Založ si blog

Príchod 360 Rómov do mestečka Horn: Pre občanovpeklo! V Berlíne horia autá!

 

Po nečakanom masovom príchode viac ako 360 Rómov z Rumunska a Bulharska do mestečka Horn v Severnom Porýní-Vestfálsku hrozí, že situácia tam bude eskalovať. Mestské zastupiteľstvo už vyslalo oficiálnu výzvu o pomoc adresovanú ministerskému predsedovi krajinskej vlády.  Odpoveď zatiaľ neprišla.

360 Rómov je v mestečku oficiálne prihlásených. Mesto im dáva sociálnu podporu, prídavky na deti a platí im byty. Takmer všetko sú to rodinné veľkoklany s početnými deťmi.

Ingo Barz z mestského zastupiteľstva hovorí, že sa nedržia žiadnych pravidiel a vôbec nerešpektujú domácich občanov, ich zvyky a ich tradície. Situácia v meste je veľmi napätá – už nič nie je ako bývalo predtým. Ľudia sa poznali navzájom a si dôverovali. Kriminalita bola neznámym pojmom.

Pred týždňom sa konalo najväčšie mimoriadne zasadanie mestskej rady v histórii, na ktoré prišlo viac ako ako 300 občanov. Niečo také tam ešte nebolo. Celé dve hodiny prednášali ľudia svoje starosti, obavy a problémy – všetko sa týkalo rómskych novoprišelcov.  Občania vzniesli početné sťažnosti: Všade v meste sú smeti a rôzny odpad, najmä v blízkosti domov, kde Rómovia bývajú a odrazu sa v meste s ich príchodom objavila aj prostitúcia.

Jeden gastronóm sa sťažoval, že jednému hosťovi bol spred dverí reštaurácie ukradnutý bicykel. K inému jeho hosťovi sa prikradlo rómske decko a ukradlo mu z taniera zákusok. Jedna občanka, matka dvoch malých detí, sa rozhorčovala, že na detských hriskách sú veľmi často húpačky, pieskoviská, či malé detské kolotoče celé hodiny blokované a obsadené nielen neznesiteľne hulákajúcimi rómskymi deťmi, ale aj dospelými Rómami a že je nebezpečné ich požiadať o to, aby ich uvoľnili aj pre deti občanov. Ďalšie desiatky podobných sťažnosti si muselo zastupiteľstvo vypočuť.

Ingo Barz skončil slovami, že to všetko boli problémy, ktoré občania Hornu nepoznali a keď, tak len z novín, ktoré písali o veľkomestách ako Duisburg alebo Dortmund.

Nemecké mestá rad za radom upadajú – chaos a neporiadok v nich v posledných rokoch exponenciálne narastajú, predovšetkým vďaka neprispôsobivým a neintegrovateľným exótom z cudzích kultúr.

 

V Berlíne už zhoreli stovky aut. Polícia je bezradná. Naozaj?

Tento rok zhorelo v Berlíne už 376 aut a polícia nemá ani len potuchy, kto sú pachatelia. To je oficiálna verzia. Svedčí to o neschopnosti berlínskej polície a či o perfektnej práci pachateľov? Alebo je v hre niečo celkom iné?

Keď to pôjde naďalej tak, tak do konca roka, prepočítané štatisticky, bude počet zhorených aut okolo 600.

V jednom sú si niektorí experti ale istí:

V tomto prípade nejde o jednotlivých pachateľov, ktorí to robia len z potešenia na veci,  ale o dokonale organizovanú prácu nejakého zoskupenia, veľmi pravdepodobne politicky motivovaného. Je to demonštrácia moci „niekoho“ proti „niekomu“. Autá nehoria len tak niekde a či hocikde. Miestami činov sú vždy známe ulice a námestia.

Pred viac ako troma týždňami to bolo napríklad námestie Chamissoplatz. Keď som tade pred niekoľkými dňami kráčal aj so spriateleným kolegom z jedného berlínskeho periodika, tak sme sa divili, že tam boli ešte stále tri vyhorené autá. Práve si pri nich skupinka mladíkov robila selfie.

Priateľ redaktor len krútil hlavou a povedal mi, že keby naša berlínska polícia bojovala tak angažovane proti ľavicovým extrémistom, ako to robí proti konzervatívnej pravici, tak by už dávno vyriešila údajnú dilemu, kto sú pachatelia.

Prezradil mi aj to, že má dôverné a spoľahlivé informácie, že podpalači aut prichádzajú z ľavicového spektra, čo polícia veľmi dobre vie, ale má zviazané ruky a „zamknuté“ ústa.

Na moju otázku, prečo svoje informácie nepublikuje, mi povedal, že ak by to urobil, tak by okamžite stratil svoje redaktorské miesto.

Tak to vyzerá s Pressefreiheit v demokratickom Nemecku, kde má každý právo na vlastnú mienku, zaručené ústavou, len ju nesmie prejaviť kdekoľvek a kedykoľvek.

O kupovanom a manipulovanom žurnalizme v Nemecku som už v minulosti viackrát publikoval.

Svetoznáma Piazza Navona: Ako ju autenticky zažili Eva a Robert zo SR, z východu

13.09.2019

Dole nájdete: MojeVýznamnéPosolstvoVšetkým…35ročná lekárka Eva a Robert, 39ročný inžinier boli už od detstva milovníkmi Talianska a jeho neobyčajnej kultúry. Pred trinástimi rokmi, keď viac »

O čom Merkel zaťato mlčí: Nemci sa čoraz viac ozbrojujú! Zo strachu

12.09.2019

Merkel sa radšej stará ale len o dobro utečencov ako o bezpečnosť občanov Nemecka. Vôbec jej neprekáža, že obavy a strachy občanov v posledných rokoch extrémne narástli. Kancelárka to ignoruje viac »

AfD zničila šéfa CDU v Brandenbursku tak, že musel odstúpiť. Schizofrénia Nemcov

11.09.2019

Prenikavý úspech AfD v nedávnych voľbách v Brandenbursku bol podmienený veľkou stratou voličskej priazne pre CDU. Zodpovednosť za to plne prevzal 45 ročný Ingo Senftleben. Vzdal sa svojej funkcie viac »

Vozne spoločnosti RegioJet

Na vyťaženej jednokoľajke Bratislava - Komárno začali jazdiť poschodové vlaky

16.09.2019 11:18

Súkromný dopravca RegioJet, prevádzkujúci železničnú osobnú dopravu medzi Bratislavou a Komárnom, nasadil v pondelok na trať poschodový vlak.

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most - Híd)

Z Mosta-Híd odchádza aj Cséfalvayová

16.09.2019 10:25

Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Internet

EÚ chce zaviesť digitálnu daň, aj keby nebola globálna dohoda

16.09.2019 10:09

Európska únia plánuje zaviesť daň z digitálnych služieb aj v prípade, že nedôjde ku globálnej dohode o tzv. webovej dani.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Bernatak, Madej, Jezik

Výbor vypočúva kandidátov na sudcov Ústavného súdu, štyria sa z híringu ospravedlnili

16.09.2019 09:47

Do plného počtu ostáva zvoliť ešte štyroch kandidátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 887
Celková čítanosť: 4230663x
Priemerná čítanosť článkov: 4770x

Autor blogu

Kategórie