Založ si blog

Dáme si vziať peniaze? Švédom ich ukradnú prvým v EÚ. Krádež slobody občana to bude!

Nedajme si vziať peniaze! Rakúšania si ich nechcú dať ukradnúť nikdy a nikým. Ak sa k nim ale nepridajú ďalší, tak budú ťažko odolávať tlakom zvonku. Budúci guvernér OeNB – Rakúskej Národnej Banky, Robert Holzmann prehlásil v piatok, že peniaze v hotovosti sú ako prostriedok pre platby absolútne nepostrádateľné. V Rakúsku sa aj na jeho podnet už hovorí o tom, že elementárne právo na peniaze v hotovosti by sa malo zakotviť aj do rakúskej ústavy.

Naproti tomu také Švédsko, krajina, ktorá sa v mnohých smeroch zmenila k nepoznaniu, a to negatívne, nielenže neuvažuje o podobnom kroku, ale už sa chystá na nový čas – čas bez bankoviek a mincí.

Vo Švédsku je už aj stanovený deň , kedy už nebudú možné žiadne platby s peniazmi v hotovosti.

Je to 24. marec 2023.

V tomto smere bude Švédsko prvou krajinou Európy, kde tradičné peniaze prestanú existovať. Švédsko však má ešte jeden primát v oblasti financií. Bolo prvou európskou krajinou, ktorá začala tlačiť peniaze – stalo sa tak v roku 1661. Vtedy krajina dala svojim občanom kus novej slobody. Teraz ju udusí a nahradí novodobým otroctvom pre občanov.

Napísal som o tejto problematike už pred piatimi rokmi niekoľko článkov a prognostikoval som, že Švédsko bude prvou krajinou Európy, ktorá zruší peniaze.

Vo Švédsku už teraz neakceptujú početné obchody, reštaurácie, múzeá, kúpaliská, zimné štadióny, atď. žiadne bankovky a mince. Odmietajú také platenie.

Zrušenie peňazí v hotovosti je už dávno veľkým spoločným plánom bánk a štátov, ako USA, Anglicko, Nemecko, Švédsko, Francúzsko, ktorý sa čoskoro stane realitou.

Pre banky to potom bude znamenať oveľa vyššie zisky, napr. aj preto, lebo za  každé preukázanie platby kartou budú mať poplatky. Štáty sa budú tešiť, lebo ak bude existovať len elektronický tok peňazí, tak budú mať skvelé možnosti dokonalej kontroly každého človeka.

Okrem toho budú  štáty nielen správcami, ale de facto aj majiteľmi všetkych našich peňazí a kedykoľvek si v prípade „nejakej potreby“ budú môcť vziať neobmedzené množstvo, v krajnom prípade na základe nových zákonov. Nikto si nebude viac  môcť urobiť napr. doma železnú rezervu tým, že si ukryje isté množstvo bankoviek pre zlé časy.

Organizátori (Zlodeji) tejto obrovskej a najväčšej krádeže všetkých peňazí každému a všade, ale nedomysleli jednu vec.

Celoplošné výpadky prúdu a internetu, ktoré môžu byť aj dlhodobé – napr. ako dôsledok gigantickej slnečnej búrky  – spôsobia o.i. aj zamedzenie všetkých elektronických platieb (iné už nebudú možné) a zároveň s tým spojený aj neuveriteľný a nepredstaviteľný chaos všade v spoločnostiach.

Naša sloboda a nezávislosť bude raz a navždy preč. Budeme o ňu ozbíjaní, tak  ako aj o naše peniaze a už nebudeme môcť slobodne rozhodovať o nich – všetky budú pod sústavnou kontrolou štátu!

Vždy a všade budeme závislí na elektronike – inakšie nebudeme môcť platiť.

V Európe sú však aj milióny ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemajú a ani nechcú mať internet a principiálne odmietajú elektroniku. Medzi nimi je aj mnoho starých ľudí, ktorí už nie sú schopní, napr. preto, že ich myslenie už nepracuje dobre, platiť inakšie, ako boli roky zvyknutí a ako je to pre nich najjednoduchšie – peniazmi v hotovosti.

————————–

Len mala reflexia

Dnes opäť u mňa zapracoval „božský algoritmus“ a po dobrom rozbehu „ma zredukoval“. Ale kde je kvalita poznania a informácii, tú nemožno nijako zredukovať. lebo…….

 

Mannheim: Dlh 765 milión eur, ale modernizuje Domov azylantov. O občanov sa nestará

06.06.2020

(Dole je: Koncerny zažalujú Nemecko kvôli Shutdownu). Obáva sa Mannheim agresie azylantov? Druhé najväčšie mesto Bádenska-Württemberska patrí k najviac zadĺženým mestám tejto spolkovej krajiny. V Mannheime sú školy, materské školky, kúpaliská, mosty, niektoré ulice a ďalšie zariadeni patriace mestu, ktoré sú vo veľmi zlom, prípadne až v katastrofálnom stave a [...]

Každý ďalší deň vlády kancelárky Merkel škodí Nemecku

05.06.2020

Kancelárka oklamala a klame Nemcov aj naďalej, a to v takej miere a v takých závažných záležitostiach ako to dosiaľ neurobil ani len v náznakoch žiadny iný politik povojnového Nemecka. Merkel je veľkou hanbou pre skutočných nemeckých demokratov ako je napríklad Angelika Barbe, Angelika Barbe (od roku 1996 v CDU), bývala oponentka komunistického režimu v NDR, [...]

Schopnosť milovať a poznávať: Rozvíjaj ich, len tak budeš Človekom a Mudrcom

04.06.2020

(Toto nie je vhodná„korisť“pre nenávistníkov, ktorí Tu na Mňa len Špinia). Život každého nového človeka na našej planéte sa začína poznaním a láskou. V láske bol splodený (aj keď nie vždy), s láskou je na tento svet očakávaný a s láskou je na ňom aj prijatý. Od prvého momentu, keď otvorí oči, začína objavovať a spoznávať. Objavovanie a spoznávanie je [...]

normandia oslavy 75.výročie

Oslavy vylodenia v Normandii sa niesli v komornom duchu

06.06.2020 22:07

Na miesto dorazil jediný americký veterán, ktorý sa tu v roku 1944 vylodil ako 19-ročný armádny medik.

Protest francúzsko paríž demonštrácia floyd

Protesty proti rasizmu sa konali na troch kontinentoch

06.06.2020 20:43

Desaťtisíce ľudí sa zišli v mestách v Austrálii, Ázii aj Európe, aby vyjadrili hnev nad smrťou Afroameričana Georgea Floyda.

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

NAKA našla v jednej z košických budov rádioaktívny materiál

06.06.2020 19:48

Nehrozí však žiadne nebezpečenstvo ani ohrozenie obyvateľstva, uviedla polícia.

Úrad vlády

V Bratislave sa konalo protestné zhromaždenie proti vláde

06.06.2020 19:08

Demonštranti sú nespokojný s pretrvávajúcimi protiepidemiologickými opatreniami a naďalej platným núdzovým stavom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,073
Celková čítanosť: 5893708x
Priemerná čítanosť článkov: 5493x

Autor blogu

Kategórie