Založ si blog

Nová vedecká revolúcia: Naša brána do tajuplného „neprístupného“ sveta kvantov

Toto je mysteriózna a historicky najprelomovejšia revolúcia, ktorá sa ukryte pred verejnosťou už odohráva. Bude pre ľudstvo a jeho možnosti znamenať neporovnateľne viac ako napríklad kopernikánska revolúcia, ktorá úplne zmenila náš pohľad na kozmos a na jeho astrofyzikálne zákonitosti.

Kvantový počítač umožní ľudstvu prekročiť „neprekročiteľné“ hranice a vstúpiť do inej dimenzie, ako sú naše tri známe priestorové dimenzie, kde sa odohráva všetko to, čo vnímame.

Pokiaľ ale sme len v tomto trojdimenzionálnom svete, tak naše myslenie a vnímanie je veľmi obmedzené a nedokonalé. Preto od nepamäti zažívame náš svet len ako svet zložený z dualít, ktoré sa nám občas síce môžu javiť ako uzavretý celok, ale veľmi často stoja v nezlučiteľnom protiklade a preto nereprezentujú jednotu, celistvosť.

Niekoľko príkladov: Jin-Jang, čierne-biele, zlo-dobro, jedna-nula, Boh-človek, svetlo-tma,…….

Medzi týmito pre nás veľmi výraznými protikladmi, nevnímame a nevidíme nič – žiadne medzistupne a či „tiene“. Pritom ich je tam veľmi veľa. V našom čoraz komplikovanejšom svete je pre nás jednoduchšie, keď sa môžeme rýchlo zorientovať. Napríklad je jednoduchšie niekoho hneď označiť za idiota, ako premýšľať prečo sa tak správa. Pritom vo svojej podstate môže byť aj milým človekom, ale z nejakého dôvodu to neprejavuje.

Oslobodenia sa zo sveta dualít

Vedec, bádateľ primátov, R. Sapolsky napísal zaujímavú štúdiu, kde vysvetluje, ako extrémne sú naše mozgy už od narodenia vedené k tomu, aby videli vo svete buď formy bieleho alebo čierneho, buď formy zla alebo dobra a pod. Preto fakt, že niečo, čo sa javí ako zlé, môže mať aj vlastnosti dobra, to sa musíme až sami postupne  a niekdy aj s ťažkosťami naučiť – ak chceme, alebo ak nám to vôbec je možné.

Konečne sa nám naskytne skvelá možnosť oslobodiť sa z úzkeho a stiesňujúceho sveta dualít a zdanlivých právd, ktoré sú len ilúziami a v najhoršom prípade dokonca aj zámernými klamstvami, ktoré držia nášho ducha vo väzení neslobody a otroctva.

Prekročme teda hranice, ktoré nám určujú dualizmy a naše skostnatelé tradičné predstavy a determinované kategorizácie a vstúpme do sveta kvantov, plného zázrakov.

Je to nemierne fascinujúci a úplne odlišný svet, ako náš svet, v ktorom žijeme – je to svet „nespočetných tieňov, odtieňov a duchov“. Povedané matematicky – v ňom existujúca kvantová častička nezodpovedá jednotke alebo nule, lebo súčasne je aj jednotkou, ale aj  nulou. Až v momente merania a či pozorovania sa nám ukáže podľa vlastného „rozhodnutia“ ako jednotka alebo ako nula.

Od kvantových počítačov si vedci sľubujú zázraky – o.i. budú schopné vypočítať aj všetko to, čo dosiaľ platilo ako nevypočitateľné.

Dosiaľ boli bity – už sú ale aj kvibity

Digitálny svet, tak ako ho poznáme, pozostáva len z bitov, ktoré majú iba dve hodnoty: 1 alebo 0.

V posledných rokoch vedci vo veľkých internetových koncernoch a výskumných centrách dokázali vytvoriť svet kvibitov (kvant  a bit).

Zatiaľ čo dnešné klasické počítače premieňajú informácie, ktoré do nich vkladáme, len na jednotky a nuly, tak nové štruktúry, kvibity, prelomili túto stereotypnú linearitu a vypočítavajú obrovskou rýchlosťou súčasne všetko. Možné je to preto, lebo kvibity sú súčasne nulami a jednotkami (ako ich poznáme z našich klasických počítačov), pričom sú zároveň ale aj všetkými mysliteľnými i nemysliteľnými medzistupňami medzi jednotkou a nulou. Z toho dôvodu sú možné v kvantovýh počítačoch také extrémne rýchlosti a také obrovské kapacity, ktoré totálne presahujú našu fantáziu.

Svet sa skladá z kvantov

Tento článok je len veľmi stručným a krátkym priblížením toho, čo nás očakáva v kvantovom svete.  Podrobne to opisujem v mojej publikácii Utajený kozmos – kozmos kvantov.

Záverom krátka zmienka aspoň o jednom z nespočetných fenoménov zo sveta kvantov:

Ako funguje prenos signálov v našom mozgu, to nám v súčasnosti nedokáže približiť žiadny počítač. Kvantový počítač to ale bude schopný vyriešiť.

 

Len opatrne – aby niekto „nepraskol“ od…..

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484313x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie