Založ si blog

Je iniciátorka paktu OSN „zúfalá“ Merkel? Mala závažný dôvod? Mala!

Mohla tak urobiť preto, aby dodatočne legitimovala svoje protiústavné otvorenie hraníc nielen pre oprávnených azylantov, ale aj pre hordy zločincov, kriminálníkov a znásilňovateľov, takmer výlučne moslimov.

Čím viac Merkel stráca autoritu a tým aj moc, tým hlasnejšie zaznieva kritika na ňu aj z vlastných radov. Na nedávnom krajinskom zjazde CDU v Sasku-Anhaltsku hlasovala väčšina delegátov proti paktu.

Merkel ale klame, keď tvrdí, že všetko, čo je v pakte, je nazáväzné – veď načo je potom celý pakt, ak jeho obsah je nazáväzný?

A prečo sa potom vyvíja taký obrovský tlak na štáty, aby ho podpísali?

Do diskusií o pakte, ktoré sú čoraz búrlivejšie a kontraverznejšie, sa už mieša veľmi intenzívne Kanaďanka Louise Arbour. Ako komisárka OSN pre ľudské práva opakovane kritizovala Trumpovu zahraničnú politiku i jeho protimigrantskú politiku. „Vyznamenala“ sa tiež vtedy, keď vychválila arabskú chartu pre ľudské práva, v ktorej bol Izrael jednostranne  obvinený z rasizmu. Nenávidí Trumpa, ale zbožňuje Hillary Clinton.

Arbour je aj poverenkyňou OSN pre migráciu a samozrejme je veľkou prívrženkyňou migračného paktu a aj horúcou obdivovateľkou nemeckej kancelárky.

Patrí k tým, ktorí dobre vedia, že za vypracovaním  paktu stoja rôzne „maličkosti“, ktoré sa národy EÚ nemali nikdy dozvedieť. Za kulisami javiska, na ktorom sa pracovalo na pakte, to celé od začiatku režírovala Merkel, jej vláda a Brusel. Spolu s nimi boli involvované aj viaceré záujmové skupiny, ako napr. Bertelsmann Stiftung.

Od začiatku bolo naplánované zavádzanie verejnosti a za žiadnu cenu sa nemalo priznať, že pakt nebol nikdy projektovaný ako nezáväzný. Oficiálne sa ale malo zdôrazňovať, že je nezáväzný. Luoise Arbour sa stala najdôležitejšou spojenkyňou kancelárky pri zasadzovaní sa o pakt  a za jeho prijatie všetkými členskými národmi OSN.

Keď Merkel zbadala, že sa jej situácia po nezákonnom otvorení hraníc pre státisicky neznámych a neidentifikovateľnych migrantov začala po prvých mesiacoch ich nadšeného vítania veľkou časťou Nemcov vymykať spod kontroly, tak zúfalo hľadala východisko z nej. A vytvorenie veľkého globálneho paktu, ktorého ťarchu by niesli všetky národy, sa jej muselo pozdávať ako optimálne riešenie jej stroskotanej Willkommenskultur.

Teraz ale, keď sa pre kancelárku nečakane rozrastajú rady štátov, ktoré pakt i ju „zrádzajú“, tak z úst Arbour – ktorá v týchto dňoch priam horúčkovite propaguje pakt, ako najväčšie dobro pre svet – vyšli slová, ktoré kancelárku „prezradili a usvedčili“:

„Iniciatíva pre vytvorenie paktu vyšla koncom roku 2015 z Európy, a to po prepuknutí európskej krízy s migrantami. EÚ sa vtedy obrátila na OSN vo veci migračných prúdov, ktoré sa stali chaotické, nekontrolovateľne a nebezpečné.“

Merkel teda týmto paktom chcela zachraňovať to, čo nerozumne zapríčinila. Chcela odviesť pozornosť od negatívnych následkov katastrofy, ktorú migranti ňou masove pozývaní, priniesli do Európy a chcela dosiahnuť upriamenie pozornosti na „skvelý ohromujúci zázrak“ globálneho paktu. Stroskotala ale aj v tomto prípade.

Jej spojenkyňa Arbour ju teraz chtiac-nechtiac prezradila.

Nemecká kancelárka, ktorá chcela vojsť do dejín ako najvýznamnejší a najúžasnejší šéf vlády povojnového Nemecka, vo svojej  politike stroskotala a to totálne – jej utečenecká politika i jej pakt jej zasadili najprv šach a následne i mat.

 

 

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484262x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie