Založ si blog

Trumpov boj o slobodu v internete. Brusel ju dusí! Citujú ma politici, hm. .. ..

V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické  komentáre a články, ktoré  majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, ktoré prvádzkuje Facebook, Twitter a podobní, jednoducho vymazané, prípadne sú zablokované aj webové portále.

Napríklad kto opakovane kritizuje islam, tak riskuje, že dostane nálepku rasistu, populistu a nebezpečného nepriateľa islamu. Facebookprofil moslima Imada Karima, známeho a populárneho libanonsko-nemeckého intelektuála, režiséra, scenaristu, autora a tvrdého kritika islamu a jeho silne rastúceho vplyvu na dianie v Európe, bol – a to bez najmenšieho predošlého upomínania – kompletne vymazaný! Stalo sa to už v roku 2017 a odvtedy sa cenzúra v EÚ ešte viac zostrila.

Facebook mu zničil komunikáciu s 5 000 spolupracovníkmi a priateľmi a so 139 skupinami, pre ktoré bol adminom a zničil mu aj všetky obrázkové archívy.

Zámienka, pod ktorou sa to robí, je jednoduchá: Šírenie nenávistných rečí.

Aj v USA samozrejme existuje politická cenzúra. Má tie isté zákerné metódy, ktoré sú antidemokratické a „dusia“ slobodu slova.

Donald Trump a vláda USA pred nejakým časom otvorili špeciálnu webovú platformu, na ktorú sa môžu obrátiť užívatelia internetu, keď majú podozrenie, že ich Social-Media-Account bol zablokovaný alebo vymazaný prevádzkovateľom platformy na základe jeho politickej zaujatosti.

Biely Dom oznámil 15. mája na twitteri, že Donald Trump a jeho administrácia  začali boj za slobodu slova a názorov v online-svete:

„Je celkom jedno, aké máte názory, ak máte podozrenie, že boli cenzúrované len preto, že vaša mienka sa niekomu nepáčila a či nepozdávala, tak nám to oznámte.“

Kto z našich politikov v boji za slobodu slova v EÚ má odvahu napodobniť Donalda Trumpa?

———————–

Je to naozaj zábavné ako tu postupne „klesá“ záujem, ale len tu…….  Inde rastie a rastie……

 

Mimochodom, oznámil mi jeden redaktor zo SR, ze informacie z mojich publikacii citujú uz davnejsie aj niektori politici na Slovensku. Dodal, ze som podla jeho nazoru v SR najsledovanejsi slov. zahranicny zurnalista.

Hm,…….pritom vobec nepracujem pre SR, je to pre mna len Nebentätigkeit z lasky k rodnej hrude a k ludom, ktori ma roky prosili, aby som po dlhom odmlcani sa v SR, sa opät zacal publicisticky ozyvat.

Pisali mi to ludia od Bratislavy az po Presov – „jednoduchi“ ludia i „velki“ intelektuali…………und das hat mein Herz dann irgendwann erweicht und ich folgte Stimme der Heimat……

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112444x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie