Založ si blog

Utajená nehoda v kozme doniesla na Mesiac život. Svetlo nevidno! Čovidíte, nie je svetlo

To čo sa udialo v apríli tohto roku na Mesiaci ostalo širokou verejnosťou takmer nepovšimnuté. V podstate vedeli o tom len vedci, ktorých sa to týkalo. 11. apríla sa nachádzala na obežnej dráhe okolo Mesiaca izraelská kozmická  sonda  Beresheet. Vyvinula ju skupina Space II, ktorú tvorí niekoľko desiatok izraelských špecialistov v oblasti kozmických rakiet. Všetko financoval veľkopodnikateľ a miliardár Morris Kahn. Na projekte pracoval aj Israel Aerospace Industries.

585 kilogramov vážiaca a poldruha metra dlhá sonda mala analyzovať magnetické pole Mesiaca a vztýčiť na jeho povrchu izraelskú zástavu. Na jej  palube bola ešte rada ďalších prístrojov, ako i vzorky ľudskej DNA a tiež niekoľko tisíc mikroorganizmov, ktoré biológia pozná pod názvom Tardigrada.

Tieto organizmy sú veľké necelý milimeter a sú známe tým, že sú schopné prežiť aj za najextrémnejších podmienok. Nezničia ich žiadne žiarenie, ani vysokorádioaktívne, prežijú i extrémne vysoké teploty, ale aj extrémny chlad a vydržia celé desaťročia bez potravy. Biológia ich pokladá za takmer nezničiteľné.

  1. apríla vo večerných hodinách prišlo však k havárii izraelskej sondy a táto sa zrútila  na povrch Mesiaca a plánovaná misia, ktorú mala zrealizovať, stroskotala. Prečo prišlo k jej havárii, to Izrael bližšie nešpecifikoval.

Faktom ale ostáva, že odteraz existuje na Mesiaci život, ktorý má pozemský pôvod.

Viacerí experti – medzi nimi aj Američan Nova Spivack – tvrdia, že šance na prežitie malých „zvieratiek“ menom Tardigrada na Mesiaci sú veľmi vysoké. Ak je to tak, tak sa veľmi pravdepodobne budú aj rozmnožovať a čo bude ďalej, to ukáže budúcnosť.

Život na Zemi sa tiež začal rozvíjať v mikroskopickej úrovni.

——————————————————————————–

Zvláštne a neuveriteľné, ale je to tak: Svetlo je neviditeľné

Hoci je svetlo pre nás absolútne neviditeľné, tak ho za istých okolností predsa len vidíme.

A to je len jedno z mnohých tajomstiev svetla. Jeho existencia  v dvojakej forme – raz ako vlna, inokedy zas ako častica je pre vedcov už veľmi mnoho rokov neriešiteľnou záhadou.

Ide tu o logický paradox, ktorý dosiaľ nedokázal vysvetliť aj najgeniálnejší vedec.

Svetlo totiž vidíme len vtedy, keď ho hmota absorbuje – to znamená, keď ho „zničí“. Pritom vo veľkej väčšine prípadov ho táto hmota znova zrodí. Ide o to, že hmotou absorbované fotóny svetla vyvolajú emisiu iných fotónov z hmoty. A len preto vidíme objekty.

To znamená, že pokiaľ vyžarované svetlo nedopadne na nejaký hmotný objekt, tak ostáva neviditeľné.

Prvým vedcom, ktorý robil dlhodobé výskumy a analýzy svetla bol Isaac Newton. Všetky poznatky zhrnul v monumentálnom vedeckom diele Opticks, vydanom v roku 1704.

Bol prvým fyzikom, ktorý jasne a presvedčivo postuloval svetlo vo svojej svetelnej korpuskulárnej teórii ako pohyb častíc. Tým objavil Newton jednu jeho formu a fyzika to akceptovala viac ako dve storočia, ako jediné vysvetlenie fenoménu svetla.

 

 

Aktuality. sk klamali vo svojom článku o nemeckých popieračoch očkovania!

02.08.2021

Už len titulok tohto článku z 31.7. je klamstvo: „Nemeckí popierači očkovania vyjdú do ulíc. Polícia im protesty zakázala“ Obrovské Hnutie Querdenker, ktorých článok lživo nazýva popieračmi očkovania, nimi však vôbec nie sú. Títo ľudia odvážne a plným právom, ktoré im zaručuje demokracia (tá ale už v Nemecku má veľké trhliny) demonštrujú proti korona [...]

Slávna speváčka Nena upadla do nemilosti: Burcuje občanov proti korona opatreniam

31.07.2021

Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena je známa aj u nás, na Slovensku. Nena veľmi dbá o svoje zdravie a vedie príkladnú [...]

Bomba: Vicešéf bavorskej vlády Aiwanger verejne odmieta korona očkovanie!

30.07.2021

Bravo: Hubert Aiwanger je prvým nemeckým politikom, ktorý verejne odmieta dať sa očkovať a má na to svoje pádne argumenty a zároveň extrémne kompromituje Markusa Södera. Odkedy to viem, tak užíva moje maximálne sympatie a môj obrovský rešpekt. Medzi nemeckými politikmi je ich nemálo, ktorí sa nedali očkovať, ale o tom verejne nehovoria – chýba im odvaha. A to nehovorím [...]

martin klus

SaS je pripravená diskutovať o možnosti voliť z karantény

03.08.2021 23:30

Opozičný Hlas odmieta novelu volebného zákona z dielne Ministerstva vnútra.

výbuch, explózia, baghuz, syria, islamský štát

Prominentnou štvrťou Kábulu otriasol silný výbuch

03.08.2021 22:12

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

grécko požiar

Pre lesné požiare museli v Grécku evakuovať tisíce ľudí

03.08.2021 21:53

Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987.

Pentagón

V okolí amerického Pentagónu sa strieľalo, hlásia zranených

03.08.2021 17:33, aktualizované: 18:42

Na nástupišti priľahlej stanice metra bolo hlásených niekoľko výstrelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 8414946x
Priemerná čítanosť článkov: 6584x

Autor blogu

Kategórie