Založ si blog

Notre Dame: Analýzy odborníkov protirečia oficiálnej verzii o príčine požiaru

Experti reagovali veľmi rýchlo na vymyslené klamstvo oficiálnych orgánov o príčine požiaru, ktorou mal  byť skrat.  Len dve verzie lží boli v podstate možné, ktoré by prípadne  mohla veľká časť verejnosti uveriť. Skrat alebo nedbalosť zo strany firmy, ktorá vykonávala rekonštrukčné práce v Notre Dame.

Firma ale hneď po tom, ako sa objavili prvé hlasy, ktoré vyslovili podozrenie, že by mohla byť zodpovedná za vznik požiaru, dokázala overiteľne, že niečo také je vylúčené.

Potom už bolo potrebné použiť druhú verziu – skrat, akýsi náhodný skrat. Oficiálne vyhlásenie o skrate bolo veľmi stručné a suché. Ani len slovom zmienka o tom, ako mohlo prísť k skratu a kde sa udial!

Teraz uvediem rozhodujúci fakt, ktory jednoznačne rozbíja teóriu skratu ako príčinu požiaru.

Drevená konštrukcia v Notre Dame bola urobená z bukového dreva. A bukové drevo v chráme, bolo už 800 rokov staré a to je možné dostať do stavu trvalého horenia a rozširujúceho sa požiaru len za pomoci špeciálnych urýchľovčov horenia. V takom prípade ale požiar niekto – prípadne viacerí – musel úmyseľne založiť!

Ďalej:

Šéf hasičov, ktorí boli nasadení pri požiari v katedrále, vypovedal, že požiar bol sprevádzaný enormne vysokou teplotou a šíril sa veľmi razantne.

Aj skúsený šéfarchitekt v Notre Dame, ktorý bol dlhé roky v tejto funkcii až do roku 2013, povedal pre francúzske rádio LCI, že krátke spojenie nemohlo byť príčinou požiaru.

Z jeho argumentácie:

„Oheň nemohol spôsobiť akýsi nedefinovateľný skrat. Ten ani zďaleka nie je zdrojom extrémne vysokej teploty, ktorá je potrebná na to, aby vznikol požiar rozmerov, ako tomu bolo v tomto prípade. Práve dub má veľmi ohňovzdorné drevo, a to o to viac, čím je staršie. Okrem toho je protipožiarna ochrana v katedrále na najvyššej technickej úrovni. Sú v nej zabudované tie najdrahšie prístroje.“

Americký portál Stranger Than Fiction News publikoval obsiahlu dokumentáciu priebehu tragickej udalosti.

Medziiným sa tam uvádza, že požiar vôbec nevypukol v tej časti chrámu, kde sa robili renovačné stavebné práce, čo znamená „smrteľný úder“ pre teóriu o skrate.

Vietor fúkal od údajného miesta vypuknutia požiaru smerom k obom hlavným vežiam. Ale požiar sa šíril opačným smerom, čo poukazuje na to, že bolo ešte aspoň jedno ďalšie miesto, kde vznikol požiar (prípadne viaceré miesta).

Sú ešte ďalšie indície, ktoré tu neuvádzam a ktoré poukazujú na to, že išlo o úmyselné založenie požiaru a že bolo urobené všetko preto, aby sa to pred verejnosťou zatajilo a aby sa vyhlásilo, že páchateľom bol akýsi podivný a veľmi abstraktný skrat.

Komu by však mohol taký požiar vyhovovať a kto by mohol mať záujem  na jeho vzniku?

Určite islamistickí teroristi.

A samozrejme v súčasnej situácii, keď Macrona čoraz viacej ohrozujú žlté vesty, tak teraz požiar Notre Dame je vhodnou a skvelou príležitosťou pre prezidenta

vystupovať pred národom ako hrdina a záchranca a obnovovateľ katedrály, ktorý urobí všetko preto, ako to už aj sľúbil, aby Notre Dame bol urýchlene obnovený. Môže situáciu teraz využiť na to, že sa stane tým, kto zjednotí vnútorne rozpoltené Francúzsko a ktorý teraz dokonca môže vyhlásiť aj to, že žlte vesty sú teroristi, ktorí ohrozujú a rozbíjajú Francúzsko.

A ak by teória skratu začala strácať na dôveryhodnosti, je možné nechať ju padnúť a skonštruovať inú teóriu a obviniť nejaké žlté vesty zo založenia požiaru.

Požiar Notre Dame má isté paralely k americkým „dvojičkám“, ktoré vraj zničili 11.9. 2001 lietadlami teroristi. Ich pád umožnil vláde USA zasahovať vojensky kdekoľvek vo svete, kde podľa nej boli nejakí teroristi.

A aj požiar Notre Dame otvára Macronovi nové možnosti……….

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112434x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie