Založ si blog

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty.

Viedeň podpíše utečenecký pakt OSN! Nie je to zlé a nebezpečné rozhodnutie?

Rakúsko vyhlásilo ústami Petra Guschelbauera, hovorcu Ministerstva zahraničia, že na rozdiel od migračného paktu – ku ktorému sa nepridalo – však podpíše utečenecký pakt OSN. Lebo vraj na rozdiel od migračného paktu nie je do neho zapracované nerozlišovanie medzi pojmami utečenec a migrant.

Globálny pakt pre utečencov má byť záväzne prijatý 17. decembra a aj potvrdený Valným zhromaždením OSN.

Bol vypracovaný OSN a aj  Angela Merkel má na ňom veľké „zásluhy“. V Bundestagu obhajovala aj preto oba pakty mimoriadne zápalisto pod heslom, že oba pakty  budú veľmi slúžiť záujmom Nemecka.

Návrh utečeneckého paktu bol prijatý 13. novembra. Súhlasilo s ním 172 štátov, len USA ho už dávnejšie odmietli. Podľa toho ho akceptovalo aj Slovensko. Ste o tom informovaní?

Pred dvoma dňami ho jednoznačne odmietlo aj Maďarsko.

Utečeneckému paktu bola a je venovaná len slabá pozornosť, niekde vôbec žiadna. A veľká väčšina ľudí o ňom nič netuší –  lebo pojmy utečenec a migrant boli  fakticky vždy a všade zamieňané. Pritom ide aj pri tomto pakte o jednoznačné a veľmi závažné záväzky pre každý štát, ktorý utečenecký pakt podpíše.

V pakte sú vytýčené presne definované ciele, ktoré musia podpisovatelia naplniť, a to bude pochopiteľne aj nemálo stáť!

Veľkým (a dosiaľ veľmi zamlčiavaným) problémom budú tzv. klíma-utečenci, teda utečenci z regiónov, kde sa katastroficky zhoršilo životné prostredie.

Formulácie v utečeneckom  pakte sa tomuto problému vyhli a v pakte sa hovorí len o politických utečencoch, ale ak sa neskôr rafinovane „predefinuje“ Ženevská konvencia a aj tento druh utečencov sa do nej zahrnie, tak  potom bude mať Rakúsko obrovský problém. Ale aj Slovensko, ak utečenecký pakt 17. decembra podpíše.

Obrovským problémom bude preto, lebo už teraz  hovoria organizácie pre ochranu životného prostredia, že musíme vychádzať z toho, že na svete je už v súčasnosti takmer 22 miliónov ľudí, ktorí majú nárok na státus klíma-utečenec. A toto číslo bude veľmi rýchlo narastať.

Prečítal som si celé znenie paktu a okrem iných negatív, ktoré sú v ňom pre národy EÚ, ma najviac zarazila možnosť vytvárania nových osídlovacích území pre utečencov, o ktoré sa majú postarať podpisovatelia paktu. Podľa všetkého aj na vlastných územiach.

 

 

3493
1721
Posledný 13. 12. 2018, 13:43:20

Ako vznikajú nové lieky. Treba ich tak veľa? Nie! Farmakonc. ich potrebujú

14.06.2019

Podnet k hľadaniu nového lieku vychádza obvykle z toho, že na trhu neexistuje liek, ktorý by nejakú chorobu spoľahlivo liečil. Taká je aspoň teória, lebo na trhu existuje aj veľké množstvo viac »

Najzáhadnejší zákon fyziky: V Egypte našli objekt z hĺbok kozmu

12.06.2019

Nielen jeho slávny objaviteľ ho nazýval najmystickejším a najzáhadnejším zákonom fyziky. Po ňom to opakovalo veľmi mnoho renomovaných fyzikov. Tento fascinujúci zákon akoby niesol v sebe viac »

Greta len figurka? Cieľ: Invázia klíma-utečencov. Oppermann zrádza Merkel

11.06.2019

SPD sa približuje k AfD! SPD „tečie do topánok“ tak veľmi, ako nikdy dosiaľ. Renomovaný SPD politik, ktorý je viceprezidentom Bundestagu, Thomas Oppermann, v čase keď sa jeho SPD prepadá viac »

videopredpoveď

Videopredpoveď na celý týždeň: Za silnými búrkami sa tlačí studený vzduch a vietor!

16.06.2019 18:43

Studený vzduch, ktorý sa tlačí na Slovensko, zníži teploty aj o vyše desať stupňov!

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Argentína a Uruguaj zažívajú masívne výpadky prúdu

16.06.2019 17:11

Dodávky elektrického prúdu postupne obnovujú.

Sulík, Bugár

Bugár hovorí o menšom sociálnom balíku, Sulík o zoštíhľovaní štátu

16.06.2019 16:45

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár odmieta navrhované sociálne opatrenia vo výške 1,2 miliardy eur. Sulík plánuje štíhly štát.

Tomáš Valášek

Kiskovu stranu posilní diplomat Tomáš Valášek

16.06.2019 15:12

Andrej Kiska má svoju stranu predstaviť v pondelok v Banskej Bystrici.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 839
Celková čítanosť: 3833982x
Priemerná čítanosť článkov: 4570x

Autor blogu

Kategórie