Založ si blog

Mala Zem len jeden Mesiac? Za 15 rokov budeme na mesiaci Titan!

Skupina izraelských astrofyzikov je presvedčená, že pred niekoľkými miliardami rokov obiehalo Zem niekoľko mesiacov. Dosiaľ platila teória, že naša Zem mala vždy len jeden Mesiac. Podľa nej prišlo pred štyrmi miliardami rokov ku katastrofickej kolízii medzi Zemou a veľkým kozmickým objektom.

Pri zrážke s týmto objektom bolo zo Zeme odštiepené veľké množstvo hmoty, ktorá však ostala v jej gravitačnom poli a postupom času sa množstvo jednotlivých veľkých a malých úlomkov v dôsledku vzájomných gravitačných síl medzi nimi spojilo, a tak vzikol náš Mesiac.

Astrofyzici pod vedením Ralucu Rufu z Weizmannovho vedeckého inštitútu v izraelskom Rehovote však teraz zložitými computerovými simuláciami zistili, že to s Mesiacom a Zemou tak byť nemohlo.

Ich simulácie jednoznačne preukázali, že najprv prebehol väčší počet kolízií Zeme s objektami z kozmu. Z hmoty, ktorá bola pritom zo Zeme odštiepená, časom vznikli viaceré malé mesiace a tie sa oveľa neskôr postupne spájali, až napokon vznikol Mesiac, ktorý aj dnes vidíme na oblohe.

Viaceré mesiace na našej oblohe – to musel byť fascinujúci pohľad. Žiaľ, v tom čase nebol na Zemi nikto, kto by ho bol mohol užívať.

Za 15 rokov „budeme“ lietať v atmosfére Titanu s atómovým vrtulníkom

 

Titan – najväčší mesiac planéty Saturn – má ako jediný mesiac našej slnečnej sústavy výraznú hustú atmosféru. Tlak na povrchu Titanu obnáša 1,6 bar, a tak je dokonca vyšší ako tlak v našej atmosfére.

Dragonfly  – vážka – také meno dostala najnovšia NASA-kozmická sonda. Ako 27. júna oznámila NASA, tak v roku 2026 vyšle Dragonfly na Titan (jeho priemer je 5150 km). Jeho atmosféra pozostáva predovšetkým z dusíka a masa , ktorá ju tvorí, je štvornásobne väčšia ako masa našej atmosféry. Dragonfly bude lietať v atmosfére a detailne skúmať povrch Titanu – technicky vyjadrené je to oktokopter, ktorý má osem rotorov.

Je dimenzovaný tak, že bude schopný pracovať na Titane minimálne 2 roky a osem mesiacov. Cesta k Titanu potrvá osem rokov a keď všetko pôjde dobre, tak sa tam dostane v roku 2034.

Potrebnú elektrickú energiu bude na Titane dodávať oktokopteru špeciálny rádioizotopový generátor.

 

———————————————

 

Filter pracuje dobre………..presvedcil som sa…..

———————————————

Zakaz vstupu vsetkým okydávacom mojej osoby, ktori tu  proti zakladnym pravidlam blogovania sa pravidelne „venuju“ mojej osobe, kydaju na nu a siria o mne klamstva.

Tu sa ma a smie diskutovat len a len o teme blogu a nie spinit na jej autora – ubohe a zakerne mozgy……………plne destruktivity a zloby!

 

Dakujem mojim priaznivcom, ktori sa sem obcas dostanu a robia v tomto smere poriadok……….

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112438x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie