Založ si blog

Porošenko zúfalo hľadá konflikt s Ruskom, preto chce vojnu o Kerč. Kličko obžalúva Nemecko

Ukrajinský prezident sa už dávnejšie snaží o zavedenie nových, ešte tvrdších sankcií proti Rusku. Dosiaľ sa mu nepodarilo o tom presvedčiť ani Merkel ani Brusel.  V Ukrajine narastajú vnútropolitické konflikty a Porošenkova obľúbenosť extrémne klesá a predovšetkým smerom na východ od Kyjeva je nielen neobľúbený, ale je vyslovene nenávidený. V marci sú v Ukrajine prezidentské voľby a preferencie Petra Porošenka sú takmer na bode mrazu.

Preto Ukrajinou vyprovokovaný kerčský konflikt je pre neho príslovečnou vodou na mlyn. Kyjev klame a tvrdí, že za konflikt je zodpovedná Moskva. Tomu samozrejme ochotne uverili vplyvní zarytí nepriatelia Ruska, o.i. aj generálny tajomník NATO Stoltenberg, ktorý už Moskve hrozí tvrdými opatreniami – akými, to ale nepovedal. Mimochodom, takéto hrozby vyslovil v minulosti už viackrát.

Porošenko má teraz dôvod opäť vplývať v Bruseli a Berlíne na to, aby boli zavedené nové sankcie proti Moskve.

Okrem toho sa veľmi potešil, že konečne mal možnosť vyhlásiť stanné právo. To mu otvára nové možnosti, okrem iného aj to, že môže odložiť a presunúť voľby na čas pre neho príhodnejší. Pritom nehanebne tvrdí, že agresorom je Putin, lebo vraj chce odpútať pozornosť od vnútorných problémov, ktoré podľa neho Rusko má.

Ako to ale momentálne vyzerá so zavedením nových sankcií, tak nebude mať Petro Porošenko úspech, lebo proti nim sú zásadne Viedeň i Rím a aj viacerí špičkoví politici SPD sú proti tomu. A tiež ani nemecká kancelárka neuvažuje o tejto možnosti.

Merkel žiadala v telefonátoch Putina a Porošenka, aby urobili všetko preto, aby situácia neeskalovala ďalej.

Vitalij Kličko povedal pre nemecké médiá, že veľkú vinu na ruských provokáciách voči Ukrajine má Nemecko a jeho umiernená politika, ktorá Putina len povzbudzuje k agresívnym aktom. Podľa Klička je akýkoľvek dialóg s Putinom len strateným časom. A podobne ako jeho priateľ Porošenko, tak aj on naliehavo žiada od Západu nové protiruské sankcie.

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112436x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie