Založ si blog

„Skvelá“integrácia v Rakúsku. Dcéra vyskočila z okna pre svadbu z donútenia

Vzájomné kontakty rôznych kultúr sú spravidla vždy spojené s obojstranným obohatením. Ale len za predpokladu, že sa vzájomne plne rešpektujú a kráčajú s duchom doby. Každý prirodzene zvedavý človek, nezaťažený religióznym fanatizmom, hľadá kontakt s cudzími kultúrami a veľmi rád ich spoznáva a preniká do nich.

Ak sa však kultúra so  stredovekým  a či dokonca s archaickým kmeňovým myslením doslova agresívne vtláča do našej kresťanskej kultúry, a naviac aj ju chce ovládnúť a vnucovať jej svoje tradície a presvedčenia, tak prichádza veľmi často k tragédiám a krviprelievaniu.

Jeden z takých dramatických prípadov sa odohral nedávno u našich rakúskych susedov. Indická rodina, ktorá žila už mnoho rokov v Rakúsku, nedovolila svojej 20 ročnej dcére, aby si vzala za manžela muža, ktorého milovala, a to len preto, lebo bol príslušníkom nízkej indickej kasty.

Namiesto toho, aby rodičia akceptovali jej lásku, tak jej určili za manžela iného Inda, z rovnakej kasty. Už bol stanovený aj dátum sobáša. Zúfalá dcéra nevidela iné východisko ako si vziať život. Vyskočila zo štvrtého pochodia pred očami svojej rodiny na ulicu. Veľmi ťažko zranená skok do smrti ale prežila.

Teraz sa konal súd a rodičia boli odsúdení na tri a pol roka do väzenia. Mnohí Rakúšania trest pokladajú za veľmi mierny. Aj s ohľadom na to, že dievčina bola narodená už v Rakúsku a indická kultúra orientovaná na kastovníctvo jej bola úplne cudzia.

Právnik Rudolf Mayer, ktorí obhajoval rodičov dievčaťa sa proti rozsudku odvolal a žiadal podstatné zníženie  trestu. Argumentoval tým, že jeho mandanti sú skvele integrovaní do rakúskej spoločnosti a pracujú v Rakúsku už viac ako 25 rokov.

Sudca Christian Dostal, ktorý rozhodoval o odvolaní, ho kategoricky odmietol a vyhlásil, že indické kastovníctvo a jeho zákony v Rakúsku neplatia. Rodičom nešťastného dievčaťa priťažilo veľmi  aj to,  že sotva sa ich dcéra po dlhom čase vyzdravila a prišla domov, tak ju opäť nútili do svadby s tým istým mužom a už aj stanovili termín zásnub.

Niečo také musí byť pre každého normálneho človeka absolútne nepochopiteľné a brutálne neľudské.

Obhajca Mayer, hoci Rakúšan, tak sám nevie, čo znamená integrácia, keď tvrdil, že jeho mandanti sú plne integrovaní. Veď predsa ani po desaťročich prežitých v Rakúsku neakceptujú rakúske zákony a sa nimi neriadia.

Integrácia archaických mozgov, či už moslimských alebo indických, ak odmietajú moderné myslenie, je v Európe nemožná a vylúčená! Takí ľudia nám priniesli len obrovské problémy a rozleptávajú a rozkladajú našu spoločnosť a naši politici, ktorí to nevidia, jej škodia ešte viac!

Použili Clintonovci FBI k puču proti Trumpovi? Rauscher: S Poliakmi zajedno

24.04.2019

Po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA v decembri 2016, s čím v tábore Hillary Clinton spočiatku nikto ani vo sne nepočítal, vypovedali mu Demokrati, systémové médiá, ale aj niektorí Republikáni, viac »

Notre Dame: Analýzy odborníkov protirečia oficiálnej verzii o príčine požiaru

21.04.2019

Experti reagovali veľmi rýchlo na vymyslené klamstvo oficiálnych orgánov o príčine požiaru, ktorou mal byť skrat. Len dve verzie lží boli v podstate možné, ktoré by prípadne mohla veľká viac »

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

18.04.2019

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom viac »

banka, prepad

V Košiciach došlo k prepadu banky, polícia po páchateľoch pátra

25.04.2019 20:10

Neznámi páchatelia so zbraňou v ruke lúpežne prepadli pobočku jednej z bánk v košickej mestskej časti (MČ) Západ.

Andrej Danko

Danko vidí za akciou školákov iných politikov

25.04.2019 19:58

Pre jednu akciu školákov, ktorá bola nakoniec zrušená, sa bude meniť zákon. Presadil to predseda SNS Andrej Danko.

Gábor Gál /exekúcie /

Staré exekúcie zastavia, dlhy nezmiznú

25.04.2019 19:30

Exekúcie staršie ako päť rokov by mali byť zastavené, neznamená to však, že všetky dlžoby budú aj odpustené. Navrhuje to zákon ministra spravodlivosti Gábora Gála.

senne-zasah

Dráma na východe! Svedectvo ženy, ktorú uniesol šialenec so samopalom

25.04.2019 19:28

Pozrite si vo videu TV Pravda svedectvo ženy, ktorú pri obci Senné za bieleho dňa uniesol muž so samopalom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 813
Celková čítanosť: 3637294x
Priemerná čítanosť článkov: 4474x

Autor blogu

Kategórie