Založ si blog

Najstrašnejšia zbraň Číny proti USA nepotrebuje nijaké náboje! Skazu prinesie aj tak!

Pisem „extrémne nezaujímavo“ Mám tu uboho nízku čítanosť. Vsade inde najvyssiu! Co pišem, inde nenajdete!     Zatiaľ čo sa obchodná vojna medzi Čínou a USA čoraz viac zintenzívňuje, tak čínsky prezident Si Tin-Pching vyslal zatiaľ len symbolickým spôsobom veľmi vážnu hrozbu Bielemu Domu. Navštívil s veľkou delegáciou jeden z najdôležitejších štátnych podnikov v Číne  JL Mag Rare-Earth Firmu pre ťažbu vzácnych zemín.

Vo veľkom medializovali jeho návštevu všetky významné čínske periodiká. A práve tie vyslovili skrytú hrozbu Číny a adresovali ju USA. Čína má zatiaľ nepoužitú, ale už pripravenú veľmi nebezpečnú zbraň, ktorou môže zasiahnuť USA veľmi citlivo a nebezpečne.

Čínske štátne noviny Global Times napísali o prezidentovej návšteve o.i.: „Početné osobnosti v Číne hovoria, že naša vláda má obmedziť vývoz vzácnych zemín do USA, lebo tak zasiahneme USA veľmi.“

Čo by to znamenalo pre USA, keby Čína celkom zastavila svoj export? Vyjadrené dvoma slovami – bola by to zničujúca rana.

Prečo? Už len preto, že americká ekonomika je extrémne závislá od vzácnych zemín. Tie sú potrebné vo veľkej väčšine moderných elektronických prístrojov. Ale čo je mimoriadne dôležité pre USA, to je skutočnosť, že americká armáda je extrémne závislá od vzácnych zemín. Bez nich by bola jej úderná sila veľmi ochromená.

Len niekoľko príkladov, kde ich bezpodmienečne potrebuje:

V rýchlych vojenských atómových ponorkách, typu Virginia, v torpédoborcoch typu Aegis, v bojových lietadlách typu F-35.

Okrem toho ich armáda potrebuje v tzv. precíznej munícii, v laseroch, v komunikačných satelitoch, v radaroch, sonaroch a mnohých ďalších vojenských prístrojoch.

Americká ekonomika a armáda sú takmer na 100 percent závislé na dovoze vzácnych zemín z Číny. Štátny americký úrad, US Geological Survey uviedol v roku 2017, že viac ako 90 percent celosvetových dodávok vzácnych zemín pochádzalo z Číny.

A čo sú to tie vzácne zeminy? Je to 15 elementov z periodickej tabuľky prvkov, ktoré sa nachádzajú medzi číslom 57 lantánom a číslom 71 luteciom.

Americký úrad USGS  odhaduje celkové čínske rezervy vzácnych zemín na 55 miliónov ton.

Nebezpečná čínska zbraň má teda obrovský odstrašujúci účinok, a to bez jediného výstrelu.

 

———————————-

Velka vdaka za „nizku“  navstevovanost

Odrazu napadne prudky trvaly  pokles citanosti ma len skvele  potvrdzuje a dokazuje vysoku kvalitu (nebezpecne?) mojich informacii. Je to vysoky dokaz uznania hodnoty mojej zurnalisticko-autorskej prace a jej vsestrannosti.

Va bene – molto benissimo: Takze citajte ma este „menej“ – to bude este lepsi dokaz vasej velkej priazne. Idealne bude dosahovat maximalne okolo 100. V tomto zmysle som dostal dva maile zo SR. Vtipne, ironicke a ci naozaj realisticke? Kto vie? – io lo so  esattamente! A velmi dolezite je tiez , aby som sa nedostaval do rebricka “uspesnosti” – citajte ma preto co “najmenej”!  To je znamenie, že moje prispevky maju najvyssiu kvalitu – jednoducho kvalitu non plus ultra.

Asad a Tito boli múrmi proti islamistom a preto tŕňom v očiach Clintonovcov

20.11.2019

O prezidentovi Juhoslávie Josipovi Titovi dnes mimo Srbska už len málokto vie, že bol nekompromisným protivníkom islamu a džihadizmu a že chránil tak nielen svoju krajinu, ale aj Európu pred viac »

Senzácia: Ukrajinský poslanec Derkač predložil dôkazy o korupcii Bidenovcov

18.11.2019

V Kyjeve prišlo v pondelok 11. novembra k prekvapujúcemu uverejneniu písomných materiálov, ktoré usvedčujú Joe a Huntera Bidenovcov z USA z korupcie, ktorej sa dopustili v Ukrajine. Okrem toho viac »

Pre svet je existenčne dôležité, aby Trump ostal v úrade prezidenta USA

17.11.2019

Vo Washingtone sa začalo 13. novembra verejné vypočúvanie „svedkov“ v Snemovni Reprezentantov za účelom zahájenia impeachmentu proti Trumpovi. Ten je tŕňom v oku tradičnej politickej elite. viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 924
Celková čítanosť: 4582657x
Priemerná čítanosť článkov: 4960x

Autor blogu

Kategórie