Založ si blog

Nová vedecká revolúcia: Naša brána do tajuplného „neprístupného“ sveta kvantov

Toto je mysteriózna a historicky najprelomovejšia revolúcia, ktorá sa ukryte pred verejnosťou už odohráva. Bude pre ľudstvo a jeho možnosti znamenať neporovnateľne viac ako napríklad kopernikánska revolúcia, ktorá úplne zmenila náš pohľad na kozmos a na jeho astrofyzikálne zákonitosti.

Kvantový počítač umožní ľudstvu prekročiť „neprekročiteľné“ hranice a vstúpiť do inej dimenzie, ako sú naše tri známe priestorové dimenzie, kde sa odohráva všetko to, čo vnímame.

Pokiaľ ale sme len v tomto trojdimenzionálnom svete, tak naše myslenie a vnímanie je veľmi obmedzené a nedokonalé. Preto od nepamäti zažívame náš svet len ako svet zložený z dualít, ktoré sa nám občas síce môžu javiť ako uzavretý celok, ale veľmi často stoja v nezlučiteľnom protiklade a preto nereprezentujú jednotu, celistvosť.

Niekoľko príkladov: Jin-Jang, čierne-biele, zlo-dobro, jedna-nula, Boh-človek, svetlo-tma,…….

Medzi týmito pre nás veľmi výraznými protikladmi, nevnímame a nevidíme nič – žiadne medzistupne a či „tiene“. Pritom ich je tam veľmi veľa. V našom čoraz komplikovanejšom svete je pre nás jednoduchšie, keď sa môžeme rýchlo zorientovať. Napríklad je jednoduchšie niekoho hneď označiť za idiota, ako premýšľať prečo sa tak správa. Pritom vo svojej podstate môže byť aj milým človekom, ale z nejakého dôvodu to neprejavuje.

Oslobodenia sa zo sveta dualít

Vedec, bádateľ primátov, R. Sapolsky napísal zaujímavú štúdiu, kde vysvetluje, ako extrémne sú naše mozgy už od narodenia vedené k tomu, aby videli vo svete buď formy bieleho alebo čierneho, buď formy zla alebo dobra a pod. Preto fakt, že niečo, čo sa javí ako zlé, môže mať aj vlastnosti dobra, to sa musíme až sami postupne  a niekdy aj s ťažkosťami naučiť – ak chceme, alebo ak nám to vôbec je možné.

Konečne sa nám naskytne skvelá možnosť oslobodiť sa z úzkeho a stiesňujúceho sveta dualít a zdanlivých právd, ktoré sú len ilúziami a v najhoršom prípade dokonca aj zámernými klamstvami, ktoré držia nášho ducha vo väzení neslobody a otroctva.

Prekročme teda hranice, ktoré nám určujú dualizmy a naše skostnatelé tradičné predstavy a determinované kategorizácie a vstúpme do sveta kvantov, plného zázrakov.

Je to nemierne fascinujúci a úplne odlišný svet, ako náš svet, v ktorom žijeme – je to svet „nespočetných tieňov, odtieňov a duchov“. Povedané matematicky – v ňom existujúca kvantová častička nezodpovedá jednotke alebo nule, lebo súčasne je aj jednotkou, ale aj  nulou. Až v momente merania a či pozorovania sa nám ukáže podľa vlastného „rozhodnutia“ ako jednotka alebo ako nula.

Od kvantových počítačov si vedci sľubujú zázraky – o.i. budú schopné vypočítať aj všetko to, čo dosiaľ platilo ako nevypočitateľné.

Dosiaľ boli bity – už sú ale aj kvibity

Digitálny svet, tak ako ho poznáme, pozostáva len z bitov, ktoré majú iba dve hodnoty: 1 alebo 0.

V posledných rokoch vedci vo veľkých internetových koncernoch a výskumných centrách dokázali vytvoriť svet kvibitov (kvant  a bit).

Zatiaľ čo dnešné klasické počítače premieňajú informácie, ktoré do nich vkladáme, len na jednotky a nuly, tak nové štruktúry, kvibity, prelomili túto stereotypnú linearitu a vypočítavajú obrovskou rýchlosťou súčasne všetko. Možné je to preto, lebo kvibity sú súčasne nulami a jednotkami (ako ich poznáme z našich klasických počítačov), pričom sú zároveň ale aj všetkými mysliteľnými i nemysliteľnými medzistupňami medzi jednotkou a nulou. Z toho dôvodu sú možné v kvantovýh počítačoch také extrémne rýchlosti a také obrovské kapacity, ktoré totálne presahujú našu fantáziu.

Svet sa skladá z kvantov

Tento článok je len veľmi stručným a krátkym priblížením toho, čo nás očakáva v kvantovom svete.  Podrobne to opisujem v mojej publikácii Utajený kozmos – kozmos kvantov.

Záverom krátka zmienka aspoň o jednom z nespočetných fenoménov zo sveta kvantov:

Ako funguje prenos signálov v našom mozgu, to nám v súčasnosti nedokáže približiť žiadny počítač. Kvantový počítač to ale bude schopný vyriešiť.

 

Len opatrne – aby niekto „nepraskol“ od…..

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Srí Lanka, teroristické útoky

Srí Lanka ukončila výnimočný stav po veľkonočných útokoch

23.08.2019 14:22

Pri samovražedných útokoch na veľkonočnú nedeľu zahynulo viac ako 260 ľudí.

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112528x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie