Založ si blog

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom panteizmu.

William Maillis,  syn gréckeho kňaza Petra Maillisa je si vo svojich jedenástich rokoch istý, že  v otázke o existencii Boha sa obaja mýlili.

Súvisí to určite aj s tým, že pochádza z rodiny, kde viera na Boha je absolútnou samozrejmosťou a aj William je hlboko veriaci.

William sa prejavoval ako geniálne dieťa už ako sedemmesačný – už vtedy dokázal hovoriť plynule vo vetách. Ešte nemal dva roky, keď poznal čísla a vedel spočítavať a odpočítavať. Ako dvojročný už vedel násobiť. Keď mal sedem, tak začal vnikať do tajov astrofyziky.

Vo veku deväť rokov už bol na High Schol a v júli 2018 sa stal najmladším absolventom St. Petersburg College.  Od jesene študuje astrofyziku na Carnegie Mellon University.

Maillis odvážne tvrdí, že tak Einstein ako aj Hawking sa mýlili, keď tvrdili, že kozmos vznikol bez pričinenia Boha.

Hawking sa vyznal z ateizmu, o.i. nasledovne:

“Predtým, ako vznikla moderná exaktná veda, bolo prirodzené veriť na to (veda však neverí, ale dokazuje), že univerzum stvoril Boh. Teraz ale veda ukázala a dokázala, že to bolo inakšie. Preto Boh neexistuje a aj ja som ateista.“

Ale Hawking povedal aj to, že nikdy mu v jeho prácach nešlo o to, aby dokazoval to, či Boh existuje alebo nie a že ani nikdy nikomu neodporúčal, aby v Boha neveril. Avšak to, či Boh je alebo nie je, bola pre neho v oblasti vedy absolútne oprávnená a dôležitá otázka.

Podľa geniálneho chlapca (jeho genialita bola vedecky overená a existuje oficiálne vedecké vyhlásenie, že je génius) Williama je však logickejšie tvrdenie, že Boh existuje. Je presvedčený, že dokázal jeho existenciu.

Podľa neho mohla kozmos vytvoriť len „vonkajšia sila“ a jej pôvodcom bol Boh.

Uvediem niečo z jeho argumentácie:

„Ateisti si neuvedomujú, že na to, aby niekto veril, že Boh neexistuje je potrebná silnejšia viera, ako na to, keď niekto verí, že Boh existuje. A taktiež je na to potrebná silnejšia viera, že kozmos sa stvoril sám od seba, ako na to, že ho Niekto stvoril.“

V jednom interview s Hellenic College Holy Cross medziiným povedal:

„Vieme, že kozmos má určitý vek. Zistili sme, že je starý okolo 13, 8 miliard rokov. To znamená, že pred 13,8 miliard rokmi bol kompletne celý kozmos, so všetkým čo obsahuje, redukovaný na singularitu.

To je častica menšia ako je jediný kvark. Ak ale sila gravitačná už vždy existovala a aj singularita vždy bola a existovala, potom by kozmos nesmel mať žiadny konkrétny vek, lebo tu bol vždy – ako singularita.

Ale tomu tak nie je – má predsa 13, 8 miliard  rokov. A niečo nemôže predsa pochádzať z ničoho. Singularita je tiež niečo a tiež nemohla vzniknúť z ničoho. To protirečí logike. Teda singularitu muselo niečo/niekto stvoriť. A to bol pre mňa Boh.“

Ja som k tejto tematike vyjadril filozoficky i prírodovedecký viackrát v rôznych článkoch a publikáciách a obšírne aj v knihe Kozmos, duch a vedomie ktora vysla v Bratislave  v r. 2005.

Čo si myslíte o tejto téme vy?

 

Prispevky o horiacom Notre Dame precitalo na mojich web. platformach doteraz okolo 320 000 ludi –

Na Pravde mi „Prozretelnost“ dopriala len 4000.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112370x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie