Založ si blog

May zbavila filozofa Scrutona funkcie za kritiku Sorosa a islamu! Zákernú pravdu povedal

Kritický konzervatívny britský filozof a publicista Roger Scruton sa stal ďalšou prominentnou obeťou tzv. politickej korektnosti. Neurobil nič zlého ani protizákonného, len si dovolil  v magazíne New Statesman tematizovať zákernosť výrazu islamofóbia a jeho zneužívanie a kriticky analyzovať aktivity George Sorosa, o ktorom je len málo ľuďom známe, že má v Maďarsku vlastné „kráľovstvo“.

A to bolo natoľko „nebezpečné a nekorektné“, že bol pozbavený funkcie predsedu komisie Building Better, Building Beautiful.

O výraze islamofóbia povedal, že ho vytvorilo Moslimské bratstvo preto, aby bolo možné tvrdiť o každom, kto vyjadril čo len najmenšiu kritiku na islam, že trpí na chorobnú islamofóbiu.

Fakt je, že Scruton má pravdu – tento pojem vznikol koncom minulého storočia v USA ako súčasť islamskej ideológie, ktorú formuloval International Institute for Islamic Thought, ktorý bol významnou organizáciou ako súčasť Moslimského bratstva a odvtedy sa udomácnil v západnom svete, kde je obľúbenou ideologickou frázou tých európskych politikov, ktorí podporujú islamizáciu Európy.

Už toto Scrutonove tvrdenie vyvolalo nevôľu britskej premiérky May.

Napokon to Scruton v jej očiach extrémne prehnal, keď obvinil Sorosa, že hoci nikým nebol zvolený a ani nikým o to požiadaný, šíri v Európe svoj silný politický vplyv a ktorý vlastní v Maďarsku vlastnú „ríšu“, čo je pre Maďarov mimoriadne znepokojujúce v súvislosti s inváziou  početných veľkých moslimských etník z Blízkeho Východu.

Len niekoľko hodín po publikovaní Scrutonovho rozhovoru v zmiernenom magazíne, May zatelefonovala osobne – ako uviedol MailOnline – na príslušne miesto a dala príkaz na jeho odvolanie.

Vládny hovorca premiérky May oficiálne oznámil: „Profesor sir Roger Scruton bol po svojich neakceptovateľných komentároch s okamžitou platnosťou odvolaný z pozície predsedu Building Better Building Beautiful Commission. Jeho komentáre a výpovede sú plné urážok a osočovaní.“

Toto je ukážkový príklad toho, čo robí „ukážková“ britská „demokracia“ s ľuďmi, ktorí sa vecne a argumentatívne postavia proti jej diktátu.

Samozrejme, robia to aj iné európske „demokratické“ diktatúry, napr. nemecká i francúzska.

 

Este mala „nevinna“ poznamka, doverne medzi nami.

Oznamila mi to spolupracovnicka, ktora robi statistiku mojej publicistiky

A bol som zarazeny, nie vsak prekvapeny,

ako „malo“ ludi je tu od isteho casu zvedavych na moje polit-blogy, a zvlast extrémne „malo“ na posledne dva (habe dafür eigentlich nur ein müdes Lächeln übrig – mehr lohnt sich nicht). Je to paradox, lebo prave haklive temy, o ktorych systemove media v SR nepisu, su na mojich vlastnych portaloch citane kazdodenne pocetnymi tisickami citatelov.

Rakús. a nemec. žurnalisti do boja s „populistami“. SME pridaj sa, si ohrozená „populistami“ i ty. Či nie?

25.05.2019

Vraj ich strašne ohrozujú. Sú to ale „chudáci“. Keďže ale toto ich spoločné vyhlásenie bolo „správne“ načasované – niekoľko dní pre EÚ voľbami - tak bolo vyslovene len populistické, viac »

Trumpov boj o slobodu v internete. Brusel ju dusí! Citujú ma politici, hm. .. ..

23.05.2019

V Nemecku, ale aj v ďalších EÚ štátoch sa čoraz častejšie stáva, že kritické politické komentáre a články, ktoré majú pôvod v pravicovo-konzervatívnom spektre, sú v sociálnych médiách, viac »

CDU chce Maaßena za ministra, SPD sa mu vyhráža, Stracheho „obhajuje“

22.05.2019

Odkedy sa kancelárka postarala o vyhodenie Hans-Georga Maaßena z pozície šéfa Úradu pre ochranu ústavy, čo možno bezvýhradne považovať len za akt jej pomsty, lebo ju usvedčil z klamstva, tak viac »

Iveta Radičová

Radičová: Najsilnejším opozičným hráčom sa stáva mimoparlamentná strana

27.05.2019 02:16

Podľa bývalej premiérky Ivety Radičovej koalícia PS/Spolu oslovuje aj voličov strany Smer a preto zvíťazila.

eurovoľby, vlajka, urna, voľby

KDH hodnotí eurovoľby pozitívne, SaS je sklamaná

27.05.2019 00:40

Niekoľko novozvolených europoslancov, analytik a politológ sa k eurovoľbám vyjadrili v povolebnom štúdiu RTVS.

SR Vyšné Hágy epvolby19 EÚ EP eurovoľby POX

Eurovoľby vyhrala koalícia PS/Spolu, pred Smerom a ĽSNS

26.05.2019 23:00, aktualizované: 27.05.2019 01:52

Slováci do Bruselu posunuli aj poslancov KDH, SaS a OĽaNO. Celková účasť podľa oficiálnych výsledkov dosiahla 22,74%.

pavel haulík

Haulík: Pád Smeru môže byť ešte strmší, opozícia tiež nemá dôvod na radosť

26.05.2019 20:55

Smer stráca voličov, ale opozičné parlamentné strany tiež nemajú dôvod na radosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 832
Celková čítanosť: 3762008x
Priemerná čítanosť článkov: 4522x

Autor blogu

Kategórie