Založ si blog

Rakúsko po voľbách: Kurza“škrtia“ Grüne. Berlín podporuje dílerov drôg

Symbolicky povedané Kurz (krátky) po voľbách už nie je krátky. Ale hoci Kurz enormne zosilnel, tak situáciu mu skomplikovali Zelení, ktorí po veľkej strate sympatií voličov u FPÖ nečakane veľmi zosilneli.

To že FPÖ stratí, to sa očakávalo, ale strana stratila viac ako zneli najnepriaznivejšie  prognózy. Pred voľbami všetko vyzeralo na opätovnú koalíciu Kurzovej strany a FPÖ.

Keby,…. keby FPÖ nebola dopadla tak zle ako dopadla a keby Zelení neboli dostali takú podporu voličov ako dostali. Presvedčivý suverénny víťaz volieb Sebastian Kurz má teraz doslova na krku pre neho veľmi nepríjemných Zelených.

K FPÖ treba pripomenúť ešte toľko, že stratu takmer desať percent voličov si zapríčinili len sami a či zapríčinil im ju ich exšéf Strache svojou veľkou nerozvážnosťou, aj keď musím dodať, že bol hanebným spôsobom zlákaný do dômyselnej pasce, ktorú mu pripravili jeho politickí odporcovia. Nutné je však povedať aj to, že Stracheho charakter nebol na úrovni vysokej politickej funkcie, ktorú zastával. Preto sa veľa jeho sklamaných voličov obrátilo FPÖ chrbtom.

Pre túto stranu by preto bolo azda najlepšie odísť dobrovoľne do opozície, tam sa dôkladne „očisťiť“ a pripraviť sa lepšie a svedomitejšie na novú možnosť vládnutia. A tá môže prísť skôr, akoby sa teraz zdalo.

Kurz ohlásil, že bude viesť rozhovory s každou stranou, s ktorou by mohol vytvoriť vlády schopnú koalíciu. Čo sa týka čísel, tak by Kurz ako kancelár bol najsilnejší s SPÖ.

Voči  tejto strane má však Kurz aj z osobných dôvodov najväčší odpor, lebo je presvedčený, že odtiaľ boli organizované viaceré vážne intrigy proti nemu a aj pasca na Stracheho. S FPÖ je pre Kurza v súčasnej situácii koalícia veľmi pravdepodobne málo pravdepodobná.

Ostávajú Zelení. Tí sú bez afér, majú zatiaľ v Rakúsku dobrú povesť a vo voľbách zaznamenali najväčší prírastok hlasov – až 10 percent. Najväčšia časť rakúskych občanov si želá koalíciu Kurza so Zelenými. Kurzova strana má viacero bodov, kde sa so Zelenými môže dohodnúť. Problémom ale ostáva pohľad na utečeneckú politiku.

Tu sa rakúski Zelení do istej miery podobajú nemeckým Zeleným a tí boli občas „merkelovskejší“ ako samotná Merkel. Ak sa v koaličných rozhovoroch s Kurzovou stranou nepodvolia jej predstavám o utečeneckej politike Rakúska, tak to potom predsa len vyzerá na koalíciu s FPÖ a naozaj len v najkrajnejšom prípade s SPÖ.

Kurz v žiadnom prípade v nijakej koalícii ale nedovolí, aby opäť masy sociálnych „azylantov“ premiešané s kriminálnymi „azylantami“ vtrhli do Rakúska. Kurz je obdivuhodne stabilný charakter a zásadový konzervatívny demokrat  a verný prívrženec  hodnôt a tradícií európskej kresťanskej kultúry.

Rakúska vláda na čele so Sebastianom Kurzom bude oporou a veľkým povzbudením aj pre slovenských kresťanských konzervatívcov.

———————–

Policajt Wendt: Berlín dokonale chráni svojich drogových dílerov   

Šéf nemeckých policajných odborov Rainer Wendt je zhrozený z nového zákona, ktorý chce predložiť do Berlínskeho senátu justičný senátor Dirk Behrendt. Podľa Wendta nový zákon bude veľmi „nápomocný“ najmä drogovým dílerom, ktorých je v Berlíne obrovské množstvo a zároveň bude nesmierne sťažovať prácu policajtov.

Wendt: “V Berlíne máme Zeleného justičného senátora, ktorý nedôveruje polícii a de facto ju podozrieva, že koná nekorektne.“

Wendt je známy už dávno tým, že sa nebojí povedať to, čo si myslí ani vysokopostaveným politikom. V minulosti napr. viackrát otvorene kritizoval aj kancelárku za jej utečeneckú politiku.

V novom plánovanom zákone je zabudovaná povinnosť polície dokázať, že kontrolované alebo zadržané osoby neboli diskriminované. To znamená, že napríklad drogovému dílerovi, ktorého polícia zadrží, stačí vzniesť tvrdenie, že bol pri policajnom zákroku diskriminovaný a polícia musí dokázať, že tomu tak nebolo.

Wendt vyhlásil: „Spolková krajina Berlín je jedinou spolkovou krajinou, ktorá sa takto stavia proti vlastnej polícii. Lepšie sa už nedá chrániť drogových dílerov.“

 

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582724x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie