Založ si blog

Barcelona bojuje proti explodujúcej kriminalite a násiliu voči ženám. Slovenka zažila to tiež

Hádajte kedy to začalo. Hlavné mesto Katalánska – obrovský magnet pre turistov – sa stala kvôli extrémne narastajúcej kriminalite veľmi nebezpečným miestom. Priam explodoval počet krádeží, čo však je ešte oveľa hrozivejšie, to je mimoriadny nárast  násilných lúpeží a znásilnení.

Kriminalita v tomto nádhernom meste nadobudla veľmi povážlivé rozmery a narastá ďalej a polícia je čoraz preťaženejšia a bezmocnejšia.

Iste ste uhádli, že kriminalita v Barcelone, ale aj inde v Španielsku, začala explodovať po roku 2014 a prečo práve od toho času, viete určite všetci tiež.

Pred niekoľkými dňami som telefonoval s priateľmi z Paríža, manželský pár – on Francúz 42, ona Slovenka 37. Vrátili sa z Barcelony z krátkej dovolenky. Odchádzali plní radostného očakávania, vrátili sa rozčarovaní a nahnevaní.

V Barcelone bol horúci septembrový deň a na druhý deň sa vracali do Paríža. Zaumienili si, že predpoludnie strávia na pláži. Bolo tam mnoho ľudí, prevažne zahraniční turisti. Po polhodine na slnku, si išli zaplávať. Keď sa o štvrťhodinku vrátili, zažili obrovské a veľmi zlé prekvapenie. Na mieste, kde zanechali všetky svoje veci, nebolo nič, vôbec nič. Všetko bolo preč. Aj šaty a časť osobných dokladov. Ostali im len plavky, ktoré mali na sebe. Domáci Španieli im poradili, aby sa hneď obrátili na špeciálnu plážovú políciu mesta Bercelony. Tá bola na pláži umiestnená, odkedy sa mimoriadne začalo rozmáhať okrádanie návštevníkov pláže, a to od roku 2014. Spomínam si, že keď som bol na tejto pláži v roku 2010, nič také sa tam ešte nedialo a polícia tiež nebola prítomná – nebola potrebná.

Policajti, keď ich moji priatelia vyhľadali, ich utešovali a ponúkli im malú pomoc tým, že im dali dva lístky na metro, aby sa mohli dostať na francúzske veľvyslanectvo a tiež niečo na oblečenie a obutie.

Policajti mali pripravené veľké množstvo malých vrecúšiek, ktoré boli jednotne vybavené niečím na oblečenie i na obutie. Každý deň sa nejakým turistom prihodilo na pláži to isté, čo aj mojím priateľom.

Barcelona sa stala mestom prekvitajúcej kriminality, kde sa neisto  a neustále ohrození cítia aj domáci Katalánci, ktorí ešte pred niekoľkými rokmi považovali svoje hlavné mesto za najbezpečnejšie mesto v Španielsku.

Čísla, ktoré zaznamenávajú kriminálne činy v Barcelone, hovoria jasnou rečou a poukazujú na jednoznačný trend.

V roku 2018 sa v Barcelone zvýšil počet trestných činov oproti roku 2017 o 17 percent, pričom v roku 2017 oproti roku 2016 stúpla kriminalita v Barcelone o 15 percent. A v prvej polovici tohto roku sa kriminalita v meste, ktorá bola už v minulom roku priam katastroficky vysoká, zvýšila opätovne a síce o 9 percent oproti 2018.

Len počas prvých šiestich mesiacoch  v tomto roku  zaznamenala polícia v Barcelone viac ako 5300 lúpežných prepadov v uliciach, a to za bieleho dňa.

V porovnaní s Berlínom, ktorý patrí v Nemecku k najnebezpečnejším mestam, s vysokou kriminalitou migrantov a tureckých gangov, je na tom Barcelona oveľa horšie – v roku 2018 tam bolo o 50 percent viac trestných  činov ako v hlavnom meste Nemecka.

Extrémne stúplo v Barcelone, ale i inde v Španielsku, aj násilie voči ženám. Len v prvej polovici tohto roku bolo v Španielsku zavraždených 1022 žien. Neoficiálne číslo je však oveľa vyššie.

Ženy, ktoré kráčajú po uliciach španielskych miest bez mužského doprovodu, sú často sexuálne obťažované a neraz aj znásilnené.

Barcelona stráca svoj lesk čoraz väčšmi. Aj keď je krásna, avšak je čoraz nebezpečnejšia.

—————————–

Môj posledný blog z 5.9. „dosiahol“ po 24.hod. úbohú „čítanosť“ 850, a to zrejme len preto, lebo som v ňom šíril slávu a rastucu moc AfD a keďže v SR takmer všetci, asi 99,9 percent Slovakov spolu s Merkel, ktoru miluju, túto stranu vidia ako nedemokratickú, tak odmietali moj blog citat,……alebo pripadne to mohol byť sám mimozemský „sväty duch pravej demokracie“, ktorý to zacaroval.   

——————————————-

V kazdom pripade  ale usilovne siri moju slavu vsade po Slovensku, kde len moze, moj velky obdivovatel  a „vyborny priatel“ Jozef (Jožinko) Mak – som mu „vdacny“ a odmena za to …………..

Svetoznáma Piazza Navona: Ako ju autenticky zažili Eva a Robert zo SR, z východu

13.09.2019

Dole nájdete: MojeVýznamnéPosolstvoVšetkým…35ročná lekárka Eva a Robert, 39ročný inžinier boli už od detstva milovníkmi Talianska a jeho neobyčajnej kultúry. Pred trinástimi rokmi, keď viac »

O čom Merkel zaťato mlčí: Nemci sa čoraz viac ozbrojujú! Zo strachu

12.09.2019

Merkel sa radšej stará ale len o dobro utečencov ako o bezpečnosť občanov Nemecka. Vôbec jej neprekáža, že obavy a strachy občanov v posledných rokoch extrémne narástli. Kancelárka to ignoruje viac »

AfD zničila šéfa CDU v Brandenbursku tak, že musel odstúpiť. Schizofrénia Nemcov

11.09.2019

Prenikavý úspech AfD v nedávnych voľbách v Brandenbursku bol podmienený veľkou stratou voličskej priazne pre CDU. Zodpovednosť za to plne prevzal 45 ročný Ingo Senftleben. Vzdal sa svojej funkcie viac »

Vozne spoločnosti RegioJet

Na vyťaženej jednokoľajke Bratislava - Komárno začali jazdiť poschodové vlaky

16.09.2019 11:18

Súkromný dopravca RegioJet, prevádzkujúci železničnú osobnú dopravu medzi Bratislavou a Komárnom, nasadil v pondelok na trať poschodový vlak.

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most - Híd)

Z Mosta-Híd odchádza aj Cséfalvayová

16.09.2019 10:25

Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Internet

EÚ chce zaviesť digitálnu daň, aj keby nebola globálna dohoda

16.09.2019 10:09

Európska únia plánuje zaviesť daň z digitálnych služieb aj v prípade, že nedôjde ku globálnej dohode o tzv. webovej dani.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Bernatak, Madej, Jezik

Výbor vypočúva kandidátov na sudcov Ústavného súdu, štyria sa z híringu ospravedlnili

16.09.2019 09:47

Do plného počtu ostáva zvoliť ešte štyroch kandidátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 887
Celková čítanosť: 4230665x
Priemerná čítanosť článkov: 4770x

Autor blogu

Kategórie