Založ si blog

Kto podpálil symbol kresťanov, Francúzska, Európy: Notre Dame? Náhoda? Teror?

Vo svetoznámej parížskej katedrále vypukol v pondelok podvečer obrovský požiar a pretrváva už hodiny. Paríž a celá kresťanská Európa zmeraveli hrôzou a smútkom.

Parížska polícia sa „zatiaľ“ nechcela vyjadriť k podrobnostiam týkajúcim sa požiaru. Podľa francúzskej agentúry AFP „vraj“ môže súvisieť s renovovacími prácami, ktoré na katedrále prebiehali. Vypukol pod strechou katedrály a bol objavený večer. Ak je to v skutočnosti ale inakšie a požiar založili islamistickí teroristi, tak sa to z „pochopiteľných“ dôvodov vrejnosť nikdy nedozvie. A akékoľvek podozrenia v tomnto smere budú okamžite dementované.

Toto je obrovská tragédia, ktorá môže spustiť nekontrolované katastrofické udalosti. Ak sa nič neudeje,

tak pôjdu plamene ďalej, aj kolínsky Dóm je ohrozený a napokon môže vzplanúť aj Vatikán. Nechce sa mi veriť, že ide o „náhodný“ požiar.

Jeden parížsky priateľ, ktorý stál hodiny v slzách, s tisíckami ďalších smútiacich, v blízkosti požiaru, mi ironicky oznámil telefónom:

„Určite sa nejaký odborník hore na drevenom lešení katedrály pokúšal „zvárať“ drevené dosky a tak nám „nechtiac“ podpalil náš chrám.“

Toto nemôže byť náhoda – európske kresťanstvo má byť rozložené a eliminované, a to súčasne zvonku i znútra. Tento požiar akoby symbolizoval začiatok jeho konca.

Je pravdepodobné, že sa vyhlási, že celé nešťastie bolo spôsobené opravnými prácami v katedrále.  Islamistické tajné služby mohli  svojich agentov dostať  „maskovaných“ ako robotníkov na strechu katedrály.

V celom Francúzsku sú kresťanské kostoly hanobené a poškodzované, ale úrady údajne nevedia prečo a nevedia vraj ani kto to robí.

USA magazín Newsweek písal o tom 21. marca rozsiahly článok a označil to ako nanajvýš znepokojujúci fenomén.

Povážlivo symbolické pri tomto požiari je aj to, že sa „udial práve“ vo Veľkonočnom týždni, veľkom sviatku kresťanstva  – náhoda? Nechce sa mi veriť – oveľa skôr precízny diabolský plán.

Len nedávno vyhlásil v Kolíne n. R. pred súdom obžalovaný IS-bojovník: „Chcel som urobiť atentát na kolínsky Dóm. Viete, taký obrovský atentát, ktorý by ho poriadne zničil.“

História Notre Dame v Paríži siaha až do 12. storočia a Dóm je najväčšou turistickou atrakciou celého Francúzska – každý, kto zavíta do Paríža, tak ho navštívi.

Zničiť ho, znamená narušiť základ európskej kresťanskej kultúry a bolestne zasiahnuť srdcia európskych kresťanov.

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

18.04.2019

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom viac »

Maaßen musel rečniť o zlyh. uteč. pol. Merkel v maďar. telev. P. Rezník pozvite ho tiež

15.04.2019

Gauland: Veľká hanba ARD, ZDF! Alexander Gauland AfD ostro kritizoval verejno-právnu televíziu ARD a ZDF za to, že nedali možnosť Hans-Georgovi Maassenovi, exšéfovi Spolkového úradu na ochranu viac »

May zbavila filozofa Scrutona funkcie za kritiku Sorosa a islamu! Zákernú pravdu povedal

13.04.2019

Kritický konzervatívny britský filozof a publicista Roger Scruton sa stal ďalšou prominentnou obeťou tzv. politickej korektnosti. Neurobil nič zlého ani protizákonného, len si dovolil v magazíne viac »

Kolarovo Kuciak polícia

Senickí policajti zadržali muža, po ktorom pátra Interpol

20.04.2019 14:19

Muža maďarskej štátnej príslušnosti zadržali v noci z piatka na sobotu.

B.BYSTRICA: Domov sociálnych služieb

Chorobnosť v Banskobystrickom kraji poklesla, výrazne sa približuje k mimosezónnej úrovni

20.04.2019 14:10

Výskyt akútnych respiračných ochorení, ako aj chrípky a jej podobných ochorení v Banskobystrickom kraji sa v týchto dňoch už výrazne približuje k mimosezónnej úrovni.

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár

Čižnár zapĺňa uvoľnené miesta námestníkov generálneho prokurátora

20.04.2019 13:25

Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár ukončil rozhovory s vytipovanými adeptmi na funkciu prvého námestníka generálneho prokurátora.

Rusko / emblém / mesiac

Rusko predstavuje hrozbu pre mier v Európe, vyhlásil nemecký generál Zorn

20.04.2019 12:54

"Z hľadiska Európy hovoria za seba fakty," povedal v piatok pre mediálnu skupinu RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) Zorn.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 811
Celková čítanosť: 3611984x
Priemerná čítanosť článkov: 4454x

Autor blogu

Kategórie