Založ si blog

Primátor bývalý policajt žiada ministra o pomoc proti bandám mladistvých migrantov

Aj o tom, prečo nový tréner v Berlíne, Čovič miluje svojho O. Dudu    Primátor nemeckého mesta Saarlouis, Peter Demmer SPD, ktorý bol 39 rokov policajtom, sa obrátil otvoreným listom v neobyčajne naliehavom tóne na svojho sárskeho ministra vnútra Klausa Bouillona CDU.

Ministrovi oznamuje, že v meste narastá počet nebezpečných bánd mladých migrantov, ktoré čoraz viac ohrozujú bezpečnosť občanov. Požiadal ministra o pridelenie väčšieho počtu policajtov do Saarluis, mesta s 38 000  obyvateľmi.

O.i. píše ministrovi nasledovné:

Nur ein Mehr an Beamten auf der Straße bringt ein Mehr an Sicherheit und die Gewähr, dass wir auch noch in Jahren Herr der Lage in unseren Städten und Gemeinden sind.“

„Len viac policajtov v uliciach, bude znamenať viac bezpečnosti a aj záruku, že aj v budúcich rokoch budeme pánmi situácie v našich mestách a  obciach.“

V týchto riadkoch zaznievajú slová, ktoré veľmi dobre vedia o dramatickej hrozivosti situácie v Nemecku a sú v nich obsiahnuté aj veľké obavy primátora – dlhoročného skúseného policajta – o budúcnosť krajiny.

Peter Demmer si je veľmi dobre vedomý toho, že ak sa v krajine radikálne nezmení politika, tak „Nemecko prestane byť pánom Nemecka“.

V jeho dvoch riadkoch, ktoré som uviedol, je jasne povedané, že tak ako je to v Saarlouis, tak je to aj v ďalších nemeckých mestách a obciach – a teda fakticky v celom Nemecku.

A to je len štyri roky potom,  ako sa migrantská lavína prevalila do Nemecka. Ak sa nič nezmení, tak Nemecko už čoskoro bude sotva nemecké.

Ešte jedna doslova zúfalo znejúca časť z listu primátora ministrovi, svedčiaca o hanebnej porážke policajtov v Saarlouis:

Schmerzliche Erfahrungen mussten wir an unserem größten Fest, der Emmes, in diesem Jahr machen. In der angrenzenden Altstadt kam es in den frühen Morgenstunden der Festtage immer wieder zu massiven Problemen mit Jugendbanden, die allesamt Migrationshintergrund haben. In einem Fall musste die Polizei den ‚geordneten Rückzug‘ antreten, da das polizeiliche Gegenüber derart in der Überzahl war, dass die Unversehrtheit der Beamtinnen und Beamten gefährdet war.“

„Bolestné skúsenosti sme museli urobiť počas nášho najväčšieho sviatku, sviatku Emmes, v tomto roku. Vo štvrti Staré Mesto prišlo v skorých raňajších hodinách počas  sviatočných dní k obrovským problémom s bandmi mladistvých migrantov. V jednom prípade sa musela polícia dokonca celkom stiahnuť zo svojich pozícií,  lebo protivník bol v obrovskej číselnej prevahe a hrozilo zranenie , prípadne usmrtenie policajtiek a policajtov.“

Ak už množstvo ozbrojených policajtov sa obáva o svoje životy pred bandami migrantov, tak to už sú takmer vojnové pomery v uliciach Nemecka a občania sú bezmocne vydaní týmto bandám napospas.

A že si občania práve v Saarlouis zvolili za primátora policajta, to hovorí jasnou rečou o tom, aké nebezpečné pomery vládnu v meste.

 

„Teraz z ineho rozka troska“:        Som uz oddavna velky fanusik klubu Hertha – od isteho casu este vacsi, lebo tam hrava jeden hrac, ku ktoremu mam velmi osobny vztah

 

Nový tréner Hertha-Berlín, Ante Čovič: Kvôli Dudovi chodia ľudia na štadión

Berlínske noviny BZ uviedli, že už počas krátkeho pôsobenia trénera Ante Čoviča v Herthe prišlo k výraznému zlepšeniu sa už aj tak skvelého Ondreja Dudu.

BZ píšu, že medzi oboma vládne súhlasná chémia. Pod vedením Čoviča Duda pôsobí bezstarostne, sebavedome a zdravo drzo. Duda sa zlepšil fyzicky i kondične a  na ihrisku si viac dôveruje.

O.i.  BZ uvádzajú – Covic schwärmt: „Ondrej ist ein Spieler mit brutalem Spielwitz. Das ist ein Spieler, für den Leute ins Stadion gehen. Er hat eine große Gabe im Umgang mit dem Ball. Wir sind gerade dabei, ihn in einen guten körperlichen Zustand zu bekommen.“

Čovič rojčí: „Ondrej je hráč so skvelou technikou. Je to hráč, kvôli ktorému chodia ľudia na štadión. Má veľké nadanie pre narábanie s loptou. Práve pracujeme na tom, aby sme ho dostali do výborného fyzického stavu.“

BZ ďalej – Hertha chce v budúcnosti hrať ofenzívnejšie a atraktívnejšie. Tým sa pre jej tvorcu hry,  Dudu, otvárajú úplne nové možnosti.

Duda o Čovičovi: On mi rozumie veľmi dobre. Ale rozumie dobre aj ostatným našim ofenzívnym hráčom, pričom uprednostňuje útočný, kreatívny a rýchly spôsob hry. Trénujeme oveľa viac s loptou ako v minulosti. To je niečo, čo mi veľmi vyhovuje.

BZ uzatvára:   Da haben sich zwei gefunden. Wenn Duda den Ball streichelt, funkeln die Augen von Covic. Trainer: „Ich war früher auch ein Techniker. Natürlich haben wir die gleichen Vorlieben. Man genießt ästhetische Sachen auf dem Platz.“

Duda war in der letzten Saison mit 11 Toren und sechs Vorlagen einer der wenigen Lichtblicke einer enttäuschenden Hertha-Saison.

Tí dvaja sa naozaj našli. Keď Duda spracúva  loptu svojsky, tak iskria radosťou oči Čoviča. Tréner: Aj ja som bol technikom. Prirodzene máme obaja rovnaké hráčske sklony. Preto obaja užívame estetické  veci na hrisku.

Duda bol v uplynulej sezóne s 11 gólmi a šiestimi gólovými prihrávkami jedným z málo zábleskov svetla v sezóne, v  ktorej Hertha sklamala.

 

———————————————————————————————————-

Kedze blog Zbohom islam……zo vcera

tu „precitalo len 1300“, tak to znamena, ze jeho text bol asi „nebezpecny“  a preto  zrejme „zo strachu sa mu mnohi vyhli“ – Na inych platformach, kde som o tejto teme publikoval  pred troma dnami napr. v spanielcine ci francuzstine ludia taky „strach“ nemali a tak si to precitalo  s velkym zaujmom okolo tristotisic

————————————————————————-

Pozoruhodne je vsak , ze tentoraz sa do diskusie (konecne!!!!) zatial nedostali ti, ktori „spoza buka odvazne štrkáčuju“ svoju zlobu po mne, ale inac  rozumne nevedia povedat nic.  Chcem verit, ze to tak ostane aj v buducnosti.  

Spinavosti patria na smetisko a nie do diskusii na Pravde !

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944509x
Priemerná čítanosť článkov: 5140x

Autor blogu

Kategórie