Založ si blog

Úžasné: Polovica Turkov v DE nerobí. DE je posledné v eurozóne v prosperite ekonomiky

Takmer každý druhý dospelý Turek žijúci v Nemecku nepracuje. Mnohí z nich nie sú oficiálne prihlásení ako nezamestnaní. V prípade tureckých žien v Nemecku je to ešte dramatickejšie. Sotva  jedna tretina z nich pracuje. Prečo je to tak?  To má viacero príčin. Jednou z nich je konzervatívna islamská turecká tradícia, podľa ktorej má žena byť len doma a starať sa o deti a muža.

Inou príčinou je to, že veľký počet Turkov v Nemecku sa živí kriminalitou alebo prácou na čierno. Mnohí Turci jednoducho nemajú záujem o  prácu v pevnom zamestnaní a živia sa takpovediac utajene rôznym spôsobom, v čom sú skutoční majstri.

Časť Turkov v Nemecku nepracuje zo zdravotných dôvodov. Iná časť z nich nepracuje preto, lebo nevedia nemecky a mnohí z nich neovládajú nemčinu, hoci žijú v krajine už desaťročia.

Statistisches Bundesamt uvádza, že turecké ženy žijúce v Nemecku sú neporovnateľne menej pracovne aktívne ako Nemky, naproti tomu ale rodia oveľa viac detí ako nemecké ženy.

Mimochodom, tak len plnia želanie Erdogana, ktorý už viackrát vyzval turecké rodiny v Nemecku, aby sa snažili mať aspoň štyri deti – lebo že to je veľmi dôležité pre Turecko.

 

Nemecko padlo v prosperite ekonomiky na posledné miesto v euro-zóne

To je mimoriadne prekvapujúca informácia. A to nielen pre všetkých občanov krajiny, ale aj pre veľkú časť expertov a učite aj pre koalíciu v Berlíne. Kanclárka mala predsa celé roky a najmä po tom, ako sa cez Nemecko prevalila v roku 2015 utečenecká lavína, ktorá pretrváva, aj keď sa medzičasom zmenšila (ako tvrdia mainstream médiá), na perách vetu, ktorú neustále opakuje: „My všetci sa máme v Nemecku skvele.“

Pritom, keď ju vyslovovala, tak jej vždy pohrával na tvári samoľúby a sebaistý úsmev.

Ten jej ale v týchto dňoch, keď sa končia letné dovolenky veľkej časti poslancov Budestagu i jej samej, určite zmizne z tváre.

Informácia o zlom a zhoršujúcom sa stave nemeckej ekonomiky prišla v stredu z Bundesamtu pre štatistku a medzičasom sa ju dozvedela aj ona. Ak  bude tento negatívny trend pokračovať aj v nasledujúcich troch mesiacoch, tak Nemecko sa po šiestich rokoch opäť dostane do stavu recesie.

Všetky štáty euro-zóny zanamenali v druhom štvrťroku aspoň minimálny nárast ich hrubého domáceho produktu. Jedine Nemecko zaznamelo jeho pokles. Napríklad francúzska ekonomika narástla v druhom štvrťroku o 0,2 percent a zaznávaná španielska dokonca až o 0,5 percent.

A vzrástla aj holandská ekonomika a tá je najviac porovnateľná s nemeckou, lebo Holanďania sú spolu s Nemcami najúspešnejší exportéri v EÚ.

 

——————————————————-

Informácia o mne a o mojich poslednych blogoch a ako som si to plny prekypujucej radosti odrazu „uvedomil“:

 

Moj posledný blog zlomil moj rekord navstev, ktorý som dosiahol v predposlednom blogu, ked som sa mal prvý raz pocet navstev 520 za den.

Za 4 roky odkedy tu blogujem, som nikdy nedosiahol cislo pod 1000, takze toto bol fantasticky rekord!!! Ten som vsak hned na dalsi den mojim poslednym mimoriadne skvelym a zaujimavym  blogom: Nik nechráni sporiteľov DE pred mocou bánk. A v SR? Trump sprísni pravidlá migrácie,

dokazal prekonat a sice poctom 506 za den. Musim sa pochvalit – skvely vykon………

 

Ukazuje sa v tomto smere novy trend v pocte navstev mojich blogov a sice uzasne prekvapujuci trend – som z neho nadseny. Len tak dalej. Pomozte mi  ho dalej budovat . Predpokladam , ze dnes opat zlomim rekord a spolu s vasou ucinnou pomocou dosiahnem cislo okolo 450.

To bude dalsi moj vynikajuci uspech ako vynikajuceho blogera…….

 

Hm, co si ale  myslite – klesam  celkom ku dnu a ci stupam  vysoko k vysinam – v dosledku tohto trendu ? Ja samozrejme viem, co sa deje a kam sa dostavam. Dostal som aj niekolko mailov od tych co ma citavaju a ti sa tiez k tomu vyjadrili.

 

Takze ideme na to, aby sme pri citani tohto mojho dnesneho skveleho clanku ostali verní nabiehajucemu trendu tzv.nizkych cisel a spravili spolocne dalsi skvelý rekord, uz spominaných okolo 450 „navstev“……………

 

A este nieco dolezite:  Tieto moje nove rekordy v citanosti su jasnym a jednoznacnym dôkazom toho, ze kvalita obsahov a kvalita mojich blogovacich schopnosti sa velmi markantne zlepsila a samozrejme plati to aj pre volbu mojich poslednych tem, ktore sú mimoriadne atraktivne a su spoluzodpovedne za tieto vynikajuce cisla, ktore su coraz nizsie.

Svetoznáma Piazza Navona: Ako ju autenticky zažili Eva a Robert zo SR, z východu

13.09.2019

Dole nájdete: MojeVýznamnéPosolstvoVšetkým…35ročná lekárka Eva a Robert, 39ročný inžinier boli už od detstva milovníkmi Talianska a jeho neobyčajnej kultúry. Pred trinástimi rokmi, keď viac »

O čom Merkel zaťato mlčí: Nemci sa čoraz viac ozbrojujú! Zo strachu

12.09.2019

Merkel sa radšej stará ale len o dobro utečencov ako o bezpečnosť občanov Nemecka. Vôbec jej neprekáža, že obavy a strachy občanov v posledných rokoch extrémne narástli. Kancelárka to ignoruje viac »

AfD zničila šéfa CDU v Brandenbursku tak, že musel odstúpiť. Schizofrénia Nemcov

11.09.2019

Prenikavý úspech AfD v nedávnych voľbách v Brandenbursku bol podmienený veľkou stratou voličskej priazne pre CDU. Zodpovednosť za to plne prevzal 45 ročný Ingo Senftleben. Vzdal sa svojej funkcie viac »

Poslankyňa Katarína Cséfalvayová (Most - Híd)

Z Mosta-Híd odchádza aj Cséfalvayová

16.09.2019 10:25

Strana aj klub podľa jej slov prestali byť platformou, v ktorej vedela plnohodnotne presadzovať hodnoty, na ktorých jej záleží.

Internet

EÚ chce zaviesť digitálnu daň, aj keby nebola globálna dohoda

16.09.2019 10:09

Európska únia plánuje zaviesť daň z digitálnych služieb aj v prípade, že nedôjde ku globálnej dohode o tzv. webovej dani.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Bernatak, Madej, Jezik

Výbor vypočúva kandidátov na sudcov Ústavného súdu, štyria sa z híringu ospravedlnili

16.09.2019 09:47

Do plného počtu ostáva zvoliť ešte štyroch kandidátov.

General Motors - logo

V amerických fabrikách General Motors štrajkujú, po 12 rokoch

16.09.2019 09:39

Zhruba 49 000 zamestnancov najväčšej americkej automobilky General Motors v Spojených štátoch vstúpilo do štrajku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 887
Celková čítanosť: 4230636x
Priemerná čítanosť článkov: 4770x

Autor blogu

Kategórie