Založ si blog

Na odvrátenej strane Mesiaca čakalo na Číňanov veľké nočné prekvapenie

Čínska mesačná sonda Čchang-e 4, ako je známe, pristala 4.januára na odvrátenej strane Mesiaca. Je to po prvý raz v histórii kozmických letov, že sa niečo také podarilo. S čím sa tam ale stretla, tak to veľmi prekvapilo nielen čínskych, ale aj amerických astrofyzikov a aj NASA.

Niečo také vedci vôbec neočakávali.

Šéf mesačného projektu sondy Zhang He vyhlásil, že po viacnásobných meraniach, ktoré urobili prístroje sondy, boli namerané prekvapujúco nízke teploty, až mínus 190 stupňov Celsia. To je podstatne nižšia teplota ako na privrátenej strane Mesiaca.

Pochopiteľne, že vedci hneď zisťovali možnú  príčinu tohto prekvapujúceho fenoménu. Vylúčili, že by v tomto smere mohla na to mať vplyv naša planéta, a to isté platí aj pre Slnko. Čínski vedci sú toho názoru, že pravdepodobne to spôsobuje rôzna štruktúra mesačného povrchu na odvrátenej a na privrátenej strane Mesiaca.

Ak je to tak, tak je veľmi prekvapujúce, že by zloženie mesačného povrchu na osvetlenej strane bolo celkom iné ako na jeho neosvetlenej strane. To vedci zatiaľ nijako nevysvetlili.

„Upravoval“ niekto povrch Mesiaca z nám neznámych dôvodov? Ak áno, aký mohol mať na to konkrétny dôvod a akou technikou to dokázal?

O „neobyčajných“ aktivitách na Mesiaci som písal už viackrát v mojich knihách i článkoch.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112404x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie