Založ si blog

Ankara učí Paríž demokracii. Le Pen: Macron nemá nič proti rituálnemu vražd. kresťanov

Je to groteskné, keď práve turecký prezident Erdogan obviňuje francúzsku vládu z toho, že koná proti zásadám demokracie. Ale v tomto špeciálnom prípade má „obhajca“ demokracie Erdogan pravdu, keď sa „znepokojene a ustarostene“ vyjadril k udalostiam v Paríži a zastal sa práv demonštrantov v žltých vestách.

Povedal v rámci vlastného politického vystúpenia v Istanbule, že je proti excesívnemu policajnému násiliu, ktoré museli zažívať v sobotu demonštranti v Paríži.

Okrem iného vyhlásil:

„Tí v Európe, ktorí obviňujú našu políciu z násilností by mali teraz odsúdiť násilie ich vlastných policajtov. V Paríži použila polícia proti demonštrantom neuveriteľne brutálne násilie a ani v najmenšom nerešpektovala demokraciu, ľudské práva a slobodu.“

Okrem Erdogana kritizovali Macrona a jeho politiku aj Trump a Salvini.

Niekoľko hodín po teroristickom vraždení v Straßburgu prehovorila v televízii France 2 šéfka Rassemblement National Marine Le Pen. Obvinila vládu, že až dosiaľ neurobila žiadne opatrenia proti vyčíňaniu islamistického fundamentalizmu a uviedla, že teroristický vrah marockého pôvodu sa mohol bez problémov zdržiavať vo Francúzsku, a to napriek tomu, že bol cudzinec, ktorý bol na polícii vedený ako tzv. „fiche S“, čo znamená, že predstavoval pre spoločnosť riziko zvýšeného nebezpečia. Dopustil sa vo  Francúzsku, Nemecku a Švajčiarsku 27 trestných činov a niekoľkokrát sedel vo väzení.

Le Pen povedala, že islamistický teror nám takto demonštruje svoju moc prostredníctvom istej formy kultu smrti kresťanov – doslova ako nový rituál islamskej religiozity.

Le Pen: „Vo Francúzsku sa neudialo nič v boji proti fundamentalistickému islamizmu, a to napriek tomu, že terorizmus, ktorý z neho vychádza, je spojený s vraždením. Jeho vražednej ideológii padlo vo Francúzsku len v priebehu 6 rokov za obeť až 250 ľudských životov.“

Politička žiada okamžité a dôsledné vyhosťovanie potenciálnych teroristov a Marokánec, ktorý v Straßburgu vraždil, bol jedným z nich.

Makron je nepriamym pomocníkom týchto islamistických vraždiacich mašín, lebo nič proti nim nerobí.

A je len samozrejme, že Laurent Nuňez, štátny sekretár Ministerstva vnútra vyhlásil, že u Marokánca nebola predtým evidentná nijaká teroristická motivácia. Je predsa Makronov človek.

Lož, nič iné ako lož. A obrovská lož je aj to, že globálny pakt zlepší tzv. regulovanou migráciou našu bezpečnosť – pravdou je opak, tá bude ešte viac ohrozená.

Policajné štatistiky v Nemecku i Rakúsku hovoria jasnou rečou – čím viac moslimov-migrantov prichádza, tým viac teroristických aktov polícia registruje.

 

Mojim priaznivcom  Aniccca, Gray a vsetkym dalsim, ktori ma vnimaju pozitivne, zelam krasne Vianoce a skvely dalsi rok

Mimochodom – bol som prekvapeny rekordnou diskusiou na mojom poslednom blogu……..?

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

bitka

V prípade bitky v Košiciach obvinila polícia dve mladistvé

23.01.2019 16:21

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat.

Pawel Adamowicz

Vdova po zavraždenom starostovi Adamowiczovi viní z jeho smrti štátnu TV

23.01.2019 16:01

Stanica uviedla, že zažaluje každého, kto naznačí, že jej programy prispeli k násilnej smrti starostu Adamowicza.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3259562x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie