Založ si blog

Príchod 360 Rómov do mestečka Horn: Pre občanovpeklo! V Berlíne horia autá!

 

Po nečakanom masovom príchode viac ako 360 Rómov z Rumunska a Bulharska do mestečka Horn v Severnom Porýní-Vestfálsku hrozí, že situácia tam bude eskalovať. Mestské zastupiteľstvo už vyslalo oficiálnu výzvu o pomoc adresovanú ministerskému predsedovi krajinskej vlády.  Odpoveď zatiaľ neprišla.

360 Rómov je v mestečku oficiálne prihlásených. Mesto im dáva sociálnu podporu, prídavky na deti a platí im byty. Takmer všetko sú to rodinné veľkoklany s početnými deťmi.

Ingo Barz z mestského zastupiteľstva hovorí, že sa nedržia žiadnych pravidiel a vôbec nerešpektujú domácich občanov, ich zvyky a ich tradície. Situácia v meste je veľmi napätá – už nič nie je ako bývalo predtým. Ľudia sa poznali navzájom a si dôverovali. Kriminalita bola neznámym pojmom.

Pred týždňom sa konalo najväčšie mimoriadne zasadanie mestskej rady v histórii, na ktoré prišlo viac ako ako 300 občanov. Niečo také tam ešte nebolo. Celé dve hodiny prednášali ľudia svoje starosti, obavy a problémy – všetko sa týkalo rómskych novoprišelcov.  Občania vzniesli početné sťažnosti: Všade v meste sú smeti a rôzny odpad, najmä v blízkosti domov, kde Rómovia bývajú a odrazu sa v meste s ich príchodom objavila aj prostitúcia.

Jeden gastronóm sa sťažoval, že jednému hosťovi bol spred dverí reštaurácie ukradnutý bicykel. K inému jeho hosťovi sa prikradlo rómske decko a ukradlo mu z taniera zákusok. Jedna občanka, matka dvoch malých detí, sa rozhorčovala, že na detských hriskách sú veľmi často húpačky, pieskoviská, či malé detské kolotoče celé hodiny blokované a obsadené nielen neznesiteľne hulákajúcimi rómskymi deťmi, ale aj dospelými Rómami a že je nebezpečné ich požiadať o to, aby ich uvoľnili aj pre deti občanov. Ďalšie desiatky podobných sťažnosti si muselo zastupiteľstvo vypočuť.

Ingo Barz skončil slovami, že to všetko boli problémy, ktoré občania Hornu nepoznali a keď, tak len z novín, ktoré písali o veľkomestách ako Duisburg alebo Dortmund.

Nemecké mestá rad za radom upadajú – chaos a neporiadok v nich v posledných rokoch exponenciálne narastajú, predovšetkým vďaka neprispôsobivým a neintegrovateľným exótom z cudzích kultúr.

 

V Berlíne už zhoreli stovky aut. Polícia je bezradná. Naozaj?

Tento rok zhorelo v Berlíne už 376 aut a polícia nemá ani len potuchy, kto sú pachatelia. To je oficiálna verzia. Svedčí to o neschopnosti berlínskej polície a či o perfektnej práci pachateľov? Alebo je v hre niečo celkom iné?

Keď to pôjde naďalej tak, tak do konca roka, prepočítané štatisticky, bude počet zhorených aut okolo 600.

V jednom sú si niektorí experti ale istí:

V tomto prípade nejde o jednotlivých pachateľov, ktorí to robia len z potešenia na veci,  ale o dokonale organizovanú prácu nejakého zoskupenia, veľmi pravdepodobne politicky motivovaného. Je to demonštrácia moci „niekoho“ proti „niekomu“. Autá nehoria len tak niekde a či hocikde. Miestami činov sú vždy známe ulice a námestia.

Pred viac ako troma týždňami to bolo napríklad námestie Chamissoplatz. Keď som tade pred niekoľkými dňami kráčal aj so spriateleným kolegom z jedného berlínskeho periodika, tak sme sa divili, že tam boli ešte stále tri vyhorené autá. Práve si pri nich skupinka mladíkov robila selfie.

Priateľ redaktor len krútil hlavou a povedal mi, že keby naša berlínska polícia bojovala tak angažovane proti ľavicovým extrémistom, ako to robí proti konzervatívnej pravici, tak by už dávno vyriešila údajnú dilemu, kto sú pachatelia.

Prezradil mi aj to, že má dôverné a spoľahlivé informácie, že podpalači aut prichádzajú z ľavicového spektra, čo polícia veľmi dobre vie, ale má zviazané ruky a „zamknuté“ ústa.

Na moju otázku, prečo svoje informácie nepublikuje, mi povedal, že ak by to urobil, tak by okamžite stratil svoje redaktorské miesto.

Tak to vyzerá s Pressefreiheit v demokratickom Nemecku, kde má každý právo na vlastnú mienku, zaručené ústavou, len ju nesmie prejaviť kdekoľvek a kedykoľvek.

O kupovanom a manipulovanom žurnalizme v Nemecku som už v minulosti viackrát publikoval.

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944519x
Priemerná čítanosť článkov: 5140x

Autor blogu

Kategórie