Založ si blog

Senzácia: Fínska firma robí jedlo zo vzduchu! Prekvapenie: Mesiac sa zmenšuje

Zo vzduchu sa nedá žiť. Fínska firma dokázala opak! Znie to ako zázrak z Biblie, keď Ježiš vraj nakŕmil veľký dav poslucháčov. Potreboval však nato niekoľko rybiek a trochu chleba a rozmnožil ich. Solar Foods, fínska firma potrebuje ale len vzduch, aby z neho vyrábala potravu v neobmedzenom množstve, ktorá už aj dostala meno – volá sa solein.

A to je skutočný zazrak,  v porovnání s Ježišovým, ktorý je len z ríše mýtov a rozprávok.

Nová potravina pozostáva z veľkej časti z kysličníka uhličitého, ktorého je v atmosfére priam nekonečne veľa.  Ten sa pomocou solárneho prúdu premieňa na potravinu.

Solein je proteínový prášok – jeho hlavnú zložka CO2, sa získava priamo zo vzduchu špeciálnym procesom. Ďalšími prímesmi sú špeciálne baktérie, trochu vody, dusík a niekoľko druhov minerálnych látok.

Pomocou solárneho prúdu príde k rozloženiu vody. S tak získaným vodíkom sú kŕmené baktérie a tie začnú produkovať fermentačným procesom solein. Ten je podobný múke a chuť má ako pšeničná múka.

Solein pozostáva z viac ako 50 percent bielkovín, 20 až 25 percent uhľohydrátov. Okrem toho sú v ňom tuky 5 až 10 percent.

Firma  Solar Foods plánuje priniesť novú potravinu na trh v roku 2021. Pričom má byť už tento rok alebo začiatkom budúceho roku pripustená v EÚ ako tzv. Novel Food.

 

Nečakané objavy: Mesiac sa zmenšuje. Zemetrasenia sú tam tiež

NASA má k tomu svoje vysvetlenie. Nedávno uverejnená analýza snímok Mesiaca, ktoré má NASA k dispozícii preukázala, že Mesiac sa veľmi pomaly, ale neustále zmenšuje.

V priebehu niekoľko sto milónov rokov sa jeho priemer zmenšil o niečo viac ako 50 metrov. Dôvodom je to, že Mesiac, ktorý bol vo vnútri veľmi horúci, sa postupne ochladzova, a to spôosobovalo jeho zmenšovanie.

Zmenšovanie  Mesiaca má za následok aj početné zemetrasenia, pretože v jeho povrchových vrstvách dochádza k pnutiam, ktorých napätia sa uvoľnujú práve zemetrasením.

Ešte donedávna, pred vyhodnotením okolo 12 000 snímok Mesiaca, vedci vychádzali z toho, že na ňom neprichádza k žiadnym geologickým a tektonickým pohybom.

 

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8415096x
Priemerná čítanosť článkov: 6585x

Autor blogu

Kategórie