Založ si blog

Dal príkaz k vykonaniu atentátu v Straßburgu Macron?

Krátko po atentáte žiadal  pravicový politik Nicolas Dupont-Aignan od vlády v Paríži, aby okamžite vypovedala z krajiny cudzincov, ktorí sa dopustili závažneho zločinu.

Macron niečo také odmietol – prečo ale chráni ľudí, ktorí sú hrozbou pre Francúzsko  Dupont-Aignan okrem toho kritizoval, že títo ľudia, ktorí boli francúzskou tajnou službou označení za nebezpečných pre spoločnosť, sa napriek tomu môžu voľne pohybovať.

Proti tejto kritike sa postavil Cédric Villani, poslanec Macronovej vládnej strany LREM- La République En Marche, ktorý obvinil Marine Le Pen Nicolasa Dupont-Aignana, že takto len chcú momentálnu situáciu politicky využiť. Okrem toho povedal, že aj sociálne siete poskytujú v tejto situácii priestor pre manipulovanie verejnej mienky.

Macron je pod obrovským tlakom. Na jednej strane sú to žlté vesty, ktoré ho tlačia k múru svojimi “nehoráznymi“ požiadavkami a svojou húževnatou vytvalosťou pri ich presadzovaní. A na druhej strane Macronovi dávajú veľmi rázne najavo tí, ktorí ho vyniesli na piedestál moci, že od neho očakávali viac a už v žiadnom prípade nie to, že ustúpi „zberbe“ v uliciach.

V tejto situácii by bolo niečo, čo by odviedlo pozornosť od boja, ktorý s Macronom neúnavne zvádzajú žlté vesty, prípadne vyvolalo ich „súcit“  tým spôsobom, že by sa stiahli zo svojich demonštrácií, veľmi nápomocné prezidentovi.

A niečim takým by bola udalosť, ktorá by veľmi emocionálne otriasla Francúzskom. A atentát v Straßburgu rozhodne patrí k takým udalostiam.

Maxime Nicolle patrí medzi najprominentnejšie osobnosti protestného hnutia žlté vesty a ako som už písal v inom článku, tak často komunikuje s médiámi a zásobuje ich informáciami.

Na facebooku vyjadril svoje silné podozrenie, že za atentátom by mohol byť prezident Macron, aby tak „urobil“ z hnutia žlté vesty, ak budú ďalej demonštrovať, len hordu bezcitných  a neľútostných „banditov“, ktorá stratí všetky sympatie národa.

Okrem iného Nicolle napísal:

„Niekto, kto zamýšľa urobiť taký atentát, ten rozhodne nebude čakať večer o ôsmej niekde v uliciach Straßburgu. Niekto taký by išiel na Champs-Elysées a tam by sa uprostred tisícok ľudí vyhodil do vzduchu……..“

V sociálnych sietiach boli ďalšie podobné vyjadrenia, ktoré obviňujú vládu alebo Macrona, že tento atentát zorganizovali sami.

Najmä na facebooku s názvom La France en colère bolo mnoho podobných výpovedí.

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

bitka

V prípade bitky v Košiciach obvinila polícia dve mladistvé

23.01.2019 16:21

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat.

Pawel Adamowicz

Vdova po zavraždenom starostovi Adamowiczovi viní z jeho smrti štátnu TV

23.01.2019 16:01

Stanica uviedla, že zažaluje každého, kto naznačí, že jej programy prispeli k násilnej smrti starostu Adamowicza.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3259759x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie