Založ si blog

Kto podpálil symbol kresťanov, Francúzska, Európy: Notre Dame? Náhoda? Teror?

Vo svetoznámej parížskej katedrále vypukol v pondelok podvečer obrovský požiar a pretrváva už hodiny. Paríž a celá kresťanská Európa zmeraveli hrôzou a smútkom.

Parížska polícia sa „zatiaľ“ nechcela vyjadriť k podrobnostiam týkajúcim sa požiaru. Podľa francúzskej agentúry AFP „vraj“ môže súvisieť s renovovacími prácami, ktoré na katedrále prebiehali. Vypukol pod strechou katedrály a bol objavený večer. Ak je to v skutočnosti ale inakšie a požiar založili islamistickí teroristi, tak sa to z „pochopiteľných“ dôvodov vrejnosť nikdy nedozvie. A akékoľvek podozrenia v tomnto smere budú okamžite dementované.

Toto je obrovská tragédia, ktorá môže spustiť nekontrolované katastrofické udalosti. Ak sa nič neudeje,

tak pôjdu plamene ďalej, aj kolínsky Dóm je ohrozený a napokon môže vzplanúť aj Vatikán. Nechce sa mi veriť, že ide o „náhodný“ požiar.

Jeden parížsky priateľ, ktorý stál hodiny v slzách, s tisíckami ďalších smútiacich, v blízkosti požiaru, mi ironicky oznámil telefónom:

„Určite sa nejaký odborník hore na drevenom lešení katedrály pokúšal „zvárať“ drevené dosky a tak nám „nechtiac“ podpalil náš chrám.“

Toto nemôže byť náhoda – európske kresťanstvo má byť rozložené a eliminované, a to súčasne zvonku i znútra. Tento požiar akoby symbolizoval začiatok jeho konca.

Je pravdepodobné, že sa vyhlási, že celé nešťastie bolo spôsobené opravnými prácami v katedrále.  Islamistické tajné služby mohli  svojich agentov dostať  „maskovaných“ ako robotníkov na strechu katedrály.

V celom Francúzsku sú kresťanské kostoly hanobené a poškodzované, ale úrady údajne nevedia prečo a nevedia vraj ani kto to robí.

USA magazín Newsweek písal o tom 21. marca rozsiahly článok a označil to ako nanajvýš znepokojujúci fenomén.

Povážlivo symbolické pri tomto požiari je aj to, že sa „udial práve“ vo Veľkonočnom týždni, veľkom sviatku kresťanstva  – náhoda? Nechce sa mi veriť – oveľa skôr precízny diabolský plán.

Len nedávno vyhlásil v Kolíne n. R. pred súdom obžalovaný IS-bojovník: „Chcel som urobiť atentát na kolínsky Dóm. Viete, taký obrovský atentát, ktorý by ho poriadne zničil.“

História Notre Dame v Paríži siaha až do 12. storočia a Dóm je najväčšou turistickou atrakciou celého Francúzska – každý, kto zavíta do Paríža, tak ho navštívi.

Zničiť ho, znamená narušiť základ európskej kresťanskej kultúry a bolestne zasiahnuť srdcia európskych kresťanov.

Použili Clintonovci FBI k puču proti Trumpovi? Rauscher: S Poliakmi zajedno

24.04.2019

Po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA v decembri 2016, s čím v tábore Hillary Clinton spočiatku nikto ani vo sne nepočítal, vypovedali mu Demokrati, systémové médiá, ale aj niektorí Republikáni, viac »

Notre Dame: Analýzy odborníkov protirečia oficiálnej verzii o príčine požiaru

21.04.2019

Experti reagovali veľmi rýchlo na vymyslené klamstvo oficiálnych orgánov o príčine požiaru, ktorou mal byť skrat. Len dve verzie lží boli v podstate možné, ktoré by prípadne mohla veľká viac »

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

18.04.2019

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom viac »

banka, prepad

V Košiciach došlo k prepadu banky, polícia po páchateľoch pátra

25.04.2019 20:10

Neznámi páchatelia so zbraňou v ruke lúpežne prepadli pobočku jednej z bánk v košickej mestskej časti (MČ) Západ.

Andrej Danko

Danko vidí za akciou školákov iných politikov

25.04.2019 19:58

Pre jednu akciu školákov, ktorá bola nakoniec zrušená, sa bude meniť zákon. Presadil to predseda SNS Andrej Danko.

Gábor Gál /exekúcie /

Staré exekúcie zastavia, dlhy nezmiznú

25.04.2019 19:30

Exekúcie staršie ako päť rokov by mali byť zastavené, neznamená to však, že všetky dlžoby budú aj odpustené. Navrhuje to zákon ministra spravodlivosti Gábora Gála.

senne-zasah

Dráma na východe! Svedectvo ženy, ktorú uniesol šialenec so samopalom

25.04.2019 19:28

Pozrite si vo videu TV Pravda svedectvo ženy, ktorú pri obci Senné za bieleho dňa uniesol muž so samopalom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 813
Celková čítanosť: 3637280x
Priemerná čítanosť článkov: 4474x

Autor blogu

Kategórie