Založ si blog

Dar migrantov: „Messerkultur“. Politici reagujú, leboAfD odhaluje pravdu

V Nemecku sa od roku 2015 s príchodom záplavy  migrantov neobyčajne rozšírila „kultúra“ rezania a zapichávania nožov do kresťanov. Túto „kultúru“ šíria nielen dospelí, ale predovšetkým aj mladiství migranti. Oficiálne štatistiky mlčia o tom, koľko ľudí boli v Nemecku zabitých a zranených po atakoch nožom migrantami.

V tejto súvislosti ale stačí uviesť „diplomaticky opatrné“ oznámenie BKA, Spolkového kriminálneho úradu: „Azylanti zabili viac Nemcov, ako Nemci azylantov a väčšina zabitých azylantov bola zabitá azylantami.“

Z uvedenej výpovede musí byť každému jasné, že v nej ide o zatajenie číselných faktov pred verejnosťou, ktoré sú hrozivé a ktoré plne dávajú za pravdu AfD, keď opakovane hovorí o vysokej a nebezpečnej kriminalite migrantov.

Že sa verejnosť v tomto smere zavádza, je nápadne vidieť aj z toho, že takmer po každom násilnom trestnom čine nejakého migranta sa okamžite do záležitosti zapoja politici a vyzývajú verejnosť, aby sa nikto neopovážil takýto čin, aké sú vraj len výnimkou, zneužiť na vyvolávanie nepriateľstva voči migrantom.

Na druhú stranu tí istí politici nerobia takmer nič, alebo len veľmi málo preto, aby sa zaviedli také opatrenia, ktoré by minimalizovali riziko útokov migrantov na  domáce obyvateľstvo.

Keď na to upozorňovala AfD, tak bola okamžite atakovaná ostatnými politickými stranami ako extrémistická a voči islamu nepriateľská.

Čím viac sympatií však získavala u občanov, tým nebezpečnejšou sa stávala pre Merkel a jej spojencov a napokon tí, čo v Nemecku vládnu nemohli aj naďalej celkom ignorovať nebezpečnú násilnú kriminalitu migrantov.

A tak teraz najprv Brémy a Dolné Sasko vypracovali návrh zákona,  v ktorom je exaktne uvedené, kde všade bude prísne zakázane mať pri sebe nôž. Mestské úrady budú potom po prijatí tohto zákona vyznačovať zóny, kde nikto nesmie mať so sebou nôž. Takéto zóny budú pešie zóny, školy a ich okolie, stanice s okolím, nákupné centrá a ďalšie objekty. Všade tam bude zvýšená policajná prezencia. V Bundesrate, kam bol návrh zákona predložený, sa bude o ňom najbližšie debatovať.

Konečne sa potreba konať niečo v tomto smere medzičasom už dostala aj do hláv niektorých promerkelovských politikov.  Predovšetkým vďaka AfD, ale aj vďaka takým ľuďom ako je Hans-Georg Maaßen z CDU, ktorý chodí po nemeckých mestách a na politických podujatiach kritizuje utečeneckú politiku kancelárky.

Migranti prichádzajú do Nemecka a EÚ naďalej a medzičasom poznajú čoraz lepšie skvelé „možnosti“, aké im ponúka napr. Nemecko a časť z nich to dokonale zneužíva. Teraz aj minister Maas oficiálne priznal, že sa obáva novej vlny utečencov. Tým povedal len to, pred čím AfD už dávno varuje.

A Maas teraz priznal aj to, čo vláda dlho zamlčiavala a AfD opakovane tvrdila. Maas povedal: „Zunehmender Antisemitismus in Deutschland ist Folge der Migration“

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

25.05.2019

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami - tak bolo vyslovene len populistické, viac »

Trumpov boj o slobodu v internete. Brusel ju dusí! Citujú ma politici, hm. .. ..

23.05.2019

V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické komentáre a články, ktoré majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, viac »

CDU chce Maaßena za ministra, SPD sa mu vyhráža, Stracheho „obhajuje“

22.05.2019

Odkedy sa kancelárka postarala o vyhodenie Hans-Georga Maaßena z pozície šéfa Úradu pre ochranu ústavy, čo možno bezvýhradne považovať len za akt jej pomsty, lebo ju usvedčil z klamstva, tak viac »

Iveta Radičová

Radičová: Najsilnejším opozičným hráčom sa stáva mimoparlamentná strana

27.05.2019 02:16

Podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej koalícia PS/Spolu oslovuje aj voličov strany Smer a preto zvíťazila.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

KDH hodnotí eurovoľby pozitívne, SaS je sklamaná

27.05.2019 00:40

Niekoľko novozvolených europoslancov, analytik a politológ sa k eurovoľbám vyjadrili v povolebnom štúdiu RTVS.

SR Vyšné Hágy epvolby19 EÚ EP eurovoľby POX

Eurovoľby vyhrala koalícia PS/Spolu, pred Smerom a ĽSNS

26.05.2019 23:00, aktualizované: 27.05.2019 01:52

Slováci do Bruselu posunuli aj poslancov KDH, SaS a OĽaNO. Celková účasť podľa oficiálnych výsledkov dosiahla 22,74%.

pavel haulík

Haulík: Pád Smeru môže byť ešte strmší, opozícia tiež nemá dôvod na radosť

26.05.2019 20:55

Smer stráca voličov, ale opozičné parlamentné strany tiež nemajú dôvod na radosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 3762001x
Priemerná čítanosť článkov: 4522x

Autor blogu

Kategórie