Založ si blog

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych dôvodov nezúčastňuje, prijal Emmanuel Macron Vladimíra Putina vo svojej letnej rezidencii Fort Brégançon. Išlo o bleskovú niekoľkohodinovú návštevu. V pondelok krátko po piatej sa obaja štátnici stretli. Stretnutie sa začalo srdečným zvítaním, úsmevmi a vzájomným objatím prezidentov. Putin odovzdal veľkú kyticu kvetov prvej dáme Francúzska, Brigitte Macron.

Na tlačovej konferencii, ktorá predchádzala pracovnému rozhovoru prezidentov, dal Putin najavo svoju veľkú spokojnosť, keď Macron hovoril o tom, že Rusko je veľmi významnou a neoddeliteľnou súčasťou Európy.

Neskoro večer ruský prezident odletel do Moskvy, viditeľne veľmi spokojný s rozhovormi s prezidentom Macronom.

Stretnutie ukázalo – čo Macron niekoľkokrát zdôraznil – že Francúzsko nechce svoje dôležité medzinárodné vzťahy realizovať a upravovať bez toho, aby nekonzultovalo Moskvu.

A to je naozaj významné oznámenie – Berlín, pokiaľ je tam Merkel, by taký krok neurobil.

Už teraz v pondelok hovorili prezidenti o kríze v Sýrii, Iráne, Lýbii a Ukrajine, ako aj o európskej obrannej politike.

Aj Merkel mohla pozvať ruského prezidenta, ale neurobila to, lebo ona je tá, ktorá bola v EÚ iniciátorkou sankcií proti Rusku. Nedokáže ale preskočiť svoj tieň

Možné je však aj to, že to zamýšľala, ale Macron ju predbehol a takpovedia ukradol jej témy pre jej prípadný rozhovor s Putinom, lebo s ruským prezidentom nerokoval len ako prezident Francúzska, ale aj ako vedúci predstaviteľ EÚ.

 

Zázračná zbraň Salviniho sa volá Giancarlo Giorgetti

Lega šéf Matteo Salvini chce bezpodmienečne presadiť, aby sa budúcim talianskym  ministrom financií stal Giancarlo Giorgetti. Je blízkym dôverníkom Salviniho a je po ňom najdôležitejšou osobnosťou v Lege. Je rodákom z malej obce Cazzago Brabbia v Lombardsku, kde bol svojho času starostom. Je veľmi skúseným a rozvážnym politikom.

Od roku 1996 je v talianskom Parlamente. V súčasnosti je  štátnym sekretárom v Úrade talianskeho ministerskeho predsedu v Ríme.

Je mužom, ktorý je „dirigentom“ svojej strany v talianskom Parlamente a je zároveň aj „anjelom strážnym“ Mattea Salviniho a mu vždy a všade s perfektnou diplomatickou dokonalosťou kryje chrbát.

Salvini a Giorgetti sa skvele dopĺňajú a výborne spolu harmonizujú.  Salvini reprezentuje tie emócie, pre ktoré ho Taliani milujú a Giorgetti je skvele a rozvážne kombinujúci a strategicky kalkulujúci mozog, ktorí Taliani obdivujú, a to bez rozdielu všetci, to znamená aj opozícia. Je absolventom milánskej Ekonomickej Univerzity Bocconi.

Mimoriadnu kvalitu tejto dvojice možno symbolicky  vyjadriť dvoma slovami: Salvini je srdce a Giorgetti je hlava.

Salvini je miláčik ľudu a sám hovorieva, že najradšej je s davom ľudí niekde na piazzi, na fóre, na uliciach a menej rád v Ríme pri písacom stole.

V stredu minulý týždeň Matteo Salvini oznámil talianskym médiám, že ak sa stane premiérom, tak chce národu predložiť perfektný a bezchybný štátny rozpočet,  ktorý urobí človek, ktorému dôverujú všetci a bude ním minister financií a hospodárstva, Giancarlo Giorgetti.

Pred niekoľkými dňami sa Salvini obrátil na taliansky národ a o.i. povedal: „Prosím Talianov, aby mi udelili celú moc.“

Už je niektorými médiami i politikmi označovaný za „nového Mussoliniho“.

 

—————————————–

 

Tak to som naozaj nečakal – hlboko klesajúci trend „citanosti“ mojich blogov – vid posledne dva – sa odrazu narusil. Som sklamaný…………..

Was mag ich wohl falsch gemacht haben?  Co som to len urobil nesprávne?

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

pyrotechnika, delobuchy

Explózia v sklade s pyrotechnikou si vyžiadala 4 obete a zranených

20.11.2019 23:08

Výbuch nastal v sklade rodinnej firmy Costa vyrábajúcej zábavnú pyrotechniku v sicílskom meste Barcellona Pozzo di Gotto.

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582773x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie