Založ si blog

„Skvelá“integrácia v Rakúsku. Dcéra vyskočila z okna pre svadbu z donútenia

Vzájomné kontakty rôznych kultúr sú spravidla vždy spojené s obojstranným obohatením. Ale len za predpokladu, že sa vzájomne plne rešpektujú a kráčajú s duchom doby. Každý prirodzene zvedavý človek, nezaťažený religióznym fanatizmom, hľadá kontakt s cudzími kultúrami a veľmi rád ich spoznáva a preniká do nich.

Ak sa však kultúra so  stredovekým  a či dokonca s archaickým kmeňovým myslením doslova agresívne vtláča do našej kresťanskej kultúry, a naviac aj ju chce ovládnúť a vnucovať jej svoje tradície a presvedčenia, tak prichádza veľmi často k tragédiám a krviprelievaniu.

Jeden z takých dramatických prípadov sa odohral nedávno u našich rakúskych susedov. Indická rodina, ktorá žila už mnoho rokov v Rakúsku, nedovolila svojej 20 ročnej dcére, aby si vzala za manžela muža, ktorého milovala, a to len preto, lebo bol príslušníkom nízkej indickej kasty.

Namiesto toho, aby rodičia akceptovali jej lásku, tak jej určili za manžela iného Inda, z rovnakej kasty. Už bol stanovený aj dátum sobáša. Zúfalá dcéra nevidela iné východisko ako si vziať život. Vyskočila zo štvrtého pochodia pred očami svojej rodiny na ulicu. Veľmi ťažko zranená skok do smrti ale prežila.

Teraz sa konal súd a rodičia boli odsúdení na tri a pol roka do väzenia. Mnohí Rakúšania trest pokladajú za veľmi mierny. Aj s ohľadom na to, že dievčina bola narodená už v Rakúsku a indická kultúra orientovaná na kastovníctvo jej bola úplne cudzia.

Právnik Rudolf Mayer, ktorí obhajoval rodičov dievčaťa sa proti rozsudku odvolal a žiadal podstatné zníženie  trestu. Argumentoval tým, že jeho mandanti sú skvele integrovaní do rakúskej spoločnosti a pracujú v Rakúsku už viac ako 25 rokov.

Sudca Christian Dostal, ktorý rozhodoval o odvolaní, ho kategoricky odmietol a vyhlásil, že indické kastovníctvo a jeho zákony v Rakúsku neplatia. Rodičom nešťastného dievčaťa priťažilo veľmi  aj to,  že sotva sa ich dcéra po dlhom čase vyzdravila a prišla domov, tak ju opäť nútili do svadby s tým istým mužom a už aj stanovili termín zásnub.

Niečo také musí byť pre každého normálneho človeka absolútne nepochopiteľné a brutálne neľudské.

Obhajca Mayer, hoci Rakúšan, tak sám nevie, čo znamená integrácia, keď tvrdil, že jeho mandanti sú plne integrovaní. Veď predsa ani po desaťročich prežitých v Rakúsku neakceptujú rakúske zákony a sa nimi neriadia.

Integrácia archaických mozgov, či už moslimských alebo indických, ak odmietajú moderné myslenie, je v Európe nemožná a vylúčená! Takí ľudia nám priniesli len obrovské problémy a rozleptávajú a rozkladajú našu spoločnosť a naši politici, ktorí to nevidia, jej škodia ešte viac!

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

PSA Peugeot Citroen Trnava

Trnavská automobilka PSA vyrobila rekordný počet vozidiel

23.01.2019 17:33

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v minulom roku 352 007 vozidiel, čo je nový rekord.

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

bitka

V prípade bitky v Košiciach obvinila polícia dve mladistvé

23.01.2019 16:21

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3259868x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie