Založ si blog

Na odvrátenej strane Mesiaca čakalo na Číňanov veľké nočné prekvapenie

Čínska mesačná sonda Čchang-e 4, ako je známe, pristala 4.januára na odvrátenej strane Mesiaca. Je to po prvý raz v histórii kozmických letov, že sa niečo také podarilo. S čím sa tam ale stretla, tak to veľmi prekvapilo nielen čínskych, ale aj amerických astrofyzikov a aj NASA.

Niečo také vedci vôbec neočakávali.

Šéf mesačného projektu sondy Zhang He vyhlásil, že po viacnásobných meraniach, ktoré urobili prístroje sondy, boli namerané prekvapujúco nízke teploty, až mínus 190 stupňov Celsia. To je podstatne nižšia teplota ako na privrátenej strane Mesiaca.

Pochopiteľne, že vedci hneď zisťovali možnú  príčinu tohto prekvapujúceho fenoménu. Vylúčili, že by v tomto smere mohla na to mať vplyv naša planéta, a to isté platí aj pre Slnko. Čínski vedci sú toho názoru, že pravdepodobne to spôsobuje rôzna štruktúra mesačného povrchu na odvrátenej a na privrátenej strane Mesiaca.

Ak je to tak, tak je veľmi prekvapujúce, že by zloženie mesačného povrchu na osvetlenej strane bolo celkom iné ako na jeho neosvetlenej strane. To vedci zatiaľ nijako nevysvetlili.

„Upravoval“ niekto povrch Mesiaca z nám neznámych dôvodov? Ak áno, aký mohol mať na to konkrétny dôvod a akou technikou to dokázal?

O „neobyčajných“ aktivitách na Mesiaci som písal už viackrát v mojich knihách i článkoch.

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484268x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie