Založ si blog

Macron sa stal extrémista: Paríž musí pritvrdiť vo svojej utečeneckej politike

Tieto info sú len tu. Moje posledné blogy dosiahli rekordné čísla!… Francúzsky prezident „prevracia kabát“, keď odrazu niečo také vyhlásil. Veď ešte donedávna kritizoval za podobné slová Viktora Orbána alebo Mattea Salviniho a označoval ich preto za pravicových populistov. To istéo nich vyhlasovala aj „mama všetkých utečencov“ – kancelárka M erkel. A AfD bola pre ňu len extrémistická pravica, lebo bola presne v zmysle najnovšieho Macronovho vyhlásenia za tvrdú migračnú politiku.

Podľa tejto logiky ale musí Merkel teraz aj Macrona označiť za pravicového extrémistu.

Vo francúzskom parlamente bude najbližšie tematizovaná migrácia a migračná politika. A práve v tejto súvislosti Macron teraz v televízii vyhlásil, že francúzska utečenecká politika musí zmeniť svoje smerovanie a ho mimoriadne pritvrdiť. A „nový“ Macron tak odrazu tvrdí to isté čo Orbán, Kurz, Salvini, ktorí od začiatku prehlasovali, že ich krajiny nemôžu prijať každého, kto k nim príde.

Macron: „Francúzsko nemôže prijať každého, kto má namierené k nám.“

Tiež podotkol, že vo Francúzsku podstatne stúpol počet žiadostí o azyl. Za rok 2018 to bolo o 22 percent viac ako roku 2017.

Podobné čísla platia i pre Nemecko – Berlín to však zamlčiava. Pripomína to len AfD.

Macron teraz odrazu chce aj ilegálnu migráciu  rýchlejšie a efektívnejšie eliminovať. Ale veď predsa to isté presadzovali už dávno aj Kurz, Orbán i Salvini. Macron je odrazu v jednom šíku s nimi.

Čo teraz na to povie Merkel? Ak je spravodlivá a objektívna, tak musí povedať, že aj francúzsky prezident sa odrazu správa ako pravicový extrémista.

Macron však teraz ale vo svojej „protiutečeneckej“ rétoriky zašiel dokonca ešte ďalej ako taký Orbán alebo Salvini, lebo oznámil, že dá prešetriť, či sa migrantom nedostáva až príliš veľa lekárskej starostlivosti.

V priamej reči to ale znamená,  že Macron  vyhradí na lekárske zaopatrenie migrantov len istú veľmi zredukovanú sumu. Ak sa táto prekročí, tak pre všetkých tých migrantov, ktorí by potom potrebovali ošetrenie a či liečenie nebudú peniaze. Čo to môže znamenať a aké následky to môže mať, je určite každému jasné.

Už len dodám, že ak by niečo také bol vyhlásil nejaký politik AfD, tak by bol okamžite vyhlásený za rasistu, ktorému je jedno, že nejakí migranti môžu zomreť len preto, že im nebola poskytnutá lekárska pomoc, lebo na to už neboli financie.

 

——————————————————————

 

Skvelissimo – minuly rekord som pokoril,  dnes som dosiahol  542 kliknuti

„Priatelia“, verim, ze najblizsie s vasou pomocou to zlomime a dostaneme

sa pod 500

—————–

Citát z mojej zbierky citátov:

Kto mi „berie“, ten nevie, ze ja ovela viac dostavam inde………

Dalsi rekord mam v tom, ze uz nemam ziadne diskusne prispevky – z nejakeho dovodu ku mne tu nikto nechodi………Preco asi nie?

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

Princ Andrew na archívnom zábere.

Princ Andrew sa vzdal svojich oficiálnych povinností

20.11.2019 23:38

Princ uviedol, že si uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom "vážne narušovalo" prácu kráľovskej rodiny.

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582824x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie