Založ si blog

Kto podpálil symbol kresťanov, Francúzska, Európy: Notre Dame? Náhoda? Teror?

Vo svetoznámej parížskej katedrále vypukol v pondelok podvečer obrovský požiar a pretrváva už hodiny. Paríž a celá kresťanská Európa zmeraveli hrôzou a smútkom.

Parížska polícia sa „zatiaľ“ nechcela vyjadriť k podrobnostiam týkajúcim sa požiaru. Podľa francúzskej agentúry AFP „vraj“ môže súvisieť s renovovacími prácami, ktoré na katedrále prebiehali. Vypukol pod strechou katedrály a bol objavený večer. Ak je to v skutočnosti ale inakšie a požiar založili islamistickí teroristi, tak sa to z „pochopiteľných“ dôvodov vrejnosť nikdy nedozvie. A akékoľvek podozrenia v tomnto smere budú okamžite dementované.

Toto je obrovská tragédia, ktorá môže spustiť nekontrolované katastrofické udalosti. Ak sa nič neudeje,

tak pôjdu plamene ďalej, aj kolínsky Dóm je ohrozený a napokon môže vzplanúť aj Vatikán. Nechce sa mi veriť, že ide o „náhodný“ požiar.

Jeden parížsky priateľ, ktorý stál hodiny v slzách, s tisíckami ďalších smútiacich, v blízkosti požiaru, mi ironicky oznámil telefónom:

„Určite sa nejaký odborník hore na drevenom lešení katedrály pokúšal „zvárať“ drevené dosky a tak nám „nechtiac“ podpalil náš chrám.“

Toto nemôže byť náhoda – európske kresťanstvo má byť rozložené a eliminované, a to súčasne zvonku i znútra. Tento požiar akoby symbolizoval začiatok jeho konca.

Je pravdepodobné, že sa vyhlási, že celé nešťastie bolo spôsobené opravnými prácami v katedrále.  Islamistické tajné služby mohli  svojich agentov dostať  „maskovaných“ ako robotníkov na strechu katedrály.

V celom Francúzsku sú kresťanské kostoly hanobené a poškodzované, ale úrady údajne nevedia prečo a nevedia vraj ani kto to robí.

USA magazín Newsweek písal o tom 21. marca rozsiahly článok a označil to ako nanajvýš znepokojujúci fenomén.

Povážlivo symbolické pri tomto požiari je aj to, že sa „udial práve“ vo Veľkonočnom týždni, veľkom sviatku kresťanstva  – náhoda? Nechce sa mi veriť – oveľa skôr precízny diabolský plán.

Len nedávno vyhlásil v Kolíne n. R. pred súdom obžalovaný IS-bojovník: „Chcel som urobiť atentát na kolínsky Dóm. Viete, taký obrovský atentát, ktorý by ho poriadne zničil.“

História Notre Dame v Paríži siaha až do 12. storočia a Dóm je najväčšou turistickou atrakciou celého Francúzska – každý, kto zavíta do Paríža, tak ho navštívi.

Zničiť ho, znamená narušiť základ európskej kresťanskej kultúry a bolestne zasiahnuť srdcia európskych kresťanov.

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

18.04.2019

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom viac »

Maaßen musel rečniť o zlyh. uteč. pol. Merkel v maďar. telev. P. Rezník pozvite ho tiež

15.04.2019

Gauland: Veľká hanba ARD, ZDF! Alexander Gauland AfD ostro kritizoval verejno-právnu televíziu ARD a ZDF za to, že nedali možnosť Hans-Georgovi Maassenovi, exšéfovi Spolkového úradu na ochranu viac »

May zbavila filozofa Scrutona funkcie za kritiku Sorosa a islamu! Zákernú pravdu povedal

13.04.2019

Kritický konzervatívny britský filozof a publicista Roger Scruton sa stal ďalšou prominentnou obeťou tzv. politickej korektnosti. Neurobil nič zlého ani protizákonného, len si dovolil v magazíne viac »

Brazil Rio Museum Fire Glance

Archeológovia našli pri Luxore rozsiahlu hrobku a nepoškodenú múmiu

18.04.2019 20:08

Hrobka by mala byť stará 3500 rokov a múmia asi 3000.

Soini

Fínsky minister zahraničných vecí Soini oznámil odchod z politiky

18.04.2019 19:18

Kde je EÚ, tam sú problémy. Ja nie som súčasťou tohto problému. Vo voľbách do EP kandidovať nebudem, napísal Soini.

Británia Londýn klimatické zmeny protest

Aktivisti proti klimatickej zmene chcú ochromiť dopravu na letisku Heathrow

18.04.2019 18:37

Demonštranti od pondelka obmedzujú dopravu v Londýne.

Požiar katedrály Notre-Dame

Strechu Notre-Dame mohol podpáliť skrat, myslia si vyšetrovatelia

18.04.2019 18:11

Pomôcť odhaliť odkiaľ presne sa plamene šírili, by mohli zábery z kamery.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 811
Celková čítanosť: 3606989x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie