Založ si blog

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami – tak bolo vyslovene len populistické, lebo ich nikto neohrozuje. Ich vyhlásenie má jediný cieľ pomôcť ich politickým chlebodarcom zyšiť ich preferencie – takže ide o ich cielenú podporu zo strany vraj nezávislých médií. A je takmer isté, že aj spoločne dohovorenú.

V tzv. Kölner Erklärung (Kolínske prehlásenie) s titulom Spoločne proti útokom populistov vyhlásil Dieter Bornemann, predseda Rady ORF, že populistické strany sa zameriavajú na útoky proti verejnoprávnej televízii a rozhlasu a proti slobodnej tlači, a to nielen v Rakúsku.

Ak by sa tieto médiá totiž naozaj cítili ohrozené, tak to mohli a mali vyhlásiť už pred rokmi a nie práve pred voľbami.

Je to presne naopak – sú to práve tieto extrémne populistické a vyslovene závislé mainstramové médiá, ktoré ohrozujú a ničia iných, a to tých, ktorí chcú inú politiku a inú demokraciu, ako ich chlebodarcovia.

Keď svojho času rakúskych mainstreamových žurnalistov označila FPÖ ako najväčších prostitútov na planéte a zároveň odmietla systém finacovania ORF poplatkami občanov, tak to prosystémové médiá na spoločných nemecko-rakúskych konferenciách viackrát označili ako útok na „slobodu“ tlače.

Akúže to ale slobodu mienili?

Veď ju dávno sami dobrovoľne zapredali a za „judášsky groš“ sa stali populistickými posluhovačmi tých politikov, ktorí odmietajú pravicovo-konzervatívne hodnoty kresťanskej Európy – Európy slobodných, svojprávnych a rovnocenných národov, kde patriotizmus a láska k rodnej hrude, jej kultúre a jej tradíciám je najvyššou hodnotou a nie je nijakým rasizmom a populizmom, ako sa to uilujú natĺcť do hláv národom Európy, sprostituované médiá, ako ich vníma nielen FPÖ.

Tzv. Arbeitsgemeinschaft redaktorských výborov ARD, ZDF a Deutschlandradio oznámila, že v budúcnosti bude ešte užšie a intenzívnejšie spolupracovať s rakúskymi kolegami z ORF. Perspektívne to chcú rozšíriť na celú EÚ, samozrejeme taká kooperácia bude len s kolegami mainstreamu.

Čo nám to prinesie? Aký úžitok? Žiadny!

Len to, že nám bude servírovaná ešte homogénnejšia, jednotvárnejšia, populistickejšia a cieľovoorientovanejšia „informačná kaša“, chutiaca všade rovnako. Všade rovnako odporne!

 

Keďže SME ma kontroluje a usilovne číta, tak som si istý,

že podporí svojich kolegov v Rakúsku a Nemecku a pridá sa

k mainstreamovému spolku a zorganizuje niečo aj v SR.

 

————————————–

 

Je to u mna „úpadok“, ale „úpadok“ taky, ktorý mudrym a dovtipnym hned signalizuje, ze kvalitu nemožno priniest do „upadku“ nicim a predovsetkým absolutne nikym…….

 

Kto toto porozumie – ten vie

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112453x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie