Založ si blog

Puč? Časti Bundeswehru a Bundespolizei išli k AfD! Zradca exprez. Gauck?

„Nezaujímavý“ blog! lebo  ani slovo o Čaputovej šatoch, či o jej hriechoch. Ale info, aké inde nie sú!!!   Toto v povojnovom Nemecku ešte nebolo! A niečo podobné sa ešte neudialo ani v žiadnom EÚ štáte. Sú tí, ktorí sú v Berlíne pri moci, vôbec ešte demokrati? Veď, ak časti armády a polície prechádzajú k strane, ktorú tzv. demokrati neprávom označujú ako nedemokratickú a pranierujú ju v štátnych médiách ako stranu, ktorá má blízko k neonacistom a rasistom, tak to signalizuje, že sa v štáte vytvorili diktátorske štruktúry.

Výpoveď, že časti Bundeswehru a Bundespolizei prešli k AfD, nevyslovil nikto iný ako renomovaný politik CDU a možný kandidát na Bundeskanzlera – Friedrich Merz!

Friedrich Merz vyjadril v tomto smere veľmi vážne obavy a varuje pred kritickou situáciou v Bundeswehri a Bundespolizei, kde už dlhší  čas čoraz viac príslušníkov sympatizuje s AfD. Podľa Merza tento trend pokračuje a CDU musí urobiť všetko pre to, aby ho zastavila, lebo je veľkým nebezpečím, ak sa čoraz viac vojakov a policajtov stáva prívržencami AfD.

Merz oznámil, že tieto poznatky získal v rozhovoroch s poslancami Bundestagu, ktorí patria do  parlamentných výborov pre obranu a vnútro.

Podčiarkol to ešte tým, že prezradil, že má viacerých blízkych príbuzných a množstvo priateľov a známych, ktorí pracujú pre Bundeswehr a Bundespolizei a tí mu všetci potvrdili jeho informácie.

Situácia musí byť naozaj vážna, keď Merz išiel so svojimi tvrdeniami na verejnosť.

Merzove výpovede potvrdil aj šéf nemeckých policajných odborov.

Už dávnejšie bolo známe, že časti Bundeswehru i nemeckej polície sú vyslovene nespokojné aj s utečeneckou politikou kancelárky. Tá sa však k tejto veci nikdy nevyjadrila.

 

Pred troma rokmi absolútne nemysliteľné: Exprezident Gauck žiada toleranciu pre konzervatívnu pravicu.    Už v apríli kritizoval niekdajší nemecký prezident Joachim Gauck (v úrade 2012 – 2017) politiku i médiá za to, že príliš rýchlo označujú vyjadrenia pravicových populistov za nebezpečne extrémistické. Zdôraznil, že v demokracii musí byť samozrejmosťou akceptovať aj také stanoviská, s ktorými principiálne nesúhlasíme, ale boli vynesené v rámci demokratických zásad.

Pritom Gauck ako prezident sa ale vôbec neriadil tým, čo teraz hlása.

Tvrdo a nekompromisne viackrát útočil verbálne na tých, ktorých nazýval pravicovými populistami a atakoval ich za ich – podľa neho – nepriateľstvo voči migrantom. V jeho očiach boli vtedy súčasťou „temného Nemecka“. Ani slovom vtedy nekritizoval nezmyselnú a absurdnú utečeneckú politiku vlády.

Odrazu verejnosť vníma celkom iného Gaucka. Gaucka, ktorý sa zastáva pravicových populistov.

V nedávnom rozhovore so Spieglom ešte viac zintenzívnil svoju aprílovú kritiku a politikov vyzval veľmi dôrazne  k otvorenej politickej debate  s konzervatívnou pravicou, ktorou v Nemecku je predovšetkým AfD.

Som toho názoru, že Gauck medzičasom pochopil, že AfD vidí mnohé veci správne a zaslúži si byť vnímaná ostatnými politickými stranami ako demokratická.

A tým politikom CDU, ktorí AfD neustále pranierujú ako stranu, kde podľa nich sú rasisti a sympatizanti neonacistov, treba pripomenúť, že v CDU boli po vojne ešte dlhé roky početní skutoční hitlerovskí nacisti, ktorých nikto nestíhal za ich zločiny a zastávali v CDU aj vysoké funkcie. Uvediem len jedného:

Hans Filbinger CDU – ministerský predseda vlády Bádensko-Württembersko. Bol v tejto funkci 11 rokov, do roku 1977, a to napriek tomu, že bol za Hitlera vysoký funkcionár NSDAP a ako nacistický sudca podpisoval rozsudky smrti.

Gauck povedal aj nasledovné: „Takto predsa celkom stratíme dôveryhodnosť, ak si myslíme, že je nebezpečné otvorene diskutovať o problémoch, lebo by národ, podľa nášho názoru, preto mohol odrazu chcieť diktatúru.“

Tu Gauck narážal  na veľké problémy s migrantami, najmä v rokoch 2015 a 2016 . Zdôraznil, že tieto témy vláda nezvládla a sa im vyhýbala.

Teraz Joachim Gauck žiada všetky  strany, aby sa venovali všetkým relevantným témam a problémom a ich spracovali a otvorene o nich vo verejnosti diskutovali. Zdôraznil, že je  teraz nevyhnutné podstatne „zvýšiť“ toleranciu voči konzervatívnej pravici a nehlásať, že každý, kto je extrémne konzervatívny, je preto automaticky nebezpečný pre demokraciu.

Toto je výzva pre všetkých politikov v Nemecku, aby si vzali slová svojho exprezidenta k srdcu a zmenili celkom zásadne postoj k AfD.

A mali by to nasledovať aj tí slovenskí politici, ktorí postupujú represívne voči tým, ktorí hlásajú patriotizmus a sú za politiku prospešnú slovenskému národu a kritizujú utečeneckú politiku a pakt OSN!

 

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582662x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie