Založ si blog

Porošenko zúfalo hľadá konflikt s Ruskom, preto chce vojnu o Kerč. Kličko obžalúva Nemecko

Ukrajinský prezident sa už dávnejšie snaží o zavedenie nových, ešte tvrdších sankcií proti Rusku. Dosiaľ sa mu nepodarilo o tom presvedčiť ani Merkel ani Brusel.  V Ukrajine narastajú vnútropolitické konflikty a Porošenkova obľúbenosť extrémne klesá a predovšetkým smerom na východ od Kyjeva je nielen neobľúbený, ale je vyslovene nenávidený. V marci sú v Ukrajine prezidentské voľby a preferencie Petra Porošenka sú takmer na bode mrazu.

Preto Ukrajinou vyprovokovaný kerčský konflikt je pre neho príslovečnou vodou na mlyn. Kyjev klame a tvrdí, že za konflikt je zodpovedná Moskva. Tomu samozrejme ochotne uverili vplyvní zarytí nepriatelia Ruska, o.i. aj generálny tajomník NATO Stoltenberg, ktorý už Moskve hrozí tvrdými opatreniami – akými, to ale nepovedal. Mimochodom, takéto hrozby vyslovil v minulosti už viackrát.

Porošenko má teraz dôvod opäť vplývať v Bruseli a Berlíne na to, aby boli zavedené nové sankcie proti Moskve.

Okrem toho sa veľmi potešil, že konečne mal možnosť vyhlásiť stanné právo. To mu otvára nové možnosti, okrem iného aj to, že môže odložiť a presunúť voľby na čas pre neho príhodnejší. Pritom nehanebne tvrdí, že agresorom je Putin, lebo vraj chce odpútať pozornosť od vnútorných problémov, ktoré podľa neho Rusko má.

Ako to ale momentálne vyzerá so zavedením nových sankcií, tak nebude mať Petro Porošenko úspech, lebo proti nim sú zásadne Viedeň i Rím a aj viacerí špičkoví politici SPD sú proti tomu. A tiež ani nemecká kancelárka neuvažuje o tejto možnosti.

Merkel žiadala v telefonátoch Putina a Porošenka, aby urobili všetko preto, aby situácia neeskalovala ďalej.

Vitalij Kličko povedal pre nemecké médiá, že veľkú vinu na ruských provokáciách voči Ukrajine má Nemecko a jeho umiernená politika, ktorá Putina len povzbudzuje k agresívnym aktom. Podľa Klička je akýkoľvek dialóg s Putinom len strateným časom. A podobne ako jeho priateľ Porošenko, tak aj on naliehavo žiada od Západu nové protiruské sankcie.

 

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

13.12.2018

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty. Viedeň podpíše utečenecký viac »

Pozvali ma do Paríža žlté vesty – jeden celý deň som bol jeden z nich

12.12.2018

Do Paríža som na stanicu Gare de l´Est cestoval z Nemecka už nespočetne veľa krát a vždy som bol plný radostného očakávania, čo mi ponúkne a daruje toto veľkolepé mesto. Ale v toto sobotné viac »

Kto bude kritizovať migračný pakt OSN, tomu bude hroziť väzenie?

07.12.2018

Brusel premieňa EÚ čoraz rýchlejšie na diktatúru, ktorá nadobúda stalinistické i nacistické štruktúry. Do väzenia len za kritiku? Áno, presne tak! Ale veď to je odstránenie najdôležitejšieho viac »

USA, Mick Mulvaney, šéf kancelárie Bieleho domu

Trump vymenoval nového šéfa kancelárie Bieleho domu

15.12.2018 10:27

Piatkové oznámenie ukončilo špekulácie o obsadení prestížneho postu.

bratislava, hrad

Bratislava začne rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

15.12.2018 10:00

Nový primátor Bratislavy plánuje preveriť finančnú kondíciu mesta a avizuje, že chcú spustiť audity na viacerých úrovniach.

shutterstock 1228672159

VIDEORECENZIA: Prvý čínsky mobil s nárokom na trón

15.12.2018 10:00

Huawei Mate 20 Pro je prvý čínsky telefón, ktorý má právo nárokovať si na titul tohtoročného kráľa mobilov.

Scott Morrison

Austrália uznáva západný Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela

15.12.2018 09:36

Veľvyslanectvo sa však z Tel Avivu do Jeruzalema nepresťahuje dovtedy, kým sa v izraelsko-palestínskom konflikte nedosiahne mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 750
Celková čítanosť: 3115938x
Priemerná čítanosť článkov: 4155x

Autor blogu

Kategórie