Založ si blog

Dal príkaz k vykonaniu atentátu v Straßburgu Macron?

Krátko po atentáte žiadal  pravicový politik Nicolas Dupont-Aignan od vlády v Paríži, aby okamžite vypovedala z krajiny cudzincov, ktorí sa dopustili závažneho zločinu.

Macron niečo také odmietol – prečo ale chráni ľudí, ktorí sú hrozbou pre Francúzsko  Dupont-Aignan okrem toho kritizoval, že títo ľudia, ktorí boli francúzskou tajnou službou označení za nebezpečných pre spoločnosť, sa napriek tomu môžu voľne pohybovať.

Proti tejto kritike sa postavil Cédric Villani, poslanec Macronovej vládnej strany LREM- La République En Marche, ktorý obvinil Marine Le Pen Nicolasa Dupont-Aignana, že takto len chcú momentálnu situáciu politicky využiť. Okrem toho povedal, že aj sociálne siete poskytujú v tejto situácii priestor pre manipulovanie verejnej mienky.

Macron je pod obrovským tlakom. Na jednej strane sú to žlté vesty, ktoré ho tlačia k múru svojimi “nehoráznymi“ požiadavkami a svojou húževnatou vytvalosťou pri ich presadzovaní. A na druhej strane Macronovi dávajú veľmi rázne najavo tí, ktorí ho vyniesli na piedestál moci, že od neho očakávali viac a už v žiadnom prípade nie to, že ustúpi „zberbe“ v uliciach.

V tejto situácii by bolo niečo, čo by odviedlo pozornosť od boja, ktorý s Macronom neúnavne zvádzajú žlté vesty, prípadne vyvolalo ich „súcit“  tým spôsobom, že by sa stiahli zo svojich demonštrácií, veľmi nápomocné prezidentovi.

A niečim takým by bola udalosť, ktorá by veľmi emocionálne otriasla Francúzskom. A atentát v Straßburgu rozhodne patrí k takým udalostiam.

Maxime Nicolle patrí medzi najprominentnejšie osobnosti protestného hnutia žlté vesty a ako som už písal v inom článku, tak často komunikuje s médiámi a zásobuje ich informáciami.

Na facebooku vyjadril svoje silné podozrenie, že za atentátom by mohol byť prezident Macron, aby tak „urobil“ z hnutia žlté vesty, ak budú ďalej demonštrovať, len hordu bezcitných  a neľútostných „banditov“, ktorá stratí všetky sympatie národa.

Okrem iného Nicolle napísal:

„Niekto, kto zamýšľa urobiť taký atentát, ten rozhodne nebude čakať večer o ôsmej niekde v uliciach Straßburgu. Niekto taký by išiel na Champs-Elysées a tam by sa uprostred tisícok ľudí vyhodil do vzduchu……..“

V sociálnych sietiach boli ďalšie podobné vyjadrenia, ktoré obviňujú vládu alebo Macrona, že tento atentát zorganizovali sami.

Najmä na facebooku s názvom La France en colère bolo mnoho podobných výpovedí.

Použili Clintonovci FBI k puču proti Trumpovi? Rauscher: S Poliakmi zajedno

24.04.2019

Po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA v decembri 2016, s čím v tábore Hillary Clinton spočiatku nikto ani vo sne nepočítal, vypovedali mu Demokrati, systémové médiá, ale aj niektorí Republikáni, viac »

Notre Dame: Analýzy odborníkov protirečia oficiálnej verzii o príčine požiaru

21.04.2019

Experti reagovali veľmi rýchlo na vymyslené klamstvo oficiálnych orgánov o príčine požiaru, ktorou mal byť skrat. Len dve verzie lží boli v podstate možné, ktoré by prípadne mohla veľká viac »

11 roč. génius astrofyzik je si istý, že Hawking sa mýlil, keď Boha spochybnil

18.04.2019

Hawking a Einstein boli nielen geniálni vedci, ale obaja boli aj ateisti. Ale takí ateisti, ktorí neverili na osobného Boha. A napríklad Einstein bol – podobne ako Baruch Spinoza – vyznávačom viac »

banka, prepad

V Košiciach došlo k prepadu banky, polícia po páchateľoch pátra

25.04.2019 20:10

Neznámi páchatelia so zbraňou v ruke lúpežne prepadli pobočku jednej z bánk v košickej mestskej časti (MČ) Západ.

Andrej Danko

Danko vidí za akciou školákov iných politikov

25.04.2019 19:58

Pre jednu akciu školákov, ktorá bola nakoniec zrušená, sa bude meniť zákon. Presadil to predseda SNS Andrej Danko.

Gábor Gál /exekúcie /

Staré exekúcie zastavia, dlhy nezmiznú

25.04.2019 19:30

Exekúcie staršie ako päť rokov by mali byť zastavené, neznamená to však, že všetky dlžoby budú aj odpustené. Navrhuje to zákon ministra spravodlivosti Gábora Gála.

senne-zasah

Dráma na východe! Svedectvo ženy, ktorú uniesol šialenec so samopalom

25.04.2019 19:28

Pozrite si vo videu TV Pravda svedectvo ženy, ktorú pri obci Senné za bieleho dňa uniesol muž so samopalom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 813
Celková čítanosť: 3637285x
Priemerná čítanosť článkov: 4474x

Autor blogu

Kategórie