Založ si blog

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami – tak bolo vyslovene len populistické, lebo ich nikto neohrozuje. Ich vyhlásenie má jediný cieľ pomôcť ich politickým chlebodarcom zyšiť ich preferencie – takže ide o ich cielenú podporu zo strany vraj nezávislých médií. A je takmer isté, že aj spoločne dohovorenú.

V tzv. Kölner Erklärung (Kolínske prehlásenie) s titulom Spoločne proti útokom populistov vyhlásil Dieter Bornemann, predseda Rady ORF, že populistické strany sa zameriavajú na útoky proti verejnoprávnej televízii a rozhlasu a proti slobodnej tlači, a to nielen v Rakúsku.

Ak by sa tieto médiá totiž naozaj cítili ohrozené, tak to mohli a mali vyhlásiť už pred rokmi a nie práve pred voľbami.

Je to presne naopak – sú to práve tieto extrémne populistické a vyslovene závislé mainstramové médiá, ktoré ohrozujú a ničia iných, a to tých, ktorí chcú inú politiku a inú demokraciu, ako ich chlebodarcovia.

Keď svojho času rakúskych mainstreamových žurnalistov označila FPÖ ako najväčších prostitútov na planéte a zároveň odmietla systém finacovania ORF poplatkami občanov, tak to prosystémové médiá na spoločných nemecko-rakúskych konferenciách viackrát označili ako útok na „slobodu“ tlače.

Akúže to ale slobodu mienili?

Veď ju dávno sami dobrovoľne zapredali a za „judášsky groš“ sa stali populistickými posluhovačmi tých politikov, ktorí odmietajú pravicovo-konzervatívne hodnoty kresťanskej Európy – Európy slobodných, svojprávnych a rovnocenných národov, kde patriotizmus a láska k rodnej hrude, jej kultúre a jej tradíciám je najvyššou hodnotou a nie je nijakým rasizmom a populizmom, ako sa to uilujú natĺcť do hláv národom Európy, sprostituované médiá, ako ich vníma nielen FPÖ.

Tzv. Arbeitsgemeinschaft redaktorských výborov ARD, ZDF a Deutschlandradio oznámila, že v budúcnosti bude ešte užšie a intenzívnejšie spolupracovať s rakúskymi kolegami z ORF. Perspektívne to chcú rozšíriť na celú EÚ, samozrejeme taká kooperácia bude len s kolegami mainstreamu.

Čo nám to prinesie? Aký úžitok? Žiadny!

Len to, že nám bude servírovaná ešte homogénnejšia, jednotvárnejšia, populistickejšia a cieľovoorientovanejšia „informačná kaša“, chutiaca všade rovnako. Všade rovnako odporne!

 

Keďže SME ma kontroluje a usilovne číta, tak som si istý,

že podporí svojich kolegov v Rakúsku a Nemecku a pridá sa

k mainstreamovému spolku a zorganizuje niečo aj v SR.

 

————————————–

 

Je to u mna „úpadok“, ale „úpadok“ taky, ktorý mudrym a dovtipnym hned signalizuje, ze kvalitu nemožno priniest do „upadku“ nicim a predovsetkým absolutne nikym…….

 

Kto toto porozumie – ten vie

Ako vznikajú nové lieky. Treba ich tak veľa? Nie! Farmakonc. ich potrebujú

14.06.2019

Podnet k hľadaniu nového lieku vychádza obvykle z toho, že na trhu neexistuje liek, ktorý by nejakú chorobu spoľahlivo liečil. Taká je aspoň teória, lebo na trhu existuje aj veľké množstvo viac »

Najzáhadnejší zákon fyziky: V Egypte našli objekt z hĺbok kozmu

12.06.2019

Nielen jeho slávny objaviteľ ho nazýval najmystickejším a najzáhadnejším zákonom fyziky. Po ňom to opakovalo veľmi mnoho renomovaných fyzikov. Tento fascinujúci zákon akoby niesol v sebe viac »

Greta len figurka? Cieľ: Invázia klíma-utečencov. Oppermann zrádza Merkel

11.06.2019

SPD sa približuje k AfD! SPD „tečie do topánok“ tak veľmi, ako nikdy dosiaľ. Renomovaný SPD politik, ktorý je viceprezidentom Bundestagu, Thomas Oppermann, v čase keď sa jeho SPD prepadá viac »

Zuzana Čaputová

Prezidentka zložila sľub s meškaním

16.06.2019 19:14

Stovky ľudí prilákala do ulíc hlavného mesta inaugurácia novej prezidentky.

videopredpoveď

Videopredpoveď na celý týždeň: Za silnými búrkami sa tlačí studený vzduch a vietor!

16.06.2019 18:43

Studený vzduch, ktorý sa tlačí na Slovensko, zníži teploty aj o vyše desať stupňov!

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Argentína a Uruguaj zažívajú masívne výpadky prúdu

16.06.2019 17:11

Dodávky elektrického prúdu postupne obnovujú.

Sulík, Bugár

Bugár hovorí o menšom sociálnom balíku, Sulík o zoštíhľovaní štátu

16.06.2019 16:45

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár odmieta navrhované sociálne opatrenia vo výške 1,2 miliardy eur. Sulík plánuje štíhly štát.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 839
Celková čítanosť: 3833986x
Priemerná čítanosť článkov: 4570x

Autor blogu

Kategórie