Založ si blog

Putinov plán! Ten ale veľmi nahnevá USA. Hanbou Merkel je Snowden

Vladimír Putin má naozaj veľmi skvelý plán a napĺňa ho takpovediac nepozorovane už dlhší čas. Rusko v uplynulých desiatich rokoch nenápadne  a usilovne neustále zvyšovalo hodnotu svojho zlatého pokladu, svojich zásob zlata. V súčasnosti sa odhaduje jeho hodnota na 110 miliard dolárov. Krajina sa stala najväčším nákupcom zlata na svete.

Putinovým úmyslom v tejto súvislosti je získať pre Rusko úplnú nezávislosť od dolára a tak sa stať imúnnym voči súčasným americkým sankciám, ako aj voči prípadným ďalším sankciám. V rámci tejto stratégie profituje Moskva aj z obchodnej vojny, ktorú vedú USA s Čínou. Tá má za následok, že veľké centrálne banky, robia takú finančnú politiku, že cena zlata stúpa.

Moskva za desať rokov zväčšila svoje zásoby zlata až štvornásobne a drží sa tohto trendu aj naďalej. Rusi sa chcú oslobodiť od ťažoby dolára a naštartovať k novým ekonomickým rozletom.

Švajčiarske NZZ uviedli, že len v minulom roku  nadobudla Centrálna Banka Ruskej Federácie 274 ton zlata a je najväčším nákupcom zlata na svete.

Minulý rok ukázal, prečo Moskva začala favorizovať zlato. Dôvera ruských podnikov i Rusov voči doláru veľmi upadla. V dôsledku sankcií USA proti ruským firmám sa znížila hodnota rubľa a aj ruská burza zaznamenala značné straty.

Napokon prišlo k reakcii a Centrálna Banka v Moskve sa „rozlúčila“ s americkými štátnymi dlhopismi v hodnote 100 miliard dolárov.

 

Edward Snowden dúfa, že  mu Nemecko udelí azyl. Hanba kancelárky Merkel!

Niekdajší spolupracovník FBI Snowden, ktorý dostal v júni 2013 povolenie k pobytu  v Rusku, dúfa stále, že mu Nemecko, prípadne  Francúzsko, dá politický azyl. Pred niekoľkými dňami v rozhovore s Die Welt povedal Snowden:

„Ak mi  Nemecko dá politický azyl, tak to v súčasnosti nebude viac považované za nepriateľský akt voči USA.“

Zároveň vyčítal Nemecku i Francúzsku, že až dosiaľ nepodnikli absolútne nič v jeho záležitosti.

Snowden ďalej: „ Veľmi rád by som prijal politický azyl v Nemecku alebo vo Francúzsku, ale vlády v Berlíne i Paríži si v priebehu času našli vždy nové dôvody pre to, aby som nemohol prísť do Európy. Veď som predsa neuverejnil vôbec nič, čo by ľudstvu škodilo, naopak, urobil som pre ľudstvo veľmi veľa. Ale je to tak, že európske vlády majú predo mnou strach.“

  1. septembra vyjde knižne jeho autobiografia, v ktorej budú aj nové, dosiaľ neuverejnené informácie. V súčasnosti žije v Moskve, kde má povolený pobyt do začiatku budúceho roku. Čo s ním bude ďalej, to nevie.

Je obrovskou hanbou vlády Merkel, že hoci nekontrolovane vpustila do Nemecka i Európy viac ako 2 milióny utečencov, medzi nimi množstvo kriminálníkov, tak odmieta dať politický azyl mužovi, ktorý je bezdôvodne prenasledovaný americkou justíciou a de facto je v ohrození života.

Je to o to viac zarážajúcejšie, lebo už 29. októbra 2015 – keď Merkel už naplno otvorila hranice pre každého, kto len prehlásil, že je prenasledovaný – odporučil Európsky Parlament štátom EÚ, aby Snowdena uznali ako bojovníka za ľudské práva a poskytli mu ochranu.

Kancelárka Merkel, sama vraj bojovníčka za ľudské práva, to jednoducho ignorovala a pre neohrozeného bojovníka za lepší svet, Snowdena, nepohla ani len prstom.

Vladimír Putin: Pozrite sa, čo ste len urobilli z tohto sveta

14.10.2019

V západných médiách sa o ruskom prezidentovi píše veľmi často. Ale mainstream o ňom píše takmer vždy len tendenčne a zavádzajúco. A len zriedkavo tieto koruptné médiá dajú Putinovi možnosť, viac »

V Neuwiede teror proti AfD! CDU: AfD je za terorom v Halle

12.10.2019

Teror útok na AfD budovu v Neuwiede – o tom ale mainstream nepíše. Nebol to ani prvý a ani posledný z teroristických aktivít proti demokraticky zvolenej strane AfD. Veľké nemecké médiá to viac »

Masy už čakajú! Oveľa viac ako 2015! NeúprosnáRealita! AmôjBonbónEgypt

11.10.2019

To vyhlásil Seehofer, keď sa pred niekoľkými dňami vrátil z Turecka z rozhovorov s Erdoganom, kde išlo o utečencov , ktorých v Turecku hrozivo čoraz viac pribúda. A nemecký národ nič – viac »

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Brusel zaplatí zvýšenie kapacity poľského terminálu na skvapalnený plyn

18.10.2019 18:14

Investícia zvýši kapacitu terminálu pri premene LNG do plynného stavu, jeho skladovania a zabezpečí bezproblémovú prepravu.

Katalánsko / protest / demonštrácia /

Katalánsko sa ďalej búri

18.10.2019 17:47

Desaťtisíce ľudí vyšli dnes do ulíc katalánskych miest na protest proti odsúdeniu deviatich separatistických politikov španielskym najvyšším súdom.

sud, budova, okresny sud ba III, biely kriz

Sudkyne Onuferová a Kukučková odmietajú ovplyvňovanie v kauzách Kočnera

18.10.2019 17:30

Kočner mal údajne cez Threemu komunikovať s predsedom OS Bratislava III Davidom Lindtnerom a pýtať sa na sudkyne.

Afganistan mešita výbuch obete nárast

Po výbuchu v mešite na východe Afganistanu hlásia 62 mŕtvych a 36 zranených

18.10.2019 17:24

K útoku došlo v čase piatkových modlitieb, na ktoré prišli do mešity desiatky ľudí. V dôsledku výbuchu spadla strecha mešity.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 904
Celková čítanosť: 4404208x
Priemerná čítanosť článkov: 4872x

Autor blogu

Kategórie