Založ si blog

Zbohom islam: Lebo predlohou jeho vzniku je jeden arabs. -sýrsky smer kresťanstva

Pozor, vraj šírim nenávisť: Tvrdia len tí čo ma nenávidia-sú to deštruktívne mozgy.     Učencom a imámom islamu sa podarilo v priebehu storočí presvedčiť západnú kultúru i jej vedcov o tom, že moslimská dogma o vzniku Koránu, i o biografii Mohameda sú vierohodné a že sú nesfalšovanými pravdami.

Ak Korán však čítame historicko-kriticky v jeho najpôvodnejšej verzii, napísanej v starej reči sýrsko-aramejskej, tak mnohé paradoxné a nejasné jeho časti dostanú celkom iný zmysel a význam, ako ich svetu predkladajú moslimskí exegéti Koránu.

Odrazu sa nám pri takej analýze objaví svetlo v temnotách orientálnych mýtov, ktorými je Korán pretkaný.

Potom sa stane pre toho, koho toto svetlo ožiarilo, s úplnou samozrejmosťou jasné, že bez arabsko-sýrskeho kresťanstva by vôbec neexistoval islam, tak ako ho dnes poznáme. Je to podobné s tým nesporným faktom,  že bez hebrejského Starého Zákona by neexistovalo ani kresťansvo tak ako ho dnes poznáme.

Píšem o tom veľmi podrobne v mojej novej filozoficko-historicko-religióznej 255 stranovej knihe s názvom:

Islam surgió de una antigua corriente árabe-siria-cristiana

Islam vznikol modifikáciou prastarého arabsko-sýrskeho kresťanstva

V ďalšom z nej uvediem aspoň niekoľko téz a historických faktov, ku ktorým som sa v priebehu rokov dopracoval štúdiami starých dokumentov a literatúry, ako aj mojimi štúdijnými pobytmi v Oriente. V neposlednom rade som veľa poznatkov k tejto mojej téme získal aj v Španielsku, kde poznám dvoch neobyčajne učených rabínov, ktorí o.i. študovali aj islam a sú odborníkmi na históriu jeho začiatkov a na odmytologizovaný život Mohameda.

V knihe dokazujem, že bez využitia historicko-teologického konceptu veľmi vyspelého a rímsky orientovaného arabsko-sýrskeho kresťanstva a jeho typickej liturgie by islam (a pochopiteľne ani Korán), ako ho poznáme v dnešnej forme, nebol nikdy vznikol!

K sýrsko-aramejskej reči (ktorou, ako som uviedol, bola napísaná prvá verzia Koránu) nasledovný fakt. Vznikala a formovala sa 3 až 4 storočia v sumerskej Mezopotámii od začiatku 1. tisícročia pr.n.l. V kultúrnom priestore Palestíny, kam prenikla v 5. storočí pr.n.l. zatlačila z veľkej časti hebrejčinu Izraelitov.

Bola aj rečou, ktorou hovoril Ježiš Kristus.

Mnohé časti Koránu (v mojej knihe uvádzam, ktoré sú to) pôsobia tak, akoby boli modifikovaným arabsko-kresťansko-hebrejsko-helénskym Deuteróniom. Sú komponované autoritatívne a často je v nich citovaný alebo zmienený Mojžiš.

Sýrsko-aramejský pôvodný Korán vštepuje Arabom imperatívnym spôsobom to, že je jedinou pravou vierou.

Kresťanské teologické predstavy a smery v sumersko-mezopotámskom kultúrnom priestore a predovšetkým v jeho východosýrskej časti vtiekli veľmi výraznym spôsobom do prvej verzie Koránu. Rigorózne odmietali trinitu Boha-Otca, Syna-Ježiša a Matky-Márie.

Preto Korán odmieta striktne Ježiša ako Syna Božieho.

Východosýrska kresťanská teológia vnímala osobu Ježiša ako mimoriadneho človeka, povereného Bohom, aby zohral svoju historickú úlohu a reformoval židovskú vieru a transformoval ju do novej teológie.

Preto Korán opierajúc sa  o ňu interpretoval Ježiša ako proroka Božieho. Žiadne ďalšie atribúty mu nepridal a ak sa chcel fundamentálne odlíšiť a ohraničiť od kresťanstva, tak to ani urobiť nemohol!

Mohamed Korán nikdy nenapísal – bol tam dodatočne vložený, tak ako aj Ježiš bol dodatočne „vložený“ do rôznych textov a výpovedí Nového Zákona.

A preto „Zbohom“ ostávaj islam – tvoja úroda vzišla na našej pôde!

 

—————————————————-

Tu sa ma diskutovat len a len o teme a nie ohyzdne a nenavistne vytlacat svoj vlastny patologicky hnis a pisat klamstva a vymysly o Bednarovi – o ktorom tito  „odvazni“, jazykom len nezmyselne a utajene „spoza buka“ jedovato syčiaci a „štrkajuci“ zufalci, ktorí to tu robia, vobec nic nevedia a od zavisti na jeho poznanie a kreativitu ich ide celkom prasknut………

————————————————————–

Priatelia, ktorí dôverujete mojím informáciám – vďaka, ze tunajsim nenavistnikom – ktori difamuju moju osobu a preto majú byť odtiaľto okamzite odstaveni – davate správne odpovede.

—————————————

Žiadny pochybny algoritmus nezabrani mojim slovam ………………

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Vladimir Putin / Rusko /

Putin sľubuje symetrickú odpoveď na americký raketový test

23.08.2019 12:59

Putin uviedol, že nariadil analýzu "úrovne hrozby pre našu krajinu vytvorenú krokmi USA a prijatie komplexných opatrení s cieľom pripraviť symetrickú odpoveď".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112361x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie