Založ si blog

Skupina nemec. kňazov žiada odstúpenie kardinála Marxa, zrádza kresťanskú kultúru

Vplyvná skupina kňazov vystupujúca ako Priesterkreis Communio veritatis, ktorá pôsobí v Paderborne, vyzvala predsedu Nemeckej biskupskej konferencie, kardinála a mníchovského arcibiskupa Reinharda Marxa, aby odstúpil zo svojej dôležitej funkcie.

Marx sa opakovane dištancoval od pojmu kresťanská kultúra Západu, a to preto lebo podľa neho pôsobí nadnesene, odmietavo a vyčleňujúco. Naposledy sa tak vyjadril v jednej svojej reči v Berlíne.

Okrem toho kritizoval (podľa neho) čoraz silnejšiu „inštrumentalizáciu relígie“ a vyjadril nádej, že židia, kresťania a moslimovia nedovolia zneužitie svojej viery.

V tejto nie pre každého jednoznačnej formulácii možno vytušiť, o čo sa usiluje Marx, ktorému sa nepáči pojem „kresťanská kultúra“, lebo pôsobí z jeho pohľadu diskriminujúco.

Pre Communio veritatis je kardinálove vyjadrenie istým sociologickým postojom, ktorým sa dopúšťa závažného omylu tým, že sa dožaduje synkretizmu („zmiešanie“ rôznych náboženstiev a náboženských tradícií), a to je neodpustiteľné.

Je Marx prívržencom myšlienky, aby do kresťanstva vnikol islam? Som o tom presvedčený.

Katolícki kňazi z Communio veritatis napísali kardinálovi Marxovi list, v ktorom ho žiadajú  aby odstúpil z funkcie predsedu Nemeckej biskupskej konferencie, lebo obetoval posvätné katolícke sakramenty „duchu času“ a tým zneužil svoj úrad.

Vyčítajú mu, že je to práve on, kto inštrumentalizuje náboženstvo, lebo ho zneužíva na šírenie ľavicovoliberálnej ideológie mainstramu (inými slovami zneužíva ho na šírenie utečeneckej politiky kancelárky).

Ďalej v liste kardinála obviňujú aj nasledovne – citujem z neho doslova:

„Wir werfen Ihnen vor mit Ihrem Gebaren den katholischen Glauben zu verleugnen, den zu verfechten Sie kraft Ihres Amtes eigentlich berufen sind. Dies werde man nicht hinnehmen“.  „Vyčítame Vám, že Vaším správaním zapierate katolícku vieru, pričom ste Vaším úradom vlastne povolaný k tomu, aby ste ju všade presadzovali a obhajovali. Toto ale nepripustíme.“

Politici a vedci sú plne zodpovední za Kolektívnú Korona Psychózu! Viac ako 30 000 Samovrážd. .. .. USAvojakov

21.09.2021

A šup ho! Opat mi vyrazili moj (Posledny)clanok z titulky! Prispievam uz desatrocia do roznych SR medii, ale nikto ma necenzuroval, ani za Meciara, Dzurindu ci za Fica. Ani tu dlho nic! Este ani za p.Nitona nic! Az teraz sa to zosypalo. Zrejme som na nejakom ciernom indexe!!! Takze som na Pravde najcenzurovanejsi autor. Ani len v SME a DennikuN, ked som tam uz davnejsie prispieval – som nebol [...]

Záhada v Rakúsku: Množia sa nečakané úmrtia ľudí, ktorí boli ešte plní života!

19.09.2021

(Cenzurovanie mojej osoby zosilnieva! Opat bol brutalne vcera dalsi moj clanok stiahnuty(kde pisem len pravdu, ktora ma byt na vyssi prikaz umlcana) uz za 2 hodiny z titulky. Je to uz 8. krat v kratkom case. Ludia bdite – hovorieval J. Fučík. A vy budete bdiet, ked si precitate moje clanky (patria k mojim najlepsim), ktore mi cenzura stiahla z titulky a tak vyrobila z nich malo citane [...]

Covid-pas a digitalizácia človeka=koniec slobody! Tehotná rakúska speváčka odmietla očkovanie a stratila prácu

18.09.2021

Kanaďan Michel Chossudovsky je ruského pôvodu (otec Jevgenij sa narodil v Rusku) a je veľkým prívržencom Donalda Trumpa. Je profesorom ekonomiky a expertom pre globalizáciu. Má vlastný internetový portál globalresearch.ca, ktorý je v oblasti tém globalizácie najčítanejším. O. i. dlhodobo analyzuje vyplyv korona pandémie na globalizáciu. Podľa neho v súčasnosti ľudstvo [...]

Mali / Afrika / Junta / Prevrat / Vlajka / Zástava /

Tisíce ľudí demonštrovali v hlavnom meste Mali na podporu vládnucej junty a proti Francúzsku

23.09.2021 07:00

K protestu došlo v čase, keď dočasný prezident a vojenský veliteľ Assimi Goita čelí výzvam, aby odmietol potenciálnu spoluprácu so súkromnou ruskou bezpečnostnou firmou Vagner.

škola, banska bystrica

Asistentov majú školám prideľovať inak. Nebude ich však dosť

23.09.2021 06:30

Školy by potrebovali aj viac digitálnych koordinátorov.

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Marušiak: Komisia nevyrieši dôveru v právny štát

23.09.2021 06:20

Obnova dôvery v právny štát je politická úloha, ktorú nevyrieši žiadna komisia. Je to dlhodobá záležitosť, hovorí politológ SAV Juraj Marušiak.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

ONLINE: Tretiu dávku odporučili v USA seniorom a rizikovým, mladším zatiaľ nie

23.09.2021 06:00, aktualizované: 07:20

Poradný výbor nezávislých expertov FDA odmietol pôvodný návrh Pfizeru odporúčať tretiu dávku vakcíny pre všetkých ľudí vo veku 16 a viac rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,302
Celková čítanosť: 8693829x
Priemerná čítanosť článkov: 6677x

Autor blogu

Kategórie