Založ si blog

Úžasné: Polovica Turkov v DE nerobí. DE je posledné v eurozóne v prosperite ekonomiky

Takmer každý druhý dospelý Turek žijúci v Nemecku nepracuje. Mnohí z nich nie sú oficiálne prihlásení ako nezamestnaní. V prípade tureckých žien v Nemecku je to ešte dramatickejšie. Sotva  jedna tretina z nich pracuje. Prečo je to tak?  To má viacero príčin. Jednou z nich je konzervatívna islamská turecká tradícia, podľa ktorej má žena byť len doma a starať sa o deti a muža.

Inou príčinou je to, že veľký počet Turkov v Nemecku sa živí kriminalitou alebo prácou na čierno. Mnohí Turci jednoducho nemajú záujem o  prácu v pevnom zamestnaní a živia sa takpovediac utajene rôznym spôsobom, v čom sú skutoční majstri.

Časť Turkov v Nemecku nepracuje zo zdravotných dôvodov. Iná časť z nich nepracuje preto, lebo nevedia nemecky a mnohí z nich neovládajú nemčinu, hoci žijú v krajine už desaťročia.

Statistisches Bundesamt uvádza, že turecké ženy žijúce v Nemecku sú neporovnateľne menej pracovne aktívne ako Nemky, naproti tomu ale rodia oveľa viac detí ako nemecké ženy.

Mimochodom, tak len plnia želanie Erdogana, ktorý už viackrát vyzval turecké rodiny v Nemecku, aby sa snažili mať aspoň štyri deti – lebo že to je veľmi dôležité pre Turecko.

 

Nemecko padlo v prosperite ekonomiky na posledné miesto v euro-zóne

To je mimoriadne prekvapujúca informácia. A to nielen pre všetkých občanov krajiny, ale aj pre veľkú časť expertov a učite aj pre koalíciu v Berlíne. Kanclárka mala predsa celé roky a najmä po tom, ako sa cez Nemecko prevalila v roku 2015 utečenecká lavína, ktorá pretrváva, aj keď sa medzičasom zmenšila (ako tvrdia mainstream médiá), na perách vetu, ktorú neustále opakuje: „My všetci sa máme v Nemecku skvele.“

Pritom, keď ju vyslovovala, tak jej vždy pohrával na tvári samoľúby a sebaistý úsmev.

Ten jej ale v týchto dňoch, keď sa končia letné dovolenky veľkej časti poslancov Budestagu i jej samej, určite zmizne z tváre.

Informácia o zlom a zhoršujúcom sa stave nemeckej ekonomiky prišla v stredu z Bundesamtu pre štatistku a medzičasom sa ju dozvedela aj ona. Ak  bude tento negatívny trend pokračovať aj v nasledujúcich troch mesiacoch, tak Nemecko sa po šiestich rokoch opäť dostane do stavu recesie.

Všetky štáty euro-zóny zanamenali v druhom štvrťroku aspoň minimálny nárast ich hrubého domáceho produktu. Jedine Nemecko zaznamelo jeho pokles. Napríklad francúzska ekonomika narástla v druhom štvrťroku o 0,2 percent a zaznávaná španielska dokonca až o 0,5 percent.

A vzrástla aj holandská ekonomika a tá je najviac porovnateľná s nemeckou, lebo Holanďania sú spolu s Nemcami najúspešnejší exportéri v EÚ.

 

——————————————————-

Informácia o mne a o mojich poslednych blogoch a ako som si to plny prekypujucej radosti odrazu „uvedomil“:

 

Moj posledný blog zlomil moj rekord navstev, ktorý som dosiahol v predposlednom blogu, ked som sa mal prvý raz pocet navstev 520 za den.

Za 4 roky odkedy tu blogujem, som nikdy nedosiahol cislo pod 1000, takze toto bol fantasticky rekord!!! Ten som vsak hned na dalsi den mojim poslednym mimoriadne skvelym a zaujimavym  blogom: Nik nechráni sporiteľov DE pred mocou bánk. A v SR? Trump sprísni pravidlá migrácie,

dokazal prekonat a sice poctom 506 za den. Musim sa pochvalit – skvely vykon………

 

Ukazuje sa v tomto smere novy trend v pocte navstev mojich blogov a sice uzasne prekvapujuci trend – som z neho nadseny. Len tak dalej. Pomozte mi  ho dalej budovat . Predpokladam , ze dnes opat zlomim rekord a spolu s vasou ucinnou pomocou dosiahnem cislo okolo 450.

To bude dalsi moj vynikajuci uspech ako vynikajuceho blogera…….

 

Hm, co si ale  myslite – klesam  celkom ku dnu a ci stupam  vysoko k vysinam – v dosledku tohto trendu ? Ja samozrejme viem, co sa deje a kam sa dostavam. Dostal som aj niekolko mailov od tych co ma citavaju a ti sa tiez k tomu vyjadrili.

 

Takze ideme na to, aby sme pri citani tohto mojho dnesneho skveleho clanku ostali verní nabiehajucemu trendu tzv.nizkych cisel a spravili spolocne dalsi skvelý rekord, uz spominaných okolo 450 „navstev“……………

 

A este nieco dolezite:  Tieto moje nove rekordy v citanosti su jasnym a jednoznacnym dôkazom toho, ze kvalita obsahov a kvalita mojich blogovacich schopnosti sa velmi markantne zlepsila a samozrejme plati to aj pre volbu mojich poslednych tem, ktore sú mimoriadne atraktivne a su spoluzodpovedne za tieto vynikajuce cisla, ktore su coraz nizsie.

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944202x
Priemerná čítanosť článkov: 5140x

Autor blogu

Kategórie