Založ si blog

Barcelona bojuje proti explodujúcej kriminalite a násiliu voči ženám. Slovenka zažila to tiež

Hádajte kedy to začalo. Hlavné mesto Katalánska – obrovský magnet pre turistov – sa stala kvôli extrémne narastajúcej kriminalite veľmi nebezpečným miestom. Priam explodoval počet krádeží, čo však je ešte oveľa hrozivejšie, to je mimoriadny nárast  násilných lúpeží a znásilnení.

Kriminalita v tomto nádhernom meste nadobudla veľmi povážlivé rozmery a narastá ďalej a polícia je čoraz preťaženejšia a bezmocnejšia.

Iste ste uhádli, že kriminalita v Barcelone, ale aj inde v Španielsku, začala explodovať po roku 2014 a prečo práve od toho času, viete určite všetci tiež.

Pred niekoľkými dňami som telefonoval s priateľmi z Paríža, manželský pár – on Francúz 42, ona Slovenka 37. Vrátili sa z Barcelony z krátkej dovolenky. Odchádzali plní radostného očakávania, vrátili sa rozčarovaní a nahnevaní.

V Barcelone bol horúci septembrový deň a na druhý deň sa vracali do Paríža. Zaumienili si, že predpoludnie strávia na pláži. Bolo tam mnoho ľudí, prevažne zahraniční turisti. Po polhodine na slnku, si išli zaplávať. Keď sa o štvrťhodinku vrátili, zažili obrovské a veľmi zlé prekvapenie. Na mieste, kde zanechali všetky svoje veci, nebolo nič, vôbec nič. Všetko bolo preč. Aj šaty a časť osobných dokladov. Ostali im len plavky, ktoré mali na sebe. Domáci Španieli im poradili, aby sa hneď obrátili na špeciálnu plážovú políciu mesta Bercelony. Tá bola na pláži umiestnená, odkedy sa mimoriadne začalo rozmáhať okrádanie návštevníkov pláže, a to od roku 2014. Spomínam si, že keď som bol na tejto pláži v roku 2010, nič také sa tam ešte nedialo a polícia tiež nebola prítomná – nebola potrebná.

Policajti, keď ich moji priatelia vyhľadali, ich utešovali a ponúkli im malú pomoc tým, že im dali dva lístky na metro, aby sa mohli dostať na francúzske veľvyslanectvo a tiež niečo na oblečenie a obutie.

Policajti mali pripravené veľké množstvo malých vrecúšiek, ktoré boli jednotne vybavené niečím na oblečenie i na obutie. Každý deň sa nejakým turistom prihodilo na pláži to isté, čo aj mojím priateľom.

Barcelona sa stala mestom prekvitajúcej kriminality, kde sa neisto  a neustále ohrození cítia aj domáci Katalánci, ktorí ešte pred niekoľkými rokmi považovali svoje hlavné mesto za najbezpečnejšie mesto v Španielsku.

Čísla, ktoré zaznamenávajú kriminálne činy v Barcelone, hovoria jasnou rečou a poukazujú na jednoznačný trend.

V roku 2018 sa v Barcelone zvýšil počet trestných činov oproti roku 2017 o 17 percent, pričom v roku 2017 oproti roku 2016 stúpla kriminalita v Barcelone o 15 percent. A v prvej polovici tohto roku sa kriminalita v meste, ktorá bola už v minulom roku priam katastroficky vysoká, zvýšila opätovne a síce o 9 percent oproti 2018.

Len počas prvých šiestich mesiacoch  v tomto roku  zaznamenala polícia v Barcelone viac ako 5300 lúpežných prepadov v uliciach, a to za bieleho dňa.

V porovnaní s Berlínom, ktorý patrí v Nemecku k najnebezpečnejším mestam, s vysokou kriminalitou migrantov a tureckých gangov, je na tom Barcelona oveľa horšie – v roku 2018 tam bolo o 50 percent viac trestných  činov ako v hlavnom meste Nemecka.

Extrémne stúplo v Barcelone, ale i inde v Španielsku, aj násilie voči ženám. Len v prvej polovici tohto roku bolo v Španielsku zavraždených 1022 žien. Neoficiálne číslo je však oveľa vyššie.

Ženy, ktoré kráčajú po uliciach španielskych miest bez mužského doprovodu, sú často sexuálne obťažované a neraz aj znásilnené.

Barcelona stráca svoj lesk čoraz väčšmi. Aj keď je krásna, avšak je čoraz nebezpečnejšia.

—————————–

Môj posledný blog z 5.9. „dosiahol“ po 24.hod. úbohú „čítanosť“ 850, a to zrejme len preto, lebo som v ňom šíril slávu a rastucu moc AfD a keďže v SR takmer všetci, asi 99,9 percent Slovakov spolu s Merkel, ktoru miluju, túto stranu vidia ako nedemokratickú, tak odmietali moj blog citat,……alebo pripadne to mohol byť sám mimozemský „sväty duch pravej demokracie“, ktorý to zacaroval.   

——————————————-

V kazdom pripade  ale usilovne siri moju slavu vsade po Slovensku, kde len moze, moj velky obdivovatel  a „vyborny priatel“ Jozef (Jožinko) Mak – som mu „vdacny“ a odmena za to …………..

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944532x
Priemerná čítanosť článkov: 5140x

Autor blogu

Kategórie