Založ si blog

Hollywood chce zabrániť zvolenie primátora AfD. Ale Sasko Putina bráni!

Známi filmoví herci z Hollywoodu, medzi nimi aj nositelia Oscara i filmoví režiséri, sa obrátili otvoreným listom na občanov Görlitzu, aby v blížiacich sa voľbách nezvolili za primátora Sebastiana Wippela AfD. To ale „hrozí“, lebo v prvom kole volieb v máji získal Wippel až 36,4 percent hlasov, kým Octavian Ursu CDU, jeho protikandidát, mal len 30,3 percent hlasov.

  1. júna sa môže Wippel stať prvým primátorom z radov AfD v Nemecku – v takmer 60 tisícovom meste Görlitz.

V liste z Hollywoodu, ktorého iniciátorom je Michael Simon de Normier (mimochodom  všetci ostatní, ktorí list podpísali, sú prívržencami Obamu a Clintonovej) sa o. i. uvádza:

„Občania Görlitzu nevoľte nenávisť, nepriateľstvo, rozkol a vyhosťovanie. Ak zvolíte Wippela, tak vyšlete veľmi zlý signál do sveta.“

V liste sa ďalej uvádza, že v meste bolo natočených viac ako sto amerických filmov.

Simon de Normier píše tiež:

„My milujeme veľmi toto mesto, ale ak v budúcnosti sa v ňom všetko zmení a zavládne v ňom nenávisť, netolerancia  a nepriateľstvo voči migrantom a azylantom, tak sa ľahko môže stať, že naši filmoví producenti už nebudú produkovať svoje filmy vo vašom meste.“

Neuveriteľné vydieranie, nepriame hrozby a  otvorené zasahovsnie do vnútorných záležitostí a do politiky iného štátu – v tomto prípade Nemecka.

Zatiaľ neprišla žiadna reakcia od kancelárky, aby sa voči tomuto oficiálne ohradila. A určite ani nepríde.

Veď prečo aj, keď išlo o jednoznačnú podporu CDU a tým aj kancelárky, ktorú veľmi milujú proclintonovské a proobamovské americké kruhy. Predsa vždy poslušne tancovala podľa ich muziky.

Je to paradox nemeckej politiky.

 

————–

 

Naproti tomu celkom iným paradoxom nemeckej politiky je „láska“ Saska voči Putinovi:

Šéf vlády Saska sa stretol s V. Putinom a žiadal Západ skončiť so sankciami voči Rusku.

Ministerský predseda Saska Michael Kretschmer CDU sa stretol s Vladimírom Putinom v Petrohrade. Pri tej príležitosti sa jasne vyslovil za zrušenie sankcií proti Rusku. Za to sa mu dostalo veľkej kritiky v Nemecku, najmä zo strany CDU. Tu sa ozývali predovšetkým tí, ktorí mjú blízko ku kancelárke.

Kretschmer povedal:

„Rusko je strategicky dôležitým partnerom a ak chceme mať s ním lepšie vzťahy, tak potrebujeme ukončiť sankcie. A musíme urobiť všetko preto, aby si Moskva udržala proeurópsku orientáciu a sa nepreorientovala na Čínu a Indiu.“

Jeho sympatie k Rusku sú už dávnejšie známe. A známe je aj to, že v minulosti sa už viackrát vyjadril kriticky na adresu kancelárky.

Kretschmerovi bolo vyčítané, že škodí zahranično-politickým záujmom Nemecka. Proti Kretschmerovi sa postavila aj šéfka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer:

“Sankcie sú len dôsledok ruskej anexie Krymu a jeho agresívneho správania sa na východe Ukrajiny. Pokiaľ sa to nezmení, tak nebudú sankcie zrušené.“

Kretschmera však kritika vôbec neovplyvnila a po návrte z Ruska znova zopakoval to, čo o sankciách vyhlásil v Petrohrade a ešte k tomu dodal:

V Petrohrade na hospodárskom fóre nám Vladimír Putin ponukol svoju ruku. My jeho podávanú ruku musíme bezpodmienečne prijať. Naše sankcie proti Rusku škodia aj našej ekonomike a predovšetkým aj celej východonemeckej a v jej rámci obzvlášť aj saskej ekonomike.“

 ———————————————————————-

 

Skvele, že ludia ako area52 sa tu na Pravde tešia na moje blogy.

 Paradoxom ubohosti ale je, ze tych niekolko uboziakov, co permantne ich okydavaju, moje blogy napriek tomu neustale navstevuju. Kazdemu je jasne preco to robia……….

Ako vznikajú nové lieky. Treba ich tak veľa? Nie! Farmakonc. ich potrebujú

14.06.2019

Podnet k hľadaniu nového lieku vychádza obvykle z toho, že na trhu neexistuje liek, ktorý by nejakú chorobu spoľahlivo liečil. Taká je aspoň teória, lebo na trhu existuje aj veľké množstvo viac »

Najzáhadnejší zákon fyziky: V Egypte našli objekt z hĺbok kozmu

12.06.2019

Nielen jeho slávny objaviteľ ho nazýval najmystickejším a najzáhadnejším zákonom fyziky. Po ňom to opakovalo veľmi mnoho renomovaných fyzikov. Tento fascinujúci zákon akoby niesol v sebe viac »

Greta len figurka? Cieľ: Invázia klíma-utečencov. Oppermann zrádza Merkel

11.06.2019

SPD sa približuje k AfD! SPD „tečie do topánok“ tak veľmi, ako nikdy dosiaľ. Renomovaný SPD politik, ktorý je viceprezidentom Bundestagu, Thomas Oppermann, v čase keď sa jeho SPD prepadá viac »

Boeing 787, lietadlo, letecká technika

Piloti majú obavy z ďalšieho boeingu, 787 Dreamliner sa zahráva s ohňom

16.06.2019 19:22

Piloti leteckých spoločností sa obávajú o bezpečnosť Boeingu 787 Dreamliner, pretože kľúčový protipožiarny systém je náchylný na poruchovosť.

Zuzana Čaputová

Prezidentka zložila sľub s meškaním

16.06.2019 19:14

Stovky ľudí prilákala do ulíc hlavného mesta inaugurácia novej prezidentky.

videopredpoveď

Videopredpoveď na celý týždeň: Za silnými búrkami sa tlačí studený vzduch a vietor!

16.06.2019 18:43

Studený vzduch, ktorý sa tlačí na Slovensko, zníži teploty aj o vyše desať stupňov!

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Argentína a Uruguaj zažívajú masívne výpadky prúdu

16.06.2019 17:11

Dodávky elektrického prúdu postupne obnovujú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 839
Celková čítanosť: 3833998x
Priemerná čítanosť článkov: 4570x

Autor blogu

Kategórie