Založ si blog

Dal príkaz k vykonaniu atentátu v Straßburgu Macron?

Krátko po atentáte žiadal  pravicový politik Nicolas Dupont-Aignan od vlády v Paríži, aby okamžite vypovedala z krajiny cudzincov, ktorí sa dopustili závažneho zločinu.

Macron niečo také odmietol – prečo ale chráni ľudí, ktorí sú hrozbou pre Francúzsko  Dupont-Aignan okrem toho kritizoval, že títo ľudia, ktorí boli francúzskou tajnou službou označení za nebezpečných pre spoločnosť, sa napriek tomu môžu voľne pohybovať.

Proti tejto kritike sa postavil Cédric Villani, poslanec Macronovej vládnej strany LREM- La République En Marche, ktorý obvinil Marine Le Pen Nicolasa Dupont-Aignana, že takto len chcú momentálnu situáciu politicky využiť. Okrem toho povedal, že aj sociálne siete poskytujú v tejto situácii priestor pre manipulovanie verejnej mienky.

Macron je pod obrovským tlakom. Na jednej strane sú to žlté vesty, ktoré ho tlačia k múru svojimi “nehoráznymi“ požiadavkami a svojou húževnatou vytvalosťou pri ich presadzovaní. A na druhej strane Macronovi dávajú veľmi rázne najavo tí, ktorí ho vyniesli na piedestál moci, že od neho očakávali viac a už v žiadnom prípade nie to, že ustúpi „zberbe“ v uliciach.

V tejto situácii by bolo niečo, čo by odviedlo pozornosť od boja, ktorý s Macronom neúnavne zvádzajú žlté vesty, prípadne vyvolalo ich „súcit“  tým spôsobom, že by sa stiahli zo svojich demonštrácií, veľmi nápomocné prezidentovi.

A niečim takým by bola udalosť, ktorá by veľmi emocionálne otriasla Francúzskom. A atentát v Straßburgu rozhodne patrí k takým udalostiam.

Maxime Nicolle patrí medzi najprominentnejšie osobnosti protestného hnutia žlté vesty a ako som už písal v inom článku, tak často komunikuje s médiámi a zásobuje ich informáciami.

Na facebooku vyjadril svoje silné podozrenie, že za atentátom by mohol byť prezident Macron, aby tak „urobil“ z hnutia žlté vesty, ak budú ďalej demonštrovať, len hordu bezcitných  a neľútostných „banditov“, ktorá stratí všetky sympatie národa.

Okrem iného Nicolle napísal:

„Niekto, kto zamýšľa urobiť taký atentát, ten rozhodne nebude čakať večer o ôsmej niekde v uliciach Straßburgu. Niekto taký by išiel na Champs-Elysées a tam by sa uprostred tisícok ľudí vyhodil do vzduchu……..“

V sociálnych sietiach boli ďalšie podobné vyjadrenia, ktoré obviňujú vládu alebo Macrona, že tento atentát zorganizovali sami.

Najmä na facebooku s názvom La France en colère bolo mnoho podobných výpovedí.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112459x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie