Založ si blog

Biden riskuje že padne do pasce Trumpa. Škandál-banka: Exšéf mŕtvy. Vražda?

DajtePozor! Posledne čisla „tvrdia“, že sa ma neoplatí čitať/// Čítanie publikovaných protokolov z telefonátu prezidentov USA a Ukrajiny je zábavné i napínavé. Zábavné preto, lebo z neho vyplyva, že sa rozprávali dvaja muži, ktorí majú v mnohom podobné charaktery. Dvaja, ktorí si dobre rozumejú a dvaja, ktorí sú skalopevne presvedčení o tom, že sú to najlepšie, čo sa ich krajinám mohlo stať, keď stoja na ich čele. A tiež dvaja, ktorí si navzájom prejavili vzájomný obdiv a rešpekt, pričom Ukrajinec viackrát zdôraznil, že sa veľa naučil od Američana a že to chce robiť aj naďalej.

Obaja zdôrazňujú, ako veľmi im záleži na dobrej spolupráci. Slabší muž v rozhovore oznámil ochotu čoskoro zakúpiť  v USA väčšie množstvo protitankových zbraní, čo sa silnejšiemu mužovi samozrejme páči.

Trump potom naznačil, že tam je ešte niečo, čo by prezident Ukrajiny mohol pre Biely Dom urobiť. Pozrieť sa na to, ako sa vyvíja vyšetrovanie podozrenia z korupcie oboch Bidenovcov a pohovoriť si vec  aj s Ministerstvom justície USA a právnikom Rudym Giulianim. Slabší muž to prisľúbil. Okrem toho je známe už dávnejšie, že ukrajinský prezident chce urobiť všetko pre to, aby vyčistil obrovský korupčný chliev vo svojej krajine. A do neho prispeli svojím podielom aj Bidenovci. Takže Zelenský nesľuboval  nič, do čoho by ho Trump potreboval nútiť.

Nikde v celom rozhovore sa nedá objaviť „do ut des“ (dám, keď mi dáš), čo  by Demokrati tak veľmi potrebovali, aby mohli Trumpa úspešne a účinne obviniť. A v prepise rozhovoru tiež nemožno nájsť žiadne indície, že by v ňom zohrala nejakú rolu v tom čase ešte zadržiavaná americká vojenská pomoc Ukrajine vo výške  390 miliónov dolárov. A celkom chýba nejaký poukaz na to, že Trump nariadil zadržanie tejto pomoci len týždeň pred júlovým telefonátom, a to iba preto, aby Zelenského mohol vydierať, ako sa domnievajú Demokrati v Kongrese.

Trump povedal už v utorok s ironickým úsmevom a ešte pred publikovaním telefonátu, že neexistuje žiadne „do ut des“. Tým de facto definoval vysokú právnu prekážku, ktorú Demokrati musia zdolať, aby vôbec  mohli byť zahájené vyšetrovania potrebné pre zavedenie impeachmentu. Prezident USA teda jednoznačne v telefonáte nepožadoval od Zelenského vôbec nič za to, že Ukrajine uvoľní zadržiavanú finančnú pomoc. Táto sa začala realizovať od dňa 12. septembra a nebola podmienená tým,  že Ukrajina musí rozbehnuť vyšetrovanie proti Bidenovcom. Ako už bolo povedané, to chcel Zelenský urobiť tak či tak už dávno pred telefonátom s Trumpom.

Preto ak Demokrati chcú niečo proti Trumpovi zmôcť, tak musia jednoznačne dokázať, že všetko bolo inakšie. A to bude nepredstaviteľne ťažké, ak nie celkom nemožné.

V každom prípade svetovú politickú scénu čakajú v tomto smere napínavé dni a skvelé divadlo, a to už len preto, že Trump je mimoriadne dobrý a rafinovaný herec na politickom javisku.

—————————-

Škandálne banky, hanba vám: Našli bývalého šéfa estónskej Danske Bank. Je mŕtvy. Vražda?   

Aivar Rehe, ktorý bol šéfom Danske Bank až do roku 2015, je mŕtvy. Oznámil to hovorca estónskej polície, ktorá ho hľadala niekoľko dní, lebo bol nezvestný. Jeho telesné pozostatky boli nájdené v stredu v lesíku, neďaleko jeho luxusnej vily v  hlavnom meste Estónska.

V Danske Bank boli prepierané špinavé peniaze. Podľa informácií z dobre informovaných zdrojov to malo byť viac ako 200 miliard eur. Vo viacerých štátoch – aj v USA a Nemecku – ktorých banky mali obchodné kontakty s Danske Bank robia kriminalisti už istý čas vyšetrovania. Až po uši je tejto škandálnej finančnej aféry namočená aj renomovaná nemecká Deutsche Bank, smutne známa finančnými škandálmi z minulosti.

V tomto prípade fungovala už roky pre Danske Bank ako tzv. Korrespondenzbank a nemalá časť špinavých peňazí sa prevádzala cez ňu.

Zvláštne a nanajvýš pochybné je však to, že Aivar Rehe nefiguroval v tomto bezpríkladnom škandále ako obvinený, ale ako dôležitý svedok.

Všetky špinavosti v Danske Bank vraj mali bežať mimo neho. To je absurdné a ťažko uveriteľné.

Oveľa pravdepodobnejšie je ale to, že samozrejme o všetkom dobre vedel a že mu štátna prokuratúra, ktorá prípad vyšetruje, navrhla, že ak bude vystupovať ako korunný svedok a všetko prezradí, tak odíde zo súdu ako slobodný človek.

Estónská polícia, ktorá našla jeho mrtvolu, opatrne a nie veľmi presvedčivo vyhlásila, že pravdepodobne išlo o suicid. To ale postráda logiku – veď prečo by sa mal  zabiť, ak mu nehrozilo väzenie?

Preto všetko hovorí za to, že bol násilne odstránený tými, ktorí sa dozvedeli, že sa jeho pričinením dostanú na veľa rokov do väzenia.

 

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

Luxemburský nepriateľ maďarského premiéra: Orbán si odhlasoval diktatúru

01.04.2020

Maďarsko je potrebné okamžite poslať tam kam patrí – a síce do politickej karantény. Korona kríza a Viktorovi Orbánovi úplne oddaný maďarský parlament umožnil, že šéf maďarskej vlady teraz nastolil diktátorský systém vládnutia. To povedal minister zahraničia Luxemburska Jean Asselborn, ktorý už viackrát v minulosti útočil na Orbána a ktorý ho vyslovene neznáša. [...]

Černobyľ, požiar

Ukrajinskí hasiči bojujú s požiarom v zóne černobyľskej jadrovej elektrárne

05.04.2020 15:53

V ohnisku požiaru je radiácia vyššia ako prípustná norma.

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Muž v Rusku zastrelil päť ľudí, lebo sa hlučne rozprávali pod jeho oknom

05.04.2020 15:28

Obeťami sú štyria mladíci a jedna mladá žena.

Francúzsko, Nice, polícia

Pre útok nožom na juhovýchode Francúzska vyšetrujú troch Sudáncov

05.04.2020 15:21

Útok si vyžiadal dve obete na životoch a päť zranených.

Boris Kollár

Kollár: Veľmi by som rozmýšľal, či obmedziť pohyb počas sviatkov

05.04.2020 13:25

Veci by mali byť prijímané na základe odporúčania odborníkov, povedal Kollár.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,017
Celková čítanosť: 5454240x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie