bez povolenia, požiada svojho prenajímateľa, aby v byte dal odstrániť škvrny plesne na stene a on povie, aby mu dali pokoj, lebo že inakšie zavolá na Úrad pre migrantov.“

Iná zo smerníc hovorí:

„Je diskriminujúce, ak sa v nejakom obchode rozprávajú napr. dvaja muži z Thajska svojou rečou a majiteľ obchodu im  povie, aby hovorili anglicky a keď nie, tak nech idú tam odkiaľ prišli.“

Hovorca komisie povedal pre New York Post, že smernice, ktoré vypracovala, sú základom nového antidiskriminačného zákona v New Yorku, ktorý bol nevyhnutný, aby sa urobilo všetko pre to: „Aby naši migranti mohli u nás žiť dôstojne a plne rešpektovaní“.

Tiež zdôraznil, že zákon má veľký význam práve teraz, v časoch  narastúcej nepriateľskej rétoriky voči migrantom.

Podľa Demokratov je hlavným šíriteľom  tohto nepriateľstva Donald Trump.

De Blasio je veľkým obdivovateľom utečeneckej politiky nemeckej kancelárky a má pre ňu len slová chvály.

Merkel teraz s odvolaním sa na neho môže v Nemecku urobiť niečo podobné a iniciovať podobný zákon, ktorý umožní potrestať každého, kto bude kritizovať migrantov a ich „urážať“.

 

USA išli do Iraku „zaviesť demokraciu“ .Výsledok: Zničená krajina, obrovská korupcia!

V Iraku pretrvávajú už viac dní v Bagdade i ďalších mestách masové demonštrácie proti vláde. Len počas šiestich dní bolo zabitých 104 ľudí a 6107 zranených.

Ľudia protestujú predovšetkým proti korupcii, vysokej nezamestnanosti a katastrofálnej infraštruktúre. Demonštrujú najmä mladí ľudia.

Vláda v Bagdade klame, keď hovorí, že za demonštrantami stoja sily, ktoré chcú zničiť už dosiahnuté vymoženosti a demokraciu. Vymoženosti v Iraku neexistujú a práve tak ani demokracia.

Irak je totálne  rozbitá a zničená krajina, a to odkedy do nej Bush nezákonne vtrhol, aby tam exportoval americkú „demokraciu“ a zničil diktátora, za ktorého v Iraku všetko fungovalo a bol tam poriadok a nikto nehladoval.

To všetko americká „demokracia“ zničila a Irak je v katastrofálnej situácii, a to napriek veľkému ropnému bohatstvu, ktoré má.

Iracký premiér Adil Abd al-Mahdi luhal, keď hovoril, že demonštrovali hlavne zaplatení provokatéri a „cudzie  sily“. A luhal aj v tom, keď tvrdil, že bezpečnostné zložky sa len bránili proti násiliu a útokom demonštrantov. Pravdou je opak, lebo početní žurnalisti, ktorí boli prítomní na demonštráciách vypovedali, že demonštrácie boli mierové a pokojné a že napriek tomu začali bezpečnostné zložky so streľbou do demonštrujúcich a že boli nasadení aj ostrostrelci.

To dokazuje aj to, že veľká časť zabitých demonštrantov bola doslova  popravená presnými zásahmi do srdca a do hlavy.

Pod tlakom demonštrantov, ktorí neprestali s demonštráciami ani po viacnásobnej streľbe ozbrojených vládnych zložiek, napokon v sobotu prisľúbil iracký premiér,

že budú urobené opatrenia, ktoré zlepšia situáciu najmä pre tých, ktorí sú na tom najhoršie. Okrem iného má byť uzákonnená podpora v nezamestnanosti a sociálna podpora.

Čo z toho bude naozaj splnené, to ukážu najbližšie dni. Demonštranti sú však rozhodnutí bojovať aj ďalej za lepší  a spravodlivejší Irak.

————————–

Hm, hm,..opät raz „zaujimavy“ vyvoj „citanosti“ mojho posledneho clanku – cez noc 1100 a potom cez den uz len 100 – cele roky to fungovalo normalne, teda rovnomerne. Od nejakeho casu to casto funguje akosi „pocarovane“…………na mojich portaloch maju moje clanky vzdy citanost rovnomernu…….. v com len spociva tento zasadny rozdiel, v com len??? som  z toho „zarazeny“, hm,….

Sokrates, Najgeniálnejší filozof. Génius väčší ako Einstein. Ježiš sa učil od neho

10.07.2020

Vyhlásil o sebe niečo, čo zaznamenal len Proklos – iný starogrécky génius, svetu málo známy. Preto to aj ostalo neznáme. Znie to: Sláva mnohých mudrcov spočíva len na zlej pamäti ich poslucháčov – alebo na prílišnej hlúposti ich obdivovateľov. Moja sláva je ale založená na obdive a uznaní najmúdrejších a preto nezapadne nikdy. Bolo to proroctvo, ktoré sa naplnilo [...]

Evo Morales: Justícia vyrobila dôkazy a ma obžalovala z terorizmu. USA sú v tom

09.07.2020

Puč proti prezidentovi Salvadorovi Allendemu v Čile v roku 1973 a puč proti prezidentovi Bolívie v roku 2019 má ten istý rukopis a ten má pôvod v USA. Allende prišiel o život a Moralesa vyhnali do exilu. V pondelok Bolívijská generálna prokuratúra oficiálne obžalovala z terorizmu a financovania teroristických aktivít prezidenta Moralesa a navrhla vziať ho do vyšetrovacej [...]

Azylant sexuálne obťažoval primátorku miliónovéhoKolína n. R. Polícia stála vedľa

08.07.2020

Elfi Scho-Antwerpes (SPD) – kolínska primátorka sa stala cez víkend obeťou sexuálneho násilia. Stalo sa tak na ulici Marsilstein Straße, kde sa konali slávnosti v rámci podujatia Christopher Street Days, ktoré bolo presunuté na október. Vyjadrila sa k tomu nasledovne: „Chcela som sa osobne presvedčiť, ako sa ľudia správajú v priebehu osláv. Podišla som ku skupine mladých [...]

Lebanon

Bomba? Libanonský prezident pripúšťa zásah zvonka

07.08.2020 18:18

Krátko po tom, čo polícia rozohnala demonštrantov, obviňujúcich úrady z nedbalosti, ktorá viedla k ničivej explózii v Bejrúte, libanonský prezident varoval pred predčasnými závermi.

LIETADLO havária india

Pri havárii lietadla zahynulo najmenej 16 ľudí, 123 utrpelo zranenia

07.08.2020 18:02, aktualizované: 19:15

Lietadlo spoločnosti Air India Express v juhoindickom štáte Kérala skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa.

pocasie-8-8-2020

Slnko nás cez víkend upraží, kedy príde úľava?

07.08.2020 16:45

Kto má rád teplo, môže si cez víkend vychutnať trópy, kto nie túžobne čaká, kedy sa ďalšia vlna horúčav skončí. Je aspoň nejaká nádej?

bratislava, magistrat

Bratislave pomáha vyhodnocovať situáciu COVID semafor

07.08.2020 16:43

Situáciu a riziká súvisiace s pandémiou koronavírusu pomáha na území hlavného mesta SR vyhodnocovať tzv. COVID semafor.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,096
Celková čítanosť: 6180816x
Priemerná čítanosť článkov: 5639x

Autor blogu

Kategórie