Založ si blog

Putinov plán! Ten ale veľmi nahnevá USA. Hanbou Merkel je Snowden

Vladimír Putin má naozaj veľmi skvelý plán a napĺňa ho takpovediac nepozorovane už dlhší čas. Rusko v uplynulých desiatich rokoch nenápadne  a usilovne neustále zvyšovalo hodnotu svojho zlatého pokladu, svojich zásob zlata. V súčasnosti sa odhaduje jeho hodnota na 110 miliard dolárov. Krajina sa stala najväčším nákupcom zlata na svete.

Putinovým úmyslom v tejto súvislosti je získať pre Rusko úplnú nezávislosť od dolára a tak sa stať imúnnym voči súčasným americkým sankciám, ako aj voči prípadným ďalším sankciám. V rámci tejto stratégie profituje Moskva aj z obchodnej vojny, ktorú vedú USA s Čínou. Tá má za následok, že veľké centrálne banky, robia takú finančnú politiku, že cena zlata stúpa.

Moskva za desať rokov zväčšila svoje zásoby zlata až štvornásobne a drží sa tohto trendu aj naďalej. Rusi sa chcú oslobodiť od ťažoby dolára a naštartovať k novým ekonomickým rozletom.

Švajčiarske NZZ uviedli, že len v minulom roku  nadobudla Centrálna Banka Ruskej Federácie 274 ton zlata a je najväčším nákupcom zlata na svete.

Minulý rok ukázal, prečo Moskva začala favorizovať zlato. Dôvera ruských podnikov i Rusov voči doláru veľmi upadla. V dôsledku sankcií USA proti ruským firmám sa znížila hodnota rubľa a aj ruská burza zaznamenala značné straty.

Napokon prišlo k reakcii a Centrálna Banka v Moskve sa „rozlúčila“ s americkými štátnymi dlhopismi v hodnote 100 miliard dolárov.

 

Edward Snowden dúfa, že  mu Nemecko udelí azyl. Hanba kancelárky Merkel!

Niekdajší spolupracovník FBI Snowden, ktorý dostal v júni 2013 povolenie k pobytu  v Rusku, dúfa stále, že mu Nemecko, prípadne  Francúzsko, dá politický azyl. Pred niekoľkými dňami v rozhovore s Die Welt povedal Snowden:

„Ak mi  Nemecko dá politický azyl, tak to v súčasnosti nebude viac považované za nepriateľský akt voči USA.“

Zároveň vyčítal Nemecku i Francúzsku, že až dosiaľ nepodnikli absolútne nič v jeho záležitosti.

Snowden ďalej: „ Veľmi rád by som prijal politický azyl v Nemecku alebo vo Francúzsku, ale vlády v Berlíne i Paríži si v priebehu času našli vždy nové dôvody pre to, aby som nemohol prísť do Európy. Veď som predsa neuverejnil vôbec nič, čo by ľudstvu škodilo, naopak, urobil som pre ľudstvo veľmi veľa. Ale je to tak, že európske vlády majú predo mnou strach.“

  1. septembra vyjde knižne jeho autobiografia, v ktorej budú aj nové, dosiaľ neuverejnené informácie. V súčasnosti žije v Moskve, kde má povolený pobyt do začiatku budúceho roku. Čo s ním bude ďalej, to nevie.

Je obrovskou hanbou vlády Merkel, že hoci nekontrolovane vpustila do Nemecka i Európy viac ako 2 milióny utečencov, medzi nimi množstvo kriminálníkov, tak odmieta dať politický azyl mužovi, ktorý je bezdôvodne prenasledovaný americkou justíciou a de facto je v ohrození života.

Je to o to viac zarážajúcejšie, lebo už 29. októbra 2015 – keď Merkel už naplno otvorila hranice pre každého, kto len prehlásil, že je prenasledovaný – odporučil Európsky Parlament štátom EÚ, aby Snowdena uznali ako bojovníka za ľudské práva a poskytli mu ochranu.

Kancelárka Merkel, sama vraj bojovníčka za ľudské práva, to jednoducho ignorovala a pre neohrozeného bojovníka za lepší svet, Snowdena, nepohla ani len prstom.

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

Princ Andrew na archívnom zábere.

Princ Andrew sa vzdal svojich oficiálnych povinností

20.11.2019 23:38

Princ uviedol, že si uvedomil, že jeho priateľstvo s finančníkom Epsteinom "vážne narušovalo" prácu kráľovskej rodiny.

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582880x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie