Založ si blog

Cesta do pekla: Ramelow chce zrušiť nemeckú hymnu! Lebo moslimovia sú do nej „nezahrnutí“?

To je naozaj už cesta do pekla: Ministerský predseda spolkovej krajiny Durínsko Bodo Ramelow sa vyslovil za zrušenie nemeckej hymny. Chce ju nahradiť inou hudobnou skladbou. Ale prečo a prečo až teraz?

Mohol tak predsa urobiť už pred mnohými rokmi. A to o to skôr, ak by bol pravdou dôvod, ktorý uvádza. Ramelow tvrdí, že keď počuje nemeckú hymnu , tak vždy pritom musí myslieť na nacistov v tretej ríši a na ich pochody, ktorými demonštrovali svoju neobmedzenú moc.

To je ale naozaj nezmyselné tvrdenie a postráda akúkoľvek logiku. Nemeckú hymnu predsa nezložil nikto pre nacistov v období nacizmu a ona nemôže za to, že ju používali aj nacisti. Melódiu zložil známy skladateľ Joseph Haydn, a to bolo už veľmi dávno pred treťou ríšou.

Text zložil v 19. storočí na Helgolande August Heinrich Hoffmann a je naozaj nádherný. Jeho názov je „Lied der Deutschen“ A hymna uzačína krásnymi a vznešenými slovami: „Einigkeit und Recht und Freiheit“ – „Svornosť a Právo a Sloboda“ – a to sú slová, ktoré sú v absolútnom protiklade k tomu, čo hlásali nacisti a v ich verzii nemeckej hymny sa ani nespievali.

Ramelow sa so svojou požiadavkou o novú hymnu ozval až teraz, keď Nemecko zaplavili migranti, a to takmer všetko moslimovia. A Ramelow je za to, aby naďalej vo veľkom do krajiny prichádzali.

Takže podľa neho – to je môj názor – je potrebné kvôli týmto novým občanom Nemecka vytvoriť novú hymnu, ktorej text zohľadní a zahrnie vhodným spôsobom aj ich. Samozrejme, že Ramelow v súčasnej situácii to nepovie priamo. Ale našiel si skvelú zámienku na prerobenie hymny.

Ramelow je v utečeneckej politike ešte „merkelovskejší“ ako samotná Merkel. A či je jej „utajený“ pomocník?. Táto domnienka je veľmi blízko realite….lebo…….Sahra Wagenknecht je názoru………!!!

Nemecko naozaj nepotrebuje inú hymnu – ale potrebuje iných politikov ako je Ramelow

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112469x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie