Založ si blog

Putinov plán! Ten ale veľmi nahnevá USA. Hanbou Merkel je Snowden

Vladimír Putin má naozaj veľmi skvelý plán a napĺňa ho takpovediac nepozorovane už dlhší čas. Rusko v uplynulých desiatich rokoch nenápadne  a usilovne neustále zvyšovalo hodnotu svojho zlatého pokladu, svojich zásob zlata. V súčasnosti sa odhaduje jeho hodnota na 110 miliard dolárov. Krajina sa stala najväčším nákupcom zlata na svete.

Putinovým úmyslom v tejto súvislosti je získať pre Rusko úplnú nezávislosť od dolára a tak sa stať imúnnym voči súčasným americkým sankciám, ako aj voči prípadným ďalším sankciám. V rámci tejto stratégie profituje Moskva aj z obchodnej vojny, ktorú vedú USA s Čínou. Tá má za následok, že veľké centrálne banky, robia takú finančnú politiku, že cena zlata stúpa.

Moskva za desať rokov zväčšila svoje zásoby zlata až štvornásobne a drží sa tohto trendu aj naďalej. Rusi sa chcú oslobodiť od ťažoby dolára a naštartovať k novým ekonomickým rozletom.

Švajčiarske NZZ uviedli, že len v minulom roku  nadobudla Centrálna Banka Ruskej Federácie 274 ton zlata a je najväčším nákupcom zlata na svete.

Minulý rok ukázal, prečo Moskva začala favorizovať zlato. Dôvera ruských podnikov i Rusov voči doláru veľmi upadla. V dôsledku sankcií USA proti ruským firmám sa znížila hodnota rubľa a aj ruská burza zaznamenala značné straty.

Napokon prišlo k reakcii a Centrálna Banka v Moskve sa „rozlúčila“ s americkými štátnymi dlhopismi v hodnote 100 miliard dolárov.

 

Edward Snowden dúfa, že  mu Nemecko udelí azyl. Hanba kancelárky Merkel!

Niekdajší spolupracovník FBI Snowden, ktorý dostal v júni 2013 povolenie k pobytu  v Rusku, dúfa stále, že mu Nemecko, prípadne  Francúzsko, dá politický azyl. Pred niekoľkými dňami v rozhovore s Die Welt povedal Snowden:

„Ak mi  Nemecko dá politický azyl, tak to v súčasnosti nebude viac považované za nepriateľský akt voči USA.“

Zároveň vyčítal Nemecku i Francúzsku, že až dosiaľ nepodnikli absolútne nič v jeho záležitosti.

Snowden ďalej: „ Veľmi rád by som prijal politický azyl v Nemecku alebo vo Francúzsku, ale vlády v Berlíne i Paríži si v priebehu času našli vždy nové dôvody pre to, aby som nemohol prísť do Európy. Veď som predsa neuverejnil vôbec nič, čo by ľudstvu škodilo, naopak, urobil som pre ľudstvo veľmi veľa. Ale je to tak, že európske vlády majú predo mnou strach.“

  1. septembra vyjde knižne jeho autobiografia, v ktorej budú aj nové, dosiaľ neuverejnené informácie. V súčasnosti žije v Moskve, kde má povolený pobyt do začiatku budúceho roku. Čo s ním bude ďalej, to nevie.

Je obrovskou hanbou vlády Merkel, že hoci nekontrolovane vpustila do Nemecka i Európy viac ako 2 milióny utečencov, medzi nimi množstvo kriminálníkov, tak odmieta dať politický azyl mužovi, ktorý je bezdôvodne prenasledovaný americkou justíciou a de facto je v ohrození života.

Je to o to viac zarážajúcejšie, lebo už 29. októbra 2015 – keď Merkel už naplno otvorila hranice pre každého, kto len prehlásil, že je prenasledovaný – odporučil Európsky Parlament štátom EÚ, aby Snowdena uznali ako bojovníka za ľudské práva a poskytli mu ochranu.

Kancelárka Merkel, sama vraj bojovníčka za ľudské práva, to jednoducho ignorovala a pre neohrozeného bojovníka za lepší svet, Snowdena, nepohla ani len prstom.

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Logo policia

Polícia pátra po nezvestnej 16-ročnej Sandre Soskovej z Kežmarku

14.12.2019 13:57

Nezvestná je od štvrtka (12. 12.) popoludnia, keď odišla z Gymnázia na Ulici Dominika Tatarku v Poprade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4706768x
Priemerná čítanosť článkov: 5039x

Autor blogu

Kategórie