Založ si blog

Mala Zem len jeden Mesiac? Za 15 rokov budeme na mesiaci Titan!

Skupina izraelských astrofyzikov je presvedčená, že pred niekoľkými miliardami rokov obiehalo Zem niekoľko mesiacov. Dosiaľ platila teória, že naša Zem mala vždy len jeden Mesiac. Podľa nej prišlo pred štyrmi miliardami rokov ku katastrofickej kolízii medzi Zemou a veľkým kozmickým objektom.

Pri zrážke s týmto objektom bolo zo Zeme odštiepené veľké množstvo hmoty, ktorá však ostala v jej gravitačnom poli a postupom času sa množstvo jednotlivých veľkých a malých úlomkov v dôsledku vzájomných gravitačných síl medzi nimi spojilo, a tak vzikol náš Mesiac.

Astrofyzici pod vedením Ralucu Rufu z Weizmannovho vedeckého inštitútu v izraelskom Rehovote však teraz zložitými computerovými simuláciami zistili, že to s Mesiacom a Zemou tak byť nemohlo.

Ich simulácie jednoznačne preukázali, že najprv prebehol väčší počet kolízií Zeme s objektami z kozmu. Z hmoty, ktorá bola pritom zo Zeme odštiepená, časom vznikli viaceré malé mesiace a tie sa oveľa neskôr postupne spájali, až napokon vznikol Mesiac, ktorý aj dnes vidíme na oblohe.

Viaceré mesiace na našej oblohe – to musel byť fascinujúci pohľad. Žiaľ, v tom čase nebol na Zemi nikto, kto by ho bol mohol užívať.

Za 15 rokov „budeme“ lietať v atmosfére Titanu s atómovým vrtulníkom

 

Titan – najväčší mesiac planéty Saturn – má ako jediný mesiac našej slnečnej sústavy výraznú hustú atmosféru. Tlak na povrchu Titanu obnáša 1,6 bar, a tak je dokonca vyšší ako tlak v našej atmosfére.

Dragonfly  – vážka – také meno dostala najnovšia NASA-kozmická sonda. Ako 27. júna oznámila NASA, tak v roku 2026 vyšle Dragonfly na Titan (jeho priemer je 5150 km). Jeho atmosféra pozostáva predovšetkým z dusíka a masa , ktorá ju tvorí, je štvornásobne väčšia ako masa našej atmosféry. Dragonfly bude lietať v atmosfére a detailne skúmať povrch Titanu – technicky vyjadrené je to oktokopter, ktorý má osem rotorov.

Je dimenzovaný tak, že bude schopný pracovať na Titane minimálne 2 roky a osem mesiacov. Cesta k Titanu potrvá osem rokov a keď všetko pôjde dobre, tak sa tam dostane v roku 2034.

Potrebnú elektrickú energiu bude na Titane dodávať oktokopteru špeciálny rádioizotopový generátor.

 

———————————————

 

Filter pracuje dobre………..presvedcil som sa…..

———————————————

Zakaz vstupu vsetkým okydávacom mojej osoby, ktori tu  proti zakladnym pravidlam blogovania sa pravidelne „venuju“ mojej osobe, kydaju na nu a siria o mne klamstva.

Tu sa ma a smie diskutovat len a len o teme blogu a nie spinit na jej autora – ubohe a zakerne mozgy……………plne destruktivity a zloby!

 

Dakujem mojim priaznivcom, ktori sa sem obcas dostanu a robia v tomto smere poriadok……….

 

Nemecko sa z demokracie stalo štátom Vľavo! Na hlavu Trumpa je vysoká odmena

22.01.2020

V Nemecku má čoraz viac ľudí dojem, že už nežijú v demokracii, aká bola v časoch kancelárov Brandta, Schmidta, Kohla a že z tohto právno-demokratického štátu sa už dávnejšie stal nebezpečne viac »

Ako sa Slávny Kresťanský Konštantinopol stal Istanbulom. Za veľkú Hlúposť predkov Tvrdo Pykáme!

21.01.2020

Toto Má Vedieť Každý! Odporúčať ďalej!.)..........A v ich hlúposti veľmi úspešne pokračujeme! A len málokto sa nad tým pozastaví. A nikto nevolá na zodpovednosť tých, ktorí sú zodpovední viac »

Putin: V EÚ parlamente viacerí Nevedia Čítať alebo Písať, alebo Nemajú Oči

20.01.2020

Rusko bude 9. mája oslavovať 75. výročie porážky hitlerovského Nemecka, ktorého hrôzovláda sa ukončila dobytím Berlína Červenou armádou. Vladimír Putin chce teraz sprístupniť širokej viac »

čínska reštaurácia, Laurinská ulica, Sólymos, incident

Polícia v centre Bratislavy riešila agresívneho muža. Bol to minister Sólymos

22.01.2020 23:04

V centre Bratislavy polícia riešila konflikt, pri ktorom agresívny muž vykrikoval, že je minister životného prostredia. Naozaj išlo o ministra Lászlóa Sólymosa.

Luigi Di Maio

Luigi Di Maio odstúpil z vedenia Hnutia piatich hviezd

22.01.2020 22:38

Hnutie je najsilnejšou stranou vo vláde premiéra Giuseppeho Conteho.

Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete

Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

22.01.2020 22:20

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec.

peniaze, bankovky, euro

MZ SR: Peniaze išli prioritne do nemocníc, ktoré liečia najvážnejšie prípady

22.01.2020 21:30

Aj menšie nemocnice sa môžu uchádzať o finančné prostriedky, a to z európskych fondov,mieni rezort.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 962
Celková čítanosť: 4944187x
Priemerná čítanosť článkov: 5139x

Autor blogu

Kategórie