Založ si blog

Porošenko zúfalo hľadá konflikt s Ruskom, preto chce vojnu o Kerč. Kličko obžalúva Nemecko

Ukrajinský prezident sa už dávnejšie snaží o zavedenie nových, ešte tvrdších sankcií proti Rusku. Dosiaľ sa mu nepodarilo o tom presvedčiť ani Merkel ani Brusel.  V Ukrajine narastajú vnútropolitické konflikty a Porošenkova obľúbenosť extrémne klesá a predovšetkým smerom na východ od Kyjeva je nielen neobľúbený, ale je vyslovene nenávidený. V marci sú v Ukrajine prezidentské voľby a preferencie Petra Porošenka sú takmer na bode mrazu.

Preto Ukrajinou vyprovokovaný kerčský konflikt je pre neho príslovečnou vodou na mlyn. Kyjev klame a tvrdí, že za konflikt je zodpovedná Moskva. Tomu samozrejme ochotne uverili vplyvní zarytí nepriatelia Ruska, o.i. aj generálny tajomník NATO Stoltenberg, ktorý už Moskve hrozí tvrdými opatreniami – akými, to ale nepovedal. Mimochodom, takéto hrozby vyslovil v minulosti už viackrát.

Porošenko má teraz dôvod opäť vplývať v Bruseli a Berlíne na to, aby boli zavedené nové sankcie proti Moskve.

Okrem toho sa veľmi potešil, že konečne mal možnosť vyhlásiť stanné právo. To mu otvára nové možnosti, okrem iného aj to, že môže odložiť a presunúť voľby na čas pre neho príhodnejší. Pritom nehanebne tvrdí, že agresorom je Putin, lebo vraj chce odpútať pozornosť od vnútorných problémov, ktoré podľa neho Rusko má.

Ako to ale momentálne vyzerá so zavedením nových sankcií, tak nebude mať Petro Porošenko úspech, lebo proti nim sú zásadne Viedeň i Rím a aj viacerí špičkoví politici SPD sú proti tomu. A tiež ani nemecká kancelárka neuvažuje o tejto možnosti.

Merkel žiadala v telefonátoch Putina a Porošenka, aby urobili všetko preto, aby situácia neeskalovala ďalej.

Vitalij Kličko povedal pre nemecké médiá, že veľkú vinu na ruských provokáciách voči Ukrajine má Nemecko a jeho umiernená politika, ktorá Putina len povzbudzuje k agresívnym aktom. Podľa Klička je akýkoľvek dialóg s Putinom len strateným časom. A podobne ako jeho priateľ Porošenko, tak aj on naliehavo žiada od Západu nové protiruské sankcie.

 

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484284x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie