Založ si blog

CDU chce Maaßena za ministra, SPD sa mu vyhráža, Stracheho „obhajuje“

Odkedy sa kancelárka postarala o vyhodenie Hans-Georga Maaßena z pozície šéfa Úradu pre ochranu ústavy, čo možno bezvýhradne považovať len za akt jej pomsty, lebo ju usvedčil z klamstva, tak sa udialo niečo, s čím určite nepočítala.

Merkel bola presvedčená, že mu zasadila rozhodujúci úder a že ho psychicky natoľko zničila, že sa už len rezignovane a pasívne utiahne do dôchodku. Prerátala sa však veľmi.

Maaßen jej to nezabudol a bojuje na rôznych frontoch proti kancelárke a získava čoraz väčší politický vplyv a dostáva sa mu uznanie nielen vo veľkej časti verejnosti, ale počet jeho priaznivcov narastá rapídne aj v radoch CDU. A to nielen v pravicovo-konzervatívnom krídle CDU, ale aj v strede a čo dosť prekvapuje, tak má svojich obdivovateľov aj medzi mladými, ktorí sú zoskupení v Junge Union CDU. A tí všetci si želajú, aby mal opäť konkrétnu politickú funkciu.

Predseda konzervatívnej Werte-Union Alexander Mitsch povedal pre Die Welt, že by chcel, aby sa  Maaßen stal  ministrom vnútra a vyslovil presvedčenie, že veľká väčšina členov a funkcionárov CDU vie dobre, aké veľké sú jeho zásluhy o Nemecko a preto chcú, aby mal zase vplyvnú politickú funkciu.

To bola zároveň aj jednoznačná kritika kancelárky za to, že sa Maaßena absurdným spôsobom zbavila a tým uškodila Nemecku.

 

Keď si už ani len Maaßen nemôže dovolit bez rizika vyjadriť slobodne svoju mienku, čo potom obyčajní ľudia, ktorí sa opovážia súhlasiť verejne s tým, čo povedal!

Hans-Georg Maaßen CDU povedal, že Strache-videonahrávka je absolútnym porušením tabu ľavicovo-extrémistickymi aktivistami. Pre nich – podľa neho – platí motto: Ak bojujeme proti pravici, tak môžeme  použiť akékoľvek prostriedky.

Pre neho je niečo také ale odsúdeniahodným aktom.

Bývalý prezident Úradu pre ochranu ústavy Maaßen kritizoval v tejto súvislosti aj spoluprácu nemeckých médií pri prelomení tohto tabu a kritizioval aj to, že videonahrávku uverejnili.

Za to čo povedal, bol však okamžite kritizovaný viacerými politikmi SPD i Ľavice. Popredná politička SPD Eva Högl povedala, že to čo vyhlásil Maaßen prekračuje hranice a musí preto počítať s konzekvenciami.

Šéfka Ľavice Katja Kipping vyhlásila cynicky:

„Herr Maaßen ist vermutlich das am besten bezahlte Sicherheitsrisiko im deutschen Beamtenapparat“ – „Pán Maaßen je pravdepodobne najlepšie platené bezpečnostné riziko v nemeckom úradníckom aparáte“.

Taká výpoveď je nehanebným prekrútením reality a faktov.

Nie Maaßen je bezpečnostným rizikom, ale celá utečenecká politika vlády, ktorú všemožne podporovala Ľavica, bola maximálnym možným rizikom a v konečnom dôsledku znamenala rozklad tradičných hodnôt kresťanskej kultúry, umožnila agresívnu rozpínavosť politického islamu u nás, ako aj dočasné aktivity samozvanej šária-polície v  nemeckých veľkometách, ktoré sa môžu kedykoľvek obnoviť. A umožnila aj ďalšie sprievodné negatívne javy, ktoré sme predtým nepoznali…………

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112429x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie