Založ si blog

Prekvapujúce: Až Explodujúce Hviezdy urobili z opice človeka

Tento naozaj nečakaný objav urobili spoločne renomovaní kozmológovia a biológovia. To, čo postulovali po dlhdobých výskumoch, je revolučná a prevratná udalosť v rámci modernej evolučnej biológie. Je to doslova neuveriteľné, ale celá kozmická príprava na „výrobu“ človeka z opice sa začala ďaleko od Zeme.

Podľa vedcov pred 8 miliónmi rokov prišlo k intenzívnemu bombardovaniu Zeme kozmickým žiarením, ktoré vzniklo pri umieraniu hviezd vo forme supernov. Svoje maximum dosiahlo kozmické žiarenie pred 2,6 miliónmi rokov.

Toto extrémne kozmické žiarenie spôsobilo prostredníctvom záplavy elektrónov a iónov mimoriadne silný elektrický náboj v spodných vrstvách pozemskej atmosféry. To vyvolalo veľký počet bleskov smerujúcich z hustých mrakov k zemi a tie zapríčinili nespočetné lesné požiare okolo celej našej planéty.

Obrovské zničenie lesov tak prinútilo našich opičích predkov, ktorí žili na stromoch, aby si hľadali  nové životné priestory v savane. Tam bolo ale veľkou prednosťou zväčšiť svoju telesnú výšku, čo bolo možné pri vzpriamenej chôdzi. Vo vysokej tráve v savanách sa mohli pri vzpriamenej chôdzi ľahšie orientovať a rýchlejšie zbadať potenciálnych útočníkov.

Vedci zistili aj to, že supernova-explózie, ktoré viedli k premene našich štvornohých predkov na dvojnohé bytosti, sa vo veľkom počte odohrávali vo vzdialenosti 160 až 320 svetelných rokov, čo je v rámci kozmických vzdialeností takpovediac hneď za rohom a preto bola zaručená aj vysoká intenzita kozmického žiarenia, ktorá spôsobila obrovskú záplavu bleskov.

A tak supernova je fenomén, ktorý nám nielen daroval mnoho dôležitých chemických elementov, ktoré by nikde inde nemohli vzniknúť, ale daroval nám aj nás samých.

O tom sú skalopevne presvedčení vedci University of Kansas, ktorí toto všetko vypracovali vo svojej teórii.

————————————————————————–

 

So, so…hm, hm,…Podobne, tak ako ked som pisal v predposlednom blogu o skodlivosti liekov, tak aj v poslednom blogu o biogerontológii zrejme museli zakrocit utajeni zastupcovia farmakoncernov a “zariadili” svojskym sposobom (mozno carovali…..) znizeny zaujem o neho.

Pisal som na temu biogerontológia minuly tyzden na tri webove platformy a tam dosiahla citanost tejto neobycajne zaujimavej temy viac ako 80 000 klikov. Tu sotva 900.

Alebo je to tak, ze na Pravde  velku cast navstevnikov zaujimaju ovela viac temy,  ako napr. co mala Caputova za saty, ake captave topanky nosi Kiska, pripadne aky velky vystrih mala Merkel, ked bola v Bambergu na Wagnerovi a co tam potom po akejsi, podla nich len hlupej biogerontologii – Zial pre nich, lebo mudrost rastie z mudrych informácii a nie zo siat Caputovej. Ja uz ako desatrocny som citaval len inteligentne informacie – preto sa poznanie v mojom mozgu extremne zhromazdovalo.

Macron chce zblíženie EÚ s Putinom. Prečo odrazu taká zmena?

12.12.2019

Krátko pred summitom NATO začiatkom decembra v Londýne, vyhlásil francúzsky prezident niečo čo veľmi prekvapilo Merkel, Brusel i generálneho tajomníka NATO Stoltenberga, ale aj všetkých európskych viac »

Mníšky v Rakúsku nechceli vydať polícii utečenca! AfD-Eritreičan, KritikUtečeneckejPolitiky!

10.12.2019

Tento nezvyčajný prípad sa odohral v malom rakúskom meste Langenlois. V tamojšom kláštore žil pod ochranou mníšiek od roku 2017 mladý afgánsky utečenec Ziaulrahman Zaland. V sobotu večer viac »

Zmení Kurz so Zelenými MigračnúPolitiku? Gabriel: NovouArbeiterpartei je AfD, Nie SPD

09.12.2019

Zmení Sebastian Kurz vo vláde so Zelenými svoj postoj k migrácii? Zo súčasného aktuálneho politického vývoja v Rakúsku možno s veľkou pravdepodobnosťou vyvodzovať, že novú rakúsku vládu viac »

monitor testovanie škola

Výsledky žiakov ovplyvňuje prostredie, v ktorom vyrastajú, potvrdila analytička

14.12.2019 16:54

Z testovania PISA 2018 vyplynulo, že Slovensko patrí medzi krajiny, kde prostredie, v ktorom žiak vyrastá, predurčuje jeho úspešnosť.

Andrea Kalavská

Kalavská: Byť za peknú mi nestačí

14.12.2019 16:00

Nechcela čakať do volieb. Mám tu sedieť a neotvárať nebezpečné šuflíky? Pozrite si ako o politike, nemocniciach a Vianociach porozprávala Andrea Kalavská pre TV Pravda.

Záchranári horskej záchrannej služby, tatry

Pád lavíny v Nízkych Tatrách neprežil slovenský lyžiar

14.12.2019 15:15

Horskí záchranári o tom informovali na sociálnej sieti.

pellegrini

Premiér vyzval Slovákov v Británii, aby sa čím skôr zaregistrovali

14.12.2019 14:15

Pellegrini predpokladá, že Británia veľmi rýchlo ratifikuje dohodu o vystúpení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 934
Celková čítanosť: 4706992x
Priemerná čítanosť článkov: 5040x

Autor blogu

Kategórie