Založ si blog

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych dôvodov nezúčastňuje, prijal Emmanuel Macron Vladimíra Putina vo svojej letnej rezidencii Fort Brégançon. Išlo o bleskovú niekoľkohodinovú návštevu. V pondelok krátko po piatej sa obaja štátnici stretli. Stretnutie sa začalo srdečným zvítaním, úsmevmi a vzájomným objatím prezidentov. Putin odovzdal veľkú kyticu kvetov prvej dáme Francúzska, Brigitte Macron.

Na tlačovej konferencii, ktorá predchádzala pracovnému rozhovoru prezidentov, dal Putin najavo svoju veľkú spokojnosť, keď Macron hovoril o tom, že Rusko je veľmi významnou a neoddeliteľnou súčasťou Európy.

Neskoro večer ruský prezident odletel do Moskvy, viditeľne veľmi spokojný s rozhovormi s prezidentom Macronom.

Stretnutie ukázalo – čo Macron niekoľkokrát zdôraznil – že Francúzsko nechce svoje dôležité medzinárodné vzťahy realizovať a upravovať bez toho, aby nekonzultovalo Moskvu.

A to je naozaj významné oznámenie – Berlín, pokiaľ je tam Merkel, by taký krok neurobil.

Už teraz v pondelok hovorili prezidenti o kríze v Sýrii, Iráne, Lýbii a Ukrajine, ako aj o európskej obrannej politike.

Aj Merkel mohla pozvať ruského prezidenta, ale neurobila to, lebo ona je tá, ktorá bola v EÚ iniciátorkou sankcií proti Rusku. Nedokáže ale preskočiť svoj tieň

Možné je však aj to, že to zamýšľala, ale Macron ju predbehol a takpovedia ukradol jej témy pre jej prípadný rozhovor s Putinom, lebo s ruským prezidentom nerokoval len ako prezident Francúzska, ale aj ako vedúci predstaviteľ EÚ.

 

Zázračná zbraň Salviniho sa volá Giancarlo Giorgetti

Lega šéf Matteo Salvini chce bezpodmienečne presadiť, aby sa budúcim talianskym  ministrom financií stal Giancarlo Giorgetti. Je blízkym dôverníkom Salviniho a je po ňom najdôležitejšou osobnosťou v Lege. Je rodákom z malej obce Cazzago Brabbia v Lombardsku, kde bol svojho času starostom. Je veľmi skúseným a rozvážnym politikom.

Od roku 1996 je v talianskom Parlamente. V súčasnosti je  štátnym sekretárom v Úrade talianskeho ministerskeho predsedu v Ríme.

Je mužom, ktorý je „dirigentom“ svojej strany v talianskom Parlamente a je zároveň aj „anjelom strážnym“ Mattea Salviniho a mu vždy a všade s perfektnou diplomatickou dokonalosťou kryje chrbát.

Salvini a Giorgetti sa skvele dopĺňajú a výborne spolu harmonizujú.  Salvini reprezentuje tie emócie, pre ktoré ho Taliani milujú a Giorgetti je skvele a rozvážne kombinujúci a strategicky kalkulujúci mozog, ktorí Taliani obdivujú, a to bez rozdielu všetci, to znamená aj opozícia. Je absolventom milánskej Ekonomickej Univerzity Bocconi.

Mimoriadnu kvalitu tejto dvojice možno symbolicky  vyjadriť dvoma slovami: Salvini je srdce a Giorgetti je hlava.

Salvini je miláčik ľudu a sám hovorieva, že najradšej je s davom ľudí niekde na piazzi, na fóre, na uliciach a menej rád v Ríme pri písacom stole.

V stredu minulý týždeň Matteo Salvini oznámil talianskym médiám, že ak sa stane premiérom, tak chce národu predložiť perfektný a bezchybný štátny rozpočet,  ktorý urobí človek, ktorému dôverujú všetci a bude ním minister financií a hospodárstva, Giancarlo Giorgetti.

Pred niekoľkými dňami sa Salvini obrátil na taliansky národ a o.i. povedal: „Prosím Talianov, aby mi udelili celú moc.“

Už je niektorými médiami i politikmi označovaný za „nového Mussoliniho“.

 

—————————————–

 

Tak to som naozaj nečakal – hlboko klesajúci trend „citanosti“ mojich blogov – vid posledne dva – sa odrazu narusil. Som sklamaný…………..

Was mag ich wohl falsch gemacht haben?  Co som to len urobil nesprávne?

Svetoznáma Piazza Navona: Ako ju autenticky zažili Eva a Robert zo SR, z východu

13.09.2019

Dole nájdete: MojeVýznamnéPosolstvoVšetkým…35ročná lekárka Eva a Robert, 39ročný inžinier boli už od detstva milovníkmi Talianska a jeho neobyčajnej kultúry. Pred trinástimi rokmi, keď viac »

O čom Merkel zaťato mlčí: Nemci sa čoraz viac ozbrojujú! Zo strachu

12.09.2019

Merkel sa radšej stará ale len o dobro utečencov ako o bezpečnosť občanov Nemecka. Vôbec jej neprekáža, že obavy a strachy občanov v posledných rokoch extrémne narástli. Kancelárka to ignoruje viac »

AfD zničila šéfa CDU v Brandenbursku tak, že musel odstúpiť. Schizofrénia Nemcov

11.09.2019

Prenikavý úspech AfD v nedávnych voľbách v Brandenbursku bol podmienený veľkou stratou voličskej priazne pre CDU. Zodpovednosť za to plne prevzal 45 ročný Ingo Senftleben. Vzdal sa svojej funkcie viac »

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most - Híd)

Z Mosta-Híd odchádza aj Cséfalvayová

16.09.2019 10:25

Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Internet

EÚ chce zaviesť digitálnu daň, aj keby nebola globálna dohoda

16.09.2019 10:09

Európska únia plánuje zaviesť daň z digitálnych služieb aj v prípade, že nedôjde ku globálnej dohode o tzv. webovej dani.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Bernatak, Madej, Jezik

Výbor vypočúva kandidátov na sudcov Ústavného súdu, štyria sa z híringu ospravedlnili

16.09.2019 09:47

Do plného počtu ostáva zvoliť ešte štyroch kandidátov.

General Motors - logo

V amerických fabrikách General Motors štrajkujú, po 12 rokoch

16.09.2019 09:39

Zhruba 49 000 zamestnancov najväčšej americkej automobilky General Motors v Spojených štátoch vstúpilo do štrajku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 887
Celková čítanosť: 4230637x
Priemerná čítanosť článkov: 4770x

Autor blogu

Kategórie