Založ si blog

Azylant zavraždil v Rakúsku pracov. štát. úradu. Kto ďalší? AfD láme rekordy

V stredu 6. februára okolo 15. hodine zavraždil v meste Dornbirn 33 ročný turecký azylant 50 ročného Alexandra A., ktorý bol vedúcim jedného oddelenia na miestnom štátnom úrade. Ako oznámila hovorkyňa polície Susanne Dilp bol azylant v minulosti už viackrát na zmienenom úrade, pričom vždy prišlo k hlasnej výmene názorov. Jeho záležitosť nebola – podľa neho – dostatočne rýchlo vybavená.

Posledná výmena názorov ale skončila pre Alexandra A. tragicky – azylant nečakane vytiahol nôž a dobodal ho. Muž zraneniam podľahol na mieste a privolaný lekár mohol konštatovať už len smrť. Alexander A. zanechal ženu a dve deti. Bol všeobecne veľmi obľúbený a mal množstvo priateľov a známych. V meste zavládol obrovský smútok.

Azylant po vražde ušiel a polícia vyhlásila po ňom pátranie. Za hodinu sa jej ho podarilo chytiť a vziať do vyšetrovacej väzby.

V 45 tisícovom meste v spolkovej krajine Voralberg vládne po brutálnej vražde zdesenie a veľká bezradnosť a v neposlednom rade aj strach. Úrady pre verejnosť sú nechránené a občanom voľne prístupné a tým sú ich pracovníci vystavení veľkému riziku ohrozenia azylantami, ale aj teroristami.

Vo štvrtok doobeda zvolala maximálne znepokojená a zlomene pôsobiaca primátorka Andrea Kaufmann stretnutie všetkých vedúcich pracovníkov štátnych úradov mesta, i vedúcich predstaviteľov mestskej polície, aby s nimi pohovorila situáciu a aby sa spoločne pokúsili vypracovať bezpečnostné opatrenia, ktoré by aspoň trochu zvýšili istotu zamestnancov úradov.

Aj tento smutný prípad len výrazne dokumentuje, že Európa sa čoraz viac premieňa na krvavé bitevné pole, kde Európania zomierajú rukami tých, ktorým pomáhajú a ktorým zabezpečujú živobytie.

Stávame sa už len bláznami a či dobrovoľnými mučeníkmi? A naša odmena za to je len „požehnanie“ od politikov ako je Merkel.

 

Voľby v Sasku sa blížia a AfD trhá rekordy. Za osem mesiacov sa v Sasku konajú krajinské voľby a už teraz sa o ich výsledok obávajú tradičné strany CDU a SPD. AfD je v Sasku 2,5 krát taká silná ako SPD.

Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý urobil Inštitút INSA najviac sympatií u voličov stratili CDU a SPD.

Voľby v roku 2014 vyhrala v Sasku CDU a mala vtedy takmer 40 prcent

Momentálne prieskum ukazuje, že AfD  získala s odstupom najviac prívržencov. Z 9,7 percent sa aktuálne dostala až na 25 percent.

A je druhou najsilnejšou stranou v Sasku.

CDU: 29 %
AfD: 25 %
LINKE: 18 %
SPD: 10 %
GRÜNE: 9 %
FDP: 6 %
Ostatní: 3 %

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112497x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie