Založ si blog

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom panteizmu.

William Maillis,  syn gréckeho kňaza Petra Maillisa je si vo svojich jedenástich rokoch istý, že  v otázke o existencii Boha sa obaja mýlili.

Súvisí to určite aj s tým, že pochádza z rodiny, kde viera na Boha je absolútnou samozrejmosťou a aj William je hlboko veriaci.

William sa prejavoval ako geniálne dieťa už ako sedemmesačný – už vtedy dokázal hovoriť plynule vo vetách. Ešte nemal dva roky, keď poznal čísla a vedel spočítavať a odpočítavať. Ako dvojročný už vedel násobiť. Keď mal sedem, tak začal vnikať do tajov astrofyziky.

Vo veku deväť rokov už bol na High Schol a v júli 2018 sa stal najmladším absolventom St. Petersburg College.  Od jesene študuje astrofyziku na Carnegie Mellon University.

Maillis odvážne tvrdí, že tak Einstein ako aj Hawking sa mýlili, keď tvrdili, že kozmos vznikol bez pričinenia Boha.

Hawking sa vyznal z ateizmu, o.i. nasledovne:

“Predtým, ako vznikla moderná exaktná veda, bolo prirodzené veriť na to (veda však neverí, ale dokazuje), že univerzum stvoril Boh. Teraz ale veda ukázala a dokázala, že to bolo inakšie. Preto Boh neexistuje a aj ja som ateista.“

Ale Hawking povedal aj to, že nikdy mu v jeho prácach nešlo o to, aby dokazoval to, či Boh existuje alebo nie a že ani nikdy nikomu neodporúčal, aby v Boha neveril. Avšak to, či Boh je alebo nie je, bola pre neho v oblasti vedy absolútne oprávnená a dôležitá otázka.

Podľa geniálneho chlapca (jeho genialita bola vedecky overená a existuje oficiálne vedecké vyhlásenie, že je génius) Williama je však logickejšie tvrdenie, že Boh existuje. Je presvedčený, že dokázal jeho existenciu.

Podľa neho mohla kozmos vytvoriť len „vonkajšia sila“ a jej pôvodcom bol Boh.

Uvediem niečo z jeho argumentácie:

„Ateisti si neuvedomujú, že na to, aby niekto veril, že Boh neexistuje je potrebná silnejšia viera, ako na to, keď niekto verí, že Boh existuje. A taktiež je na to potrebná silnejšia viera, že kozmos sa stvoril sám od seba, ako na to, že ho Niekto stvoril.“

V jednom interview s Hellenic College Holy Cross medziiným povedal:

„Vieme, že kozmos má určitý vek. Zistili sme, že je starý okolo 13, 8 miliard rokov. To znamená, že pred 13,8 miliard rokmi bol kompletne celý kozmos, so všetkým čo obsahuje, redukovaný na singularitu.

To je častica menšia ako je jediný kvark. Ak ale sila gravitačná už vždy existovala a aj singularita vždy bola a existovala, potom by kozmos nesmel mať žiadny konkrétny vek, lebo tu bol vždy – ako singularita.

Ale tomu tak nie je – má predsa 13, 8 miliard  rokov. A niečo nemôže predsa pochádzať z ničoho. Singularita je tiež niečo a tiež nemohla vzniknúť z ničoho. To protirečí logike. Teda singularitu muselo niečo/niekto stvoriť. A to bol pre mňa Boh.“

Ja som k tejto tematike vyjadril filozoficky i prírodovedecký viackrát v rôznych článkoch a publikáciách a obšírne aj v knihe Kozmos, duch a vedomie ktora vysla v Bratislave  v r. 2005.

Čo si myslíte o tejto téme vy?

 

Prispevky o horiacom Notre Dame precitalo na mojich web. platformach doteraz okolo 320 000 ludi –

Na Pravde mi „Prozretelnost“ dopriala len 4000.

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

25.05.2019

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami - tak bolo vyslovene len populistické, viac »

Trumpov boj o slobodu v internete. Brusel ju dusí! Citujú ma politici, hm. .. ..

23.05.2019

V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické komentáre a články, ktoré majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, viac »

CDU chce Maaßena za ministra, SPD sa mu vyhráža, Stracheho „obhajuje“

22.05.2019

Odkedy sa kancelárka postarala o vyhodenie Hans-Georga Maaßena z pozície šéfa Úradu pre ochranu ústavy, čo možno bezvýhradne považovať len za akt jej pomsty, lebo ju usvedčil z klamstva, tak viac »

Iveta Radičová

Radičová: Najsilnejším opozičným hráčom sa stáva mimoparlamentná strana

27.05.2019 02:16

Podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej koalícia PS/Spolu oslovuje aj voličov strany Smer a preto zvíťazila.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

KDH hodnotí eurovoľby pozitívne, SaS je sklamaná

27.05.2019 00:40

Niekoľko novozvolených europoslancov, analytik a politológ sa k eurovoľbám vyjadrili v povolebnom štúdiu RTVS.

SR Vyšné Hágy epvolby19 EÚ EP eurovoľby POX

Eurovoľby vyhrala koalícia PS/Spolu, pred Smerom a ĽSNS

26.05.2019 23:00, aktualizované: 27.05.2019 01:52

Slováci do Bruselu posunuli aj poslancov KDH, SaS a OĽaNO. Celková účasť podľa oficiálnych výsledkov dosiahla 22,74%.

pavel haulík

Haulík: Pád Smeru môže byť ešte strmší, opozícia tiež nemá dôvod na radosť

26.05.2019 20:55

Smer stráca voličov, ale opozičné parlamentné strany tiež nemajú dôvod na radosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 3762005x
Priemerná čítanosť článkov: 4522x

Autor blogu

Kategórie