Založ si blog

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty.

Viedeň podpíše utečenecký pakt OSN! Nie je to zlé a nebezpečné rozhodnutie?

Rakúsko vyhlásilo ústami Petra Guschelbauera, hovorcu Ministerstva zahraničia, že na rozdiel od migračného paktu – ku ktorému sa nepridalo – však podpíše utečenecký pakt OSN. Lebo vraj na rozdiel od migračného paktu nie je do neho zapracované nerozlišovanie medzi pojmami utečenec a migrant.

Globálny pakt pre utečencov má byť záväzne prijatý 17. decembra a aj potvrdený Valným zhromaždením OSN.

Bol vypracovaný OSN a aj  Angela Merkel má na ňom veľké „zásluhy“. V Bundestagu obhajovala aj preto oba pakty mimoriadne zápalisto pod heslom, že oba pakty  budú veľmi slúžiť záujmom Nemecka.

Návrh utečeneckého paktu bol prijatý 13. novembra. Súhlasilo s ním 172 štátov, len USA ho už dávnejšie odmietli. Podľa toho ho akceptovalo aj Slovensko. Ste o tom informovaní?

Pred dvoma dňami ho jednoznačne odmietlo aj Maďarsko.

Utečeneckému paktu bola a je venovaná len slabá pozornosť, niekde vôbec žiadna. A veľká väčšina ľudí o ňom nič netuší –  lebo pojmy utečenec a migrant boli  fakticky vždy a všade zamieňané. Pritom ide aj pri tomto pakte o jednoznačné a veľmi závažné záväzky pre každý štát, ktorý utečenecký pakt podpíše.

V pakte sú vytýčené presne definované ciele, ktoré musia podpisovatelia naplniť, a to bude pochopiteľne aj nemálo stáť!

Veľkým (a dosiaľ veľmi zamlčiavaným) problémom budú tzv. klíma-utečenci, teda utečenci z regiónov, kde sa katastroficky zhoršilo životné prostredie.

Formulácie v utečeneckom  pakte sa tomuto problému vyhli a v pakte sa hovorí len o politických utečencoch, ale ak sa neskôr rafinovane „predefinuje“ Ženevská konvencia a aj tento druh utečencov sa do nej zahrnie, tak  potom bude mať Rakúsko obrovský problém. Ale aj Slovensko, ak utečenecký pakt 17. decembra podpíše.

Obrovským problémom bude preto, lebo už teraz  hovoria organizácie pre ochranu životného prostredia, že musíme vychádzať z toho, že na svete je už v súčasnosti takmer 22 miliónov ľudí, ktorí majú nárok na státus klíma-utečenec. A toto číslo bude veľmi rýchlo narastať.

Prečítal som si celé znenie paktu a okrem iných negatív, ktoré sú v ňom pre národy EÚ, ma najviac zarazila možnosť vytvárania nových osídlovacích území pre utečencov, o ktoré sa majú postarať podpisovatelia paktu. Podľa všetkého aj na vlastných územiach.

 

 

3493
1721
Posledný 13. 12. 2018, 13:43:20

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112363x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie