Založ si blog

Zbohom islam: Lebo predlohou jeho vzniku je jeden arabs. -sýrsky smer kresťanstva

Pozor, vraj šírim nenávisť: Tvrdia len tí čo ma nenávidia-sú to deštruktívne mozgy.     Učencom a imámom islamu sa podarilo v priebehu storočí presvedčiť západnú kultúru i jej vedcov o tom, že moslimská dogma o vzniku Koránu, i o biografii Mohameda sú vierohodné a že sú nesfalšovanými pravdami.

Ak Korán však čítame historicko-kriticky v jeho najpôvodnejšej verzii, napísanej v starej reči sýrsko-aramejskej, tak mnohé paradoxné a nejasné jeho časti dostanú celkom iný zmysel a význam, ako ich svetu predkladajú moslimskí exegéti Koránu.

Odrazu sa nám pri takej analýze objaví svetlo v temnotách orientálnych mýtov, ktorými je Korán pretkaný.

Potom sa stane pre toho, koho toto svetlo ožiarilo, s úplnou samozrejmosťou jasné, že bez arabsko-sýrskeho kresťanstva by vôbec neexistoval islam, tak ako ho dnes poznáme. Je to podobné s tým nesporným faktom,  že bez hebrejského Starého Zákona by neexistovalo ani kresťansvo tak ako ho dnes poznáme.

Píšem o tom veľmi podrobne v mojej novej filozoficko-historicko-religióznej 255 stranovej knihe s názvom:

Islam surgió de una antigua corriente árabe-siria-cristiana

Islam vznikol modifikáciou prastarého arabsko-sýrskeho kresťanstva

V ďalšom z nej uvediem aspoň niekoľko téz a historických faktov, ku ktorým som sa v priebehu rokov dopracoval štúdiami starých dokumentov a literatúry, ako aj mojimi štúdijnými pobytmi v Oriente. V neposlednom rade som veľa poznatkov k tejto mojej téme získal aj v Španielsku, kde poznám dvoch neobyčajne učených rabínov, ktorí o.i. študovali aj islam a sú odborníkmi na históriu jeho začiatkov a na odmytologizovaný život Mohameda.

V knihe dokazujem, že bez využitia historicko-teologického konceptu veľmi vyspelého a rímsky orientovaného arabsko-sýrskeho kresťanstva a jeho typickej liturgie by islam (a pochopiteľne ani Korán), ako ho poznáme v dnešnej forme, nebol nikdy vznikol!

K sýrsko-aramejskej reči (ktorou, ako som uviedol, bola napísaná prvá verzia Koránu) nasledovný fakt. Vznikala a formovala sa 3 až 4 storočia v sumerskej Mezopotámii od začiatku 1. tisícročia pr.n.l. V kultúrnom priestore Palestíny, kam prenikla v 5. storočí pr.n.l. zatlačila z veľkej časti hebrejčinu Izraelitov.

Bola aj rečou, ktorou hovoril Ježiš Kristus.

Mnohé časti Koránu (v mojej knihe uvádzam, ktoré sú to) pôsobia tak, akoby boli modifikovaným arabsko-kresťansko-hebrejsko-helénskym Deuteróniom. Sú komponované autoritatívne a často je v nich citovaný alebo zmienený Mojžiš.

Sýrsko-aramejský pôvodný Korán vštepuje Arabom imperatívnym spôsobom to, že je jedinou pravou vierou.

Kresťanské teologické predstavy a smery v sumersko-mezopotámskom kultúrnom priestore a predovšetkým v jeho východosýrskej časti vtiekli veľmi výraznym spôsobom do prvej verzie Koránu. Rigorózne odmietali trinitu Boha-Otca, Syna-Ježiša a Matky-Márie.

Preto Korán odmieta striktne Ježiša ako Syna Božieho.

Východosýrska kresťanská teológia vnímala osobu Ježiša ako mimoriadneho človeka, povereného Bohom, aby zohral svoju historickú úlohu a reformoval židovskú vieru a transformoval ju do novej teológie.

Preto Korán opierajúc sa  o ňu interpretoval Ježiša ako proroka Božieho. Žiadne ďalšie atribúty mu nepridal a ak sa chcel fundamentálne odlíšiť a ohraničiť od kresťanstva, tak to ani urobiť nemohol!

Mohamed Korán nikdy nenapísal – bol tam dodatočne vložený, tak ako aj Ježiš bol dodatočne „vložený“ do rôznych textov a výpovedí Nového Zákona.

A preto „Zbohom“ ostávaj islam – tvoja úroda vzišla na našej pôde!

 

—————————————————-

Tu sa ma diskutovat len a len o teme a nie ohyzdne a nenavistne vytlacat svoj vlastny patologicky hnis a pisat klamstva a vymysly o Bednarovi – o ktorom tito  „odvazni“, jazykom len nezmyselne a utajene „spoza buka“ jedovato syčiaci a „štrkajuci“ zufalci, ktorí to tu robia, vobec nic nevedia a od zavisti na jeho poznanie a kreativitu ich ide celkom prasknut………

————————————————————–

Priatelia, ktorí dôverujete mojím informáciám – vďaka, ze tunajsim nenavistnikom – ktori difamuju moju osobu a preto majú byť odtiaľto okamzite odstaveni – davate správne odpovede.

—————————————

Žiadny pochybny algoritmus nezabrani mojim slovam ………………

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

Polícia

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister?

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Informáciu priniesol portál Plus7dní.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944043x
Priemerná čítanosť článkov: 5139x

Autor blogu

Kategórie