Založ si blog

Senzácia: Fínska firma robí jedlo zo vzduchu! Prekvapenie: Mesiac sa zmenšuje

Zo vzduchu sa nedá žiť. Fínska firma dokázala opak! Znie to ako zázrak z Biblie, keď Ježiš vraj nakŕmil veľký dav poslucháčov. Potreboval však nato niekoľko rybiek a trochu chleba a rozmnožil ich. Solar Foods, fínska firma potrebuje ale len vzduch, aby z neho vyrábala potravu v neobmedzenom množstve, ktorá už aj dostala meno – volá sa solein.

A to je skutočný zazrak,  v porovnání s Ježišovým, ktorý je len z ríše mýtov a rozprávok.

Nová potravina pozostáva z veľkej časti z kysličníka uhličitého, ktorého je v atmosfére priam nekonečne veľa.  Ten sa pomocou solárneho prúdu premieňa na potravinu.

Solein je proteínový prášok – jeho hlavnú zložka CO2, sa získava priamo zo vzduchu špeciálnym procesom. Ďalšími prímesmi sú špeciálne baktérie, trochu vody, dusík a niekoľko druhov minerálnych látok.

Pomocou solárneho prúdu príde k rozloženiu vody. S tak získaným vodíkom sú kŕmené baktérie a tie začnú produkovať fermentačným procesom solein. Ten je podobný múke a chuť má ako pšeničná múka.

Solein pozostáva z viac ako 50 percent bielkovín, 20 až 25 percent uhľohydrátov. Okrem toho sú v ňom tuky 5 až 10 percent.

Firma  Solar Foods plánuje priniesť novú potravinu na trh v roku 2021. Pričom má byť už tento rok alebo začiatkom budúceho roku pripustená v EÚ ako tzv. Novel Food.

 

Nečakané objavy: Mesiac sa zmenšuje. Zemetrasenia sú tam tiež

NASA má k tomu svoje vysvetlenie. Nedávno uverejnená analýza snímok Mesiaca, ktoré má NASA k dispozícii preukázala, že Mesiac sa veľmi pomaly, ale neustále zmenšuje.

V priebehu niekoľko sto milónov rokov sa jeho priemer zmenšil o niečo viac ako 50 metrov. Dôvodom je to, že Mesiac, ktorý bol vo vnútri veľmi horúci, sa postupne ochladzova, a to spôosobovalo jeho zmenšovanie.

Zmenšovanie  Mesiaca má za následok aj početné zemetrasenia, pretože v jeho povrchových vrstvách dochádza k pnutiam, ktorých napätia sa uvoľnujú práve zemetrasením.

Ešte donedávna, pred vyhodnotením okolo 12 000 snímok Mesiaca, vedci vychádzali z toho, že na ňom neprichádza k žiadnym geologickým a tektonickým pohybom.

 

EÚ-Médiá zatajili pravý dôvod príchodu ministra USA Blinkena do Ukrajiny

08.05.2021

Je však možné, že ho nepoznali (Tu sa ho dozviete!). A preto sa len okrajovo – ak vôbec – o Blinkenovej návšteve v Kyjeve zmieňovali. Ukrajinské médiá však informovali podrobne o príchode ministra zahraničia Blinkena. Ten spoločne s Victoriou Nuland (ktorá hovorí veľmi dobre rusky a je expertkou pre východnú Europu vo vláde Bidena) sa v parlamente stretli s frakčnými [...]

Trestuhodne neskúmané: Vplyv koronavakcíny na tehotné ženy a na menštruáciu žien

07.05.2021

Až teraz priznávajú experti virológovia, čo už dlhšie vedia niektorí gynekológovia, že vplyv očkovacích látok na tehotné ženy a na menštruáciu nie je vôbec preskúmaný! A o to menej sa vie o možnom egatívnom vplyve týchto vakcín na plod v uteruse – tu pripomeniem tragickú katastrofu s konterganom, ktorý sa ako nový „zázračný“ liek podával tehotným [...]

Napoleon 1769-1821 generál, revolučný diktátor, taliansky kráľ, francúzsky cisár

05.05.2021

Včera o 20. francúzskych generáloch. Dnes o jednom. V tento deň 5. mája pred 200 rokmi veľký Napoleon vypustil svojho ducha opustený a hlboko zatrpknutý vo vyhnanstve na malom ostrove St. Helena, ďaleko od Francúzska. Významní muži vo vysokých pozíciách majú obvykle veľmi atraktívne a významné milenky. Nebolo to inakšie ani v prípade Bonaparteho. Jeho divoký, neskrotný [...]

počasie, terasy, reštaurácie, Bratislava

Nové pravidlá od pondelka 10. mája. Zrušenie núdzového stavu sa blíži

09.05.2021 14:41

Od pondelka sa rušia v obchodoch a prevádzkach vyhradené hodiny pre seniorov. Slovensko ako celok sa podľa Covid automatu farbí do ružova.

Moskva, prehliadka, vojaci

Moskvu obsadila armáda. Rusi si pripomenuli koniec vojny veľkolepou prehliadkou

09.05.2021 14:25

Na Červenom námestí sa konala veľkolepá prehliadka pri príležitosti Dňa víťazstva - konca II. svetovej vojny. Pozrite sa, ako to v Moskve vyzeralo.

Igor Matovič

Sulík: Ak by Matovič odišiel, ako sa vyhráža, mali by sme menej kríz

09.05.2021 14:16

Líder SaS a vicepremiér Richard Sulík to uviedol v súvislosti s otázkou o vyhrážkach ministra financií o odchode z vlády, ak sa mu nepodarí presadiť jeho návrhy pre rodiny.

Alexander Lukašenko

Lukašenko podpísal dekrét umožňujúci preniesť jeho právomoci na Radu bezpečnosti

09.05.2021 13:11

Doteraz sa v prípade uvoľnenia prezidentského úradu alebo neschopnosti hlavy štátu vykonávať funkciu mohli jej právomoci preniesť na predsedu vlády až do chvíle, kým prísahu nezložil nový prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,238
Celková čítanosť: 7936453x
Priemerná čítanosť článkov: 6411x

Autor blogu

Kategórie