Založ si blog

Šéfovia afrických štátov nemajú najmenší záujem znížiť migráciu! Prečo?

Naivné predstavy, alebo zámerné klamanie európskeho obyvateľstva? Vrcholové stretnutie „Afrika a EÚ“ v Abidjane sa nieslo v znamení hesla „Boj proti príčinám migrácie Afričanov“. Brusel a Berlín si od toho veľa sľubovali a samozrejme najmä Merkel. A či nám to všetko len predstierali?

Samozrejme, že áno!

Veď hlavné príčiny biedy a úbohosti Afričanov zamlčujú konzekventne politici i médiá.

Je to obrovská korupcia, nesmierne explozívny nárast obyvateľstva a početné lokálne vojny a násilné konflikty. Za posledných 60 rokov dostali africké štáty okolo 2050 miliard dolárov podpory na rozvoj. Veľká väčšina týchto peňazí však skončila vo vreckách koruptných šéfov vlád a ich ministrov.

Pre obyvateľstvo čierneho kontinentu priniesli len málo pozitív.

O tom sa na konferencii, ktorej sa zúčastnila kancelárka Merkel a viac ako 80  šéfov vlád z Afriky, ale takmer vôbec nediskutovalo. A keď, tak len okrajovo, bez prehĺbenia tejto zamlčiavanej tematiky

Na záver stretnutia v Abidjane vyhlásil pyšne Junker, že EÚ sa dohodlo s africkými predstaviteľmi na akčnom pláne, ktorý Brusel bude financovať sumou 44 miliard eur, aby sa pomohlo africkým štátom a aby s tak vraj zabránilo vzniku ďalších migračných prúdov cez more do Európy. Keby situácia nebola taká extrémne vážna a nebezpečná, tak by som to považoval za dobrý vtip na zasmiatie.

Nič z toho nebude – lebo sú to len ďalšie vyhodené miliardy do korupčných vrecák afrických pohlavárov!

Títo africkí páni, majstri korupcie, nemajú najmenší záujem na tom, aby sa situácia zmenila a aby za európske peniaze budovali chýbajúce infraštruktúry a vytvarali za ne pracovné príležitosti pre mladých, aby si mohli zakladať rodiny a ich vyživiť a nemuseli migrovať do EÚ.

To by ale znamenalo oveľa menej peňazí do vlastných vrecák a preto im vyhovuje súčasná situácia.

Pokiaľ budú fungovať migračné prúdy, tak hlúpi Európania budú posielať nespočetné miliardy do Afriky bez prísnej kontroly a na kontá tých, ktorí si ich z veľkej časti ponechajú na rozširovanie svojho nepredstaviteľného luxusu.

A aby prúdy migrantov výdatne a spoľahlivo prúdili aj naďalej do prebohatej Európy, tak títo zločinci vo vysokých štátnych funkciách podporujú explozívny nárast afrického obyvateľstva:  Lavínovo sa rozrastajúce plodenie detí do biedy, hladu a chorôb.

Mať niečiu priazeň je upokojujúce a povzbudzujúce – nepriazeň, ktorá je len zbabelosťou, potom celkom stráca svoju moc! 

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

13.12.2018

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty. Viedeň podpíše utečenecký viac »

Pozvali ma do Paríža žlté vesty – jeden celý deň som bol jeden z nich

12.12.2018

Do Paríža som na stanicu Gare de l´Est cestoval z Nemecka už nespočetne veľa krát a vždy som bol plný radostného očakávania, čo mi ponúkne a daruje toto veľkolepé mesto. Ale v toto sobotné viac »

Kto bude kritizovať migračný pakt OSN, tomu bude hroziť väzenie?

07.12.2018

Brusel premieňa EÚ čoraz rýchlejšie na diktatúru, ktorá nadobúda stalinistické i nacistické štruktúry. Do väzenia len za kritiku? Áno, presne tak! Ale veď to je odstránenie najdôležitejšieho viac »

USA, Mick Mulvaney, šéf kancelárie Bieleho domu

Trump vymenoval nového šéfa kancelárie Bieleho domu

15.12.2018 10:27

Piatkové oznámenie ukončilo špekulácie o obsadení prestížneho postu.

bratislava, hrad

Bratislava začne rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

15.12.2018 10:00

Nový primátor Bratislavy plánuje preveriť finančnú kondíciu mesta a avizuje, že chcú spustiť audity na viacerých úrovniach.

shutterstock 1228672159

VIDEORECENZIA: Prvý čínsky mobil s nárokom na trón

15.12.2018 10:00

Huawei Mate 20 Pro je prvý čínsky telefón, ktorý má právo nárokovať si na titul tohtoročného kráľa mobilov.

Scott Morrison

Austrália uznáva západný Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela

15.12.2018 09:36

Veľvyslanectvo sa však z Tel Avivu do Jeruzalema nepresťahuje dovtedy, kým sa v izraelsko-palestínskom konflikte nedosiahne mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 750
Celková čítanosť: 3115893x
Priemerná čítanosť článkov: 4155x

Autor blogu

Kategórie