Založ si blog

May zbavila filozofa Scrutona funkcie za kritiku Sorosa a islamu! Zákernú pravdu povedal

Kritický konzervatívny britský filozof a publicista Roger Scruton sa stal ďalšou prominentnou obeťou tzv. politickej korektnosti. Neurobil nič zlého ani protizákonného, len si dovolil  v magazíne New Statesman tematizovať zákernosť výrazu islamofóbia a jeho zneužívanie a kriticky analyzovať aktivity George Sorosa, o ktorom je len málo ľuďom známe, že má v Maďarsku vlastné „kráľovstvo“.

A to bolo natoľko „nebezpečné a nekorektné“, že bol pozbavený funkcie predsedu komisie Building Better, Building Beautiful.

O výraze islamofóbia povedal, že ho vytvorilo Moslimské bratstvo preto, aby bolo možné tvrdiť o každom, kto vyjadril čo len najmenšiu kritiku na islam, že trpí na chorobnú islamofóbiu.

Fakt je, že Scruton má pravdu – tento pojem vznikol koncom minulého storočia v USA ako súčasť islamskej ideológie, ktorú formuloval International Institute for Islamic Thought, ktorý bol významnou organizáciou ako súčasť Moslimského bratstva a odvtedy sa udomácnil v západnom svete, kde je obľúbenou ideologickou frázou tých európskych politikov, ktorí podporujú islamizáciu Európy.

Už toto Scrutonove tvrdenie vyvolalo nevôľu britskej premiérky May.

Napokon to Scruton v jej očiach extrémne prehnal, keď obvinil Sorosa, že hoci nikým nebol zvolený a ani nikým o to požiadaný, šíri v Európe svoj silný politický vplyv a ktorý vlastní v Maďarsku vlastnú „ríšu“, čo je pre Maďarov mimoriadne znepokojujúce v súvislosti s inváziou  početných veľkých moslimských etník z Blízkeho Východu.

Len niekoľko hodín po publikovaní Scrutonovho rozhovoru v zmiernenom magazíne, May zatelefonovala osobne – ako uviedol MailOnline – na príslušne miesto a dala príkaz na jeho odvolanie.

Vládny hovorca premiérky May oficiálne oznámil: „Profesor sir Roger Scruton bol po svojich neakceptovateľných komentároch s okamžitou platnosťou odvolaný z pozície predsedu Building Better Building Beautiful Commission. Jeho komentáre a výpovede sú plné urážok a osočovaní.“

Toto je ukážkový príklad toho, čo robí „ukážková“ britská „demokracia“ s ľuďmi, ktorí sa vecne a argumentatívne postavia proti jej diktátu.

Samozrejme, robia to aj iné európske „demokratické“ diktatúry, napr. nemecká i francúzska.

 

Este mala „nevinna“ poznamka, doverne medzi nami.

Oznamila mi to spolupracovnicka, ktora robi statistiku mojej publicistiky

A bol som zarazeny, nie vsak prekvapeny,

ako „malo“ ludi je tu od isteho casu zvedavych na moje polit-blogy, a zvlast extrémne „malo“ na posledne dva (habe dafür eigentlich nur ein müdes Lächeln übrig – mehr lohnt sich nicht). Je to paradox, lebo prave haklive temy, o ktorych systemove media v SR nepisu, su na mojich vlastnych portaloch citane kazdodenne pocetnymi tisickami citatelov.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112446x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie