Založ si blog

Hollywood chce zabrániť zvolenie primátora AfD. Ale Sasko Putina bráni!

Známi filmoví herci z Hollywoodu, medzi nimi aj nositelia Oscara i filmoví režiséri, sa obrátili otvoreným listom na občanov Görlitzu, aby v blížiacich sa voľbách nezvolili za primátora Sebastiana Wippela AfD. To ale „hrozí“, lebo v prvom kole volieb v máji získal Wippel až 36,4 percent hlasov, kým Octavian Ursu CDU, jeho protikandidát, mal len 30,3 percent hlasov.

  1. júna sa môže Wippel stať prvým primátorom z radov AfD v Nemecku – v takmer 60 tisícovom meste Görlitz.

V liste z Hollywoodu, ktorého iniciátorom je Michael Simon de Normier (mimochodom  všetci ostatní, ktorí list podpísali, sú prívržencami Obamu a Clintonovej) sa o. i. uvádza:

„Občania Görlitzu nevoľte nenávisť, nepriateľstvo, rozkol a vyhosťovanie. Ak zvolíte Wippela, tak vyšlete veľmi zlý signál do sveta.“

V liste sa ďalej uvádza, že v meste bolo natočených viac ako sto amerických filmov.

Simon de Normier píše tiež:

„My milujeme veľmi toto mesto, ale ak v budúcnosti sa v ňom všetko zmení a zavládne v ňom nenávisť, netolerancia  a nepriateľstvo voči migrantom a azylantom, tak sa ľahko môže stať, že naši filmoví producenti už nebudú produkovať svoje filmy vo vašom meste.“

Neuveriteľné vydieranie, nepriame hrozby a  otvorené zasahovsnie do vnútorných záležitostí a do politiky iného štátu – v tomto prípade Nemecka.

Zatiaľ neprišla žiadna reakcia od kancelárky, aby sa voči tomuto oficiálne ohradila. A určite ani nepríde.

Veď prečo aj, keď išlo o jednoznačnú podporu CDU a tým aj kancelárky, ktorú veľmi milujú proclintonovské a proobamovské americké kruhy. Predsa vždy poslušne tancovala podľa ich muziky.

Je to paradox nemeckej politiky.

 

————–

 

Naproti tomu celkom iným paradoxom nemeckej politiky je „láska“ Saska voči Putinovi:

Šéf vlády Saska sa stretol s V. Putinom a žiadal Západ skončiť so sankciami voči Rusku.

Ministerský predseda Saska Michael Kretschmer CDU sa stretol s Vladimírom Putinom v Petrohrade. Pri tej príležitosti sa jasne vyslovil za zrušenie sankcií proti Rusku. Za to sa mu dostalo veľkej kritiky v Nemecku, najmä zo strany CDU. Tu sa ozývali predovšetkým tí, ktorí mjú blízko ku kancelárke.

Kretschmer povedal:

„Rusko je strategicky dôležitým partnerom a ak chceme mať s ním lepšie vzťahy, tak potrebujeme ukončiť sankcie. A musíme urobiť všetko preto, aby si Moskva udržala proeurópsku orientáciu a sa nepreorientovala na Čínu a Indiu.“

Jeho sympatie k Rusku sú už dávnejšie známe. A známe je aj to, že v minulosti sa už viackrát vyjadril kriticky na adresu kancelárky.

Kretschmerovi bolo vyčítané, že škodí zahranično-politickým záujmom Nemecka. Proti Kretschmerovi sa postavila aj šéfka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer:

“Sankcie sú len dôsledok ruskej anexie Krymu a jeho agresívneho správania sa na východe Ukrajiny. Pokiaľ sa to nezmení, tak nebudú sankcie zrušené.“

Kretschmera však kritika vôbec neovplyvnila a po návrte z Ruska znova zopakoval to, čo o sankciách vyhlásil v Petrohrade a ešte k tomu dodal:

V Petrohrade na hospodárskom fóre nám Vladimír Putin ponukol svoju ruku. My jeho podávanú ruku musíme bezpodmienečne prijať. Naše sankcie proti Rusku škodia aj našej ekonomike a predovšetkým aj celej východonemeckej a v jej rámci obzvlášť aj saskej ekonomike.“

 ———————————————————————-

 

Skvele, že ludia ako area52 sa tu na Pravde tešia na moje blogy.

 Paradoxom ubohosti ale je, ze tych niekolko uboziakov, co permantne ich okydavaju, moje blogy napriek tomu neustale navstevuju. Kazdemu je jasne preco to robia……….

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Srí Lanka, teroristické útoky

Srí Lanka ukončila výnimočný stav po veľkonočných útokoch

23.08.2019 14:22

Pri samovražedných útokoch na veľkonočnú nedeľu zahynulo viac ako 260 ľudí.

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112544x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie