Založ si blog

Kto podpálil symbol kresťanov, Francúzska, Európy: Notre Dame? Náhoda? Teror?

Vo svetoznámej parížskej katedrále vypukol v pondelok podvečer obrovský požiar a pretrváva už hodiny. Paríž a celá kresťanská Európa zmeraveli hrôzou a smútkom.

Parížska polícia sa „zatiaľ“ nechcela vyjadriť k podrobnostiam týkajúcim sa požiaru. Podľa francúzskej agentúry AFP „vraj“ môže súvisieť s renovovacími prácami, ktoré na katedrále prebiehali. Vypukol pod strechou katedrály a bol objavený večer. Ak je to v skutočnosti ale inakšie a požiar založili islamistickí teroristi, tak sa to z „pochopiteľných“ dôvodov vrejnosť nikdy nedozvie. A akékoľvek podozrenia v tomnto smere budú okamžite dementované.

Toto je obrovská tragédia, ktorá môže spustiť nekontrolované katastrofické udalosti. Ak sa nič neudeje,

tak pôjdu plamene ďalej, aj kolínsky Dóm je ohrozený a napokon môže vzplanúť aj Vatikán. Nechce sa mi veriť, že ide o „náhodný“ požiar.

Jeden parížsky priateľ, ktorý stál hodiny v slzách, s tisíckami ďalších smútiacich, v blízkosti požiaru, mi ironicky oznámil telefónom:

„Určite sa nejaký odborník hore na drevenom lešení katedrály pokúšal „zvárať“ drevené dosky a tak nám „nechtiac“ podpalil náš chrám.“

Toto nemôže byť náhoda – európske kresťanstvo má byť rozložené a eliminované, a to súčasne zvonku i znútra. Tento požiar akoby symbolizoval začiatok jeho konca.

Je pravdepodobné, že sa vyhlási, že celé nešťastie bolo spôsobené opravnými prácami v katedrále.  Islamistické tajné služby mohli  svojich agentov dostať  „maskovaných“ ako robotníkov na strechu katedrály.

V celom Francúzsku sú kresťanské kostoly hanobené a poškodzované, ale úrady údajne nevedia prečo a nevedia vraj ani kto to robí.

USA magazín Newsweek písal o tom 21. marca rozsiahly článok a označil to ako nanajvýš znepokojujúci fenomén.

Povážlivo symbolické pri tomto požiari je aj to, že sa „udial práve“ vo Veľkonočnom týždni, veľkom sviatku kresťanstva  – náhoda? Nechce sa mi veriť – oveľa skôr precízny diabolský plán.

Len nedávno vyhlásil v Kolíne n. R. pred súdom obžalovaný IS-bojovník: „Chcel som urobiť atentát na kolínsky Dóm. Viete, taký obrovský atentát, ktorý by ho poriadne zničil.“

História Notre Dame v Paríži siaha až do 12. storočia a Dóm je najväčšou turistickou atrakciou celého Francúzska – každý, kto zavíta do Paríža, tak ho navštívi.

Zničiť ho, znamená narušiť základ európskej kresťanskej kultúry a bolestne zasiahnuť srdcia európskych kresťanov.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112417x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie