Založ si blog

Cesta do pekla: Ramelow chce zrušiť nemeckú hymnu! Lebo moslimovia sú do nej „nezahrnutí“?

To je naozaj už cesta do pekla: Ministerský predseda spolkovej krajiny Durínsko Bodo Ramelow sa vyslovil za zrušenie nemeckej hymny. Chce ju nahradiť inou hudobnou skladbou. Ale prečo a prečo až teraz?

Mohol tak predsa urobiť už pred mnohými rokmi. A to o to skôr, ak by bol pravdou dôvod, ktorý uvádza. Ramelow tvrdí, že keď počuje nemeckú hymnu , tak vždy pritom musí myslieť na nacistov v tretej ríši a na ich pochody, ktorými demonštrovali svoju neobmedzenú moc.

To je ale naozaj nezmyselné tvrdenie a postráda akúkoľvek logiku. Nemeckú hymnu predsa nezložil nikto pre nacistov v období nacizmu a ona nemôže za to, že ju používali aj nacisti. Melódiu zložil známy skladateľ Joseph Haydn, a to bolo už veľmi dávno pred treťou ríšou.

Text zložil v 19. storočí na Helgolande August Heinrich Hoffmann a je naozaj nádherný. Jeho názov je „Lied der Deutschen“ A hymna uzačína krásnymi a vznešenými slovami: „Einigkeit und Recht und Freiheit“ – „Svornosť a Právo a Sloboda“ – a to sú slová, ktoré sú v absolútnom protiklade k tomu, čo hlásali nacisti a v ich verzii nemeckej hymny sa ani nespievali.

Ramelow sa so svojou požiadavkou o novú hymnu ozval až teraz, keď Nemecko zaplavili migranti, a to takmer všetko moslimovia. A Ramelow je za to, aby naďalej vo veľkom do krajiny prichádzali.

Takže podľa neho – to je môj názor – je potrebné kvôli týmto novým občanom Nemecka vytvoriť novú hymnu, ktorej text zohľadní a zahrnie vhodným spôsobom aj ich. Samozrejme, že Ramelow v súčasnej situácii to nepovie priamo. Ale našiel si skvelú zámienku na prerobenie hymny.

Ramelow je v utečeneckej politike ešte „merkelovskejší“ ako samotná Merkel. A či je jej „utajený“ pomocník?. Táto domnienka je veľmi blízko realite….lebo…….Sahra Wagenknecht je názoru………!!!

Nemecko naozaj nepotrebuje inú hymnu – ale potrebuje iných politikov ako je Ramelow

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

25.05.2019

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami - tak bolo vyslovene len populistické, viac »

Trumpov boj o slobodu v internete. Brusel ju dusí! Citujú ma politici, hm. .. ..

23.05.2019

V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické komentáre a články, ktoré majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, viac »

CDU chce Maaßena za ministra, SPD sa mu vyhráža, Stracheho „obhajuje“

22.05.2019

Odkedy sa kancelárka postarala o vyhodenie Hans-Georga Maaßena z pozície šéfa Úradu pre ochranu ústavy, čo možno bezvýhradne považovať len za akt jej pomsty, lebo ju usvedčil z klamstva, tak viac »

Iveta Radičová

Radičová: Najsilnejším opozičným hráčom sa stáva mimoparlamentná strana

27.05.2019 02:16

Podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej koalícia PS/Spolu oslovuje aj voličov strany Smer a preto zvíťazila.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

KDH hodnotí eurovoľby pozitívne, SaS je sklamaná

27.05.2019 00:40

Niekoľko novozvolených europoslancov, analytik a politológ sa k eurovoľbám vyjadrili v povolebnom štúdiu RTVS.

SR Vyšné Hágy epvolby19 EÚ EP eurovoľby POX

Eurovoľby vyhrala koalícia PS/Spolu, pred Smerom a ĽSNS

26.05.2019 23:00, aktualizované: 27.05.2019 01:52

Slováci do Bruselu posunuli aj poslancov KDH, SaS a OĽaNO. Celková účasť podľa oficiálnych výsledkov dosiahla 22,74%.

pavel haulík

Haulík: Pád Smeru môže byť ešte strmší, opozícia tiež nemá dôvod na radosť

26.05.2019 20:55

Smer stráca voličov, ale opozičné parlamentné strany tiež nemajú dôvod na radosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 3762007x
Priemerná čítanosť článkov: 4522x

Autor blogu

Kategórie