Založ si blog

Putinov plán! Ten ale veľmi nahnevá USA. Hanbou Merkel je Snowden

Vladimír Putin má naozaj veľmi skvelý plán a napĺňa ho takpovediac nepozorovane už dlhší čas. Rusko v uplynulých desiatich rokoch nenápadne  a usilovne neustále zvyšovalo hodnotu svojho zlatého pokladu, svojich zásob zlata. V súčasnosti sa odhaduje jeho hodnota na 110 miliard dolárov. Krajina sa stala najväčším nákupcom zlata na svete.

Putinovým úmyslom v tejto súvislosti je získať pre Rusko úplnú nezávislosť od dolára a tak sa stať imúnnym voči súčasným americkým sankciám, ako aj voči prípadným ďalším sankciám. V rámci tejto stratégie profituje Moskva aj z obchodnej vojny, ktorú vedú USA s Čínou. Tá má za následok, že veľké centrálne banky, robia takú finančnú politiku, že cena zlata stúpa.

Moskva za desať rokov zväčšila svoje zásoby zlata až štvornásobne a drží sa tohto trendu aj naďalej. Rusi sa chcú oslobodiť od ťažoby dolára a naštartovať k novým ekonomickým rozletom.

Švajčiarske NZZ uviedli, že len v minulom roku  nadobudla Centrálna Banka Ruskej Federácie 274 ton zlata a je najväčším nákupcom zlata na svete.

Minulý rok ukázal, prečo Moskva začala favorizovať zlato. Dôvera ruských podnikov i Rusov voči doláru veľmi upadla. V dôsledku sankcií USA proti ruským firmám sa znížila hodnota rubľa a aj ruská burza zaznamenala značné straty.

Napokon prišlo k reakcii a Centrálna Banka v Moskve sa „rozlúčila“ s americkými štátnymi dlhopismi v hodnote 100 miliard dolárov.

 

Edward Snowden dúfa, že  mu Nemecko udelí azyl. Hanba kancelárky Merkel!

Niekdajší spolupracovník FBI Snowden, ktorý dostal v júni 2013 povolenie k pobytu  v Rusku, dúfa stále, že mu Nemecko, prípadne  Francúzsko, dá politický azyl. Pred niekoľkými dňami v rozhovore s Die Welt povedal Snowden:

„Ak mi  Nemecko dá politický azyl, tak to v súčasnosti nebude viac považované za nepriateľský akt voči USA.“

Zároveň vyčítal Nemecku i Francúzsku, že až dosiaľ nepodnikli absolútne nič v jeho záležitosti.

Snowden ďalej: „ Veľmi rád by som prijal politický azyl v Nemecku alebo vo Francúzsku, ale vlády v Berlíne i Paríži si v priebehu času našli vždy nové dôvody pre to, aby som nemohol prísť do Európy. Veď som predsa neuverejnil vôbec nič, čo by ľudstvu škodilo, naopak, urobil som pre ľudstvo veľmi veľa. Ale je to tak, že európske vlády majú predo mnou strach.“

  1. septembra vyjde knižne jeho autobiografia, v ktorej budú aj nové, dosiaľ neuverejnené informácie. V súčasnosti žije v Moskve, kde má povolený pobyt do začiatku budúceho roku. Čo s ním bude ďalej, to nevie.

Je obrovskou hanbou vlády Merkel, že hoci nekontrolovane vpustila do Nemecka i Európy viac ako 2 milióny utečencov, medzi nimi množstvo kriminálníkov, tak odmieta dať politický azyl mužovi, ktorý je bezdôvodne prenasledovaný americkou justíciou a de facto je v ohrození života.

Je to o to viac zarážajúcejšie, lebo už 29. októbra 2015 – keď Merkel už naplno otvorila hranice pre každého, kto len prehlásil, že je prenasledovaný – odporučil Európsky Parlament štátom EÚ, aby Snowdena uznali ako bojovníka za ľudské práva a poskytli mu ochranu.

Kancelárka Merkel, sama vraj bojovníčka za ľudské práva, to jednoducho ignorovala a pre neohrozeného bojovníka za lepší svet, Snowdena, nepohla ani len prstom.

Experti sú zarazení: Talianska dedina v epicentre korony je bez nakazených

03.04.2020

Dole nižšie: Keď Korona je Silnejšia ako Vzťah a Láska(((…Ferrera Erbognone je neďaleko Milána, ktoré, ako aj celý jeho región, je koronou najpostihnutejšia časť Talianska. Ale v tejto obci, ktorá má o niečo viac ako tisíc obyvateľov, nie je nikto infikovaný. Je to veľká záhada, na ktorú vedci hľadajú vysvetlenie. Úplne neznáma Ferrera sa tak odrazu stala stredobodom [...]

Renomovaný Profesor mikrobiológie argumentami zničil korona-politiku Merkel

02.04.2020

Otvorený list kancelárke ohľadne masívneho obmedzenia občianskych práv. Tak ju ešte nikto nepritlačil múru a ani tak nepoučil: Odborný nemecký lekár pre mikrobiológiu a infekčnú epidemiológiu profesor Bhakdi v liste žiada Merkel, aby mu odpovedala na 5 otázok, aby potom mohol zistiť, či sú oprávnené súčasné obmedzenia práv nemeckých občanov. Profesor bol viac ako 20 [...]

Luxemburský nepriateľ maďarského premiéra: Orbán si odhlasoval diktatúru

01.04.2020

Maďarsko je potrebné okamžite poslať tam kam patrí – a síce do politickej karantény. Korona kríza a Viktorovi Orbánovi úplne oddaný maďarský parlament umožnil, že šéf maďarskej vlady teraz nastolil diktátorský systém vládnutia. To povedal minister zahraničia Luxemburska Jean Asselborn, ktorý už viackrát v minulosti útočil na Orbána a ktorý ho vyslovene neznáša. [...]

Černobyľ, požiar

Ukrajinskí hasiči bojujú s požiarom v zóne černobyľskej jadrovej elektrárne

05.04.2020 15:53

V ohnisku požiaru je radiácia vyššia ako prípustná norma.

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Muž v Rusku zastrelil päť ľudí, lebo sa hlučne rozprávali pod jeho oknom

05.04.2020 15:28

Obeťami sú štyria mladíci a jedna mladá žena.

Francúzsko, Nice, polícia

Pre útok nožom na juhovýchode Francúzska vyšetrujú troch Sudáncov

05.04.2020 15:21

Útok si vyžiadal dve obete na životoch a päť zranených.

Boris Kollár

Kollár: Veľmi by som rozmýšľal, či obmedziť pohyb počas sviatkov

05.04.2020 13:25

Veci by mali byť prijímané na základe odporúčania odborníkov, povedal Kollár.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,017
Celková čítanosť: 5454239x
Priemerná čítanosť článkov: 5363x

Autor blogu

Kategórie