Založ si blog

Azylant zavraždil v Rakúsku pracov. štát. úradu. Kto ďalší? AfD láme rekordy

V stredu 6. februára okolo 15. hodine zavraždil v meste Dornbirn 33 ročný turecký azylant 50 ročného Alexandra A., ktorý bol vedúcim jedného oddelenia na miestnom štátnom úrade. Ako oznámila hovorkyňa polície Susanne Dilp bol azylant v minulosti už viackrát na zmienenom úrade, pričom vždy prišlo k hlasnej výmene názorov. Jeho záležitosť nebola – podľa neho – dostatočne rýchlo vybavená.

Posledná výmena názorov ale skončila pre Alexandra A. tragicky – azylant nečakane vytiahol nôž a dobodal ho. Muž zraneniam podľahol na mieste a privolaný lekár mohol konštatovať už len smrť. Alexander A. zanechal ženu a dve deti. Bol všeobecne veľmi obľúbený a mal množstvo priateľov a známych. V meste zavládol obrovský smútok.

Azylant po vražde ušiel a polícia vyhlásila po ňom pátranie. Za hodinu sa jej ho podarilo chytiť a vziať do vyšetrovacej väzby.

V 45 tisícovom meste v spolkovej krajine Voralberg vládne po brutálnej vražde zdesenie a veľká bezradnosť a v neposlednom rade aj strach. Úrady pre verejnosť sú nechránené a občanom voľne prístupné a tým sú ich pracovníci vystavení veľkému riziku ohrozenia azylantami, ale aj teroristami.

Vo štvrtok doobeda zvolala maximálne znepokojená a zlomene pôsobiaca primátorka Andrea Kaufmann stretnutie všetkých vedúcich pracovníkov štátnych úradov mesta, i vedúcich predstaviteľov mestskej polície, aby s nimi pohovorila situáciu a aby sa spoločne pokúsili vypracovať bezpečnostné opatrenia, ktoré by aspoň trochu zvýšili istotu zamestnancov úradov.

Aj tento smutný prípad len výrazne dokumentuje, že Európa sa čoraz viac premieňa na krvavé bitevné pole, kde Európania zomierajú rukami tých, ktorým pomáhajú a ktorým zabezpečujú živobytie.

Stávame sa už len bláznami a či dobrovoľnými mučeníkmi? A naša odmena za to je len „požehnanie“ od politikov ako je Merkel.

 

Voľby v Sasku sa blížia a AfD trhá rekordy. Za osem mesiacov sa v Sasku konajú krajinské voľby a už teraz sa o ich výsledok obávajú tradičné strany CDU a SPD. AfD je v Sasku 2,5 krát taká silná ako SPD.

Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý urobil Inštitút INSA najviac sympatií u voličov stratili CDU a SPD.

Voľby v roku 2014 vyhrala v Sasku CDU a mala vtedy takmer 40 prcent

Momentálne prieskum ukazuje, že AfD  získala s odstupom najviac prívržencov. Z 9,7 percent sa aktuálne dostala až na 25 percent.

A je druhou najsilnejšou stranou v Sasku.

CDU: 29 %
AfD: 25 %
LINKE: 18 %
SPD: 10 %
GRÜNE: 9 %
FDP: 6 %
Ostatní: 3 %

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484309x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie