Založ si blog

Šéfovia afrických štátov nemajú najmenší záujem znížiť migráciu! Prečo?

Naivné predstavy, alebo zámerné klamanie európskeho obyvateľstva? Vrcholové stretnutie „Afrika a EÚ“ v Abidjane sa nieslo v znamení hesla „Boj proti príčinám migrácie Afričanov“. Brusel a Berlín si od toho veľa sľubovali a samozrejme najmä Merkel. A či nám to všetko len predstierali?

Samozrejme, že áno!

Veď hlavné príčiny biedy a úbohosti Afričanov zamlčujú konzekventne politici i médiá.

Je to obrovská korupcia, nesmierne explozívny nárast obyvateľstva a početné lokálne vojny a násilné konflikty. Za posledných 60 rokov dostali africké štáty okolo 2050 miliard dolárov podpory na rozvoj. Veľká väčšina týchto peňazí však skončila vo vreckách koruptných šéfov vlád a ich ministrov.

Pre obyvateľstvo čierneho kontinentu priniesli len málo pozitív.

O tom sa na konferencii, ktorej sa zúčastnila kancelárka Merkel a viac ako 80  šéfov vlád z Afriky, ale takmer vôbec nediskutovalo. A keď, tak len okrajovo, bez prehĺbenia tejto zamlčiavanej tematiky

Na záver stretnutia v Abidjane vyhlásil pyšne Junker, že EÚ sa dohodlo s africkými predstaviteľmi na akčnom pláne, ktorý Brusel bude financovať sumou 44 miliard eur, aby sa pomohlo africkým štátom a aby s tak vraj zabránilo vzniku ďalších migračných prúdov cez more do Európy. Keby situácia nebola taká extrémne vážna a nebezpečná, tak by som to považoval za dobrý vtip na zasmiatie.

Nič z toho nebude – lebo sú to len ďalšie vyhodené miliardy do korupčných vrecák afrických pohlavárov!

Títo africkí páni, majstri korupcie, nemajú najmenší záujem na tom, aby sa situácia zmenila a aby za európske peniaze budovali chýbajúce infraštruktúry a vytvarali za ne pracovné príležitosti pre mladých, aby si mohli zakladať rodiny a ich vyživiť a nemuseli migrovať do EÚ.

To by ale znamenalo oveľa menej peňazí do vlastných vrecák a preto im vyhovuje súčasná situácia.

Pokiaľ budú fungovať migračné prúdy, tak hlúpi Európania budú posielať nespočetné miliardy do Afriky bez prísnej kontroly a na kontá tých, ktorí si ich z veľkej časti ponechajú na rozširovanie svojho nepredstaviteľného luxusu.

A aby prúdy migrantov výdatne a spoľahlivo prúdili aj naďalej do prebohatej Európy, tak títo zločinci vo vysokých štátnych funkciách podporujú explozívny nárast afrického obyvateľstva:  Lavínovo sa rozrastajúce plodenie detí do biedy, hladu a chorôb.

Mať niečiu priazeň je upokojujúce a povzbudzujúce – nepriazeň, ktorá je len zbabelosťou, potom celkom stráca svoju moc! 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112374x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie