Založ si blog

Chce dať Porošenko zavraždiť nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera?

Schröder-Kim So-yeon, manželka nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera vzniesla závažné obvinenie voči berlínskej spolkovej vláde. Má veľké obavy o život svojho manžela. Pre Redaktionsnetzwerk Deutschland v Hannoveri povedala:

„Ako manželka mám veľký strach o manžela a som pobúrená správaním sa nemeckej vlády. V našej krajine a v našej kultúre niečo také nepoznáme, aby vláda nepodnikla vôbec nič, keď iná krajina ohrozuje jej demokratického politika a najmä v takom prípade, keď ide o jej bývalého kancelára.“

Jej obavy a jej rozhorčenie sa týkajú jedneho dokumentu ukrajinského Ministerstva vnútra, ktorý bol vydaný už dávnejšie. Je to listina názvu mirotvorec, na ktorej je zoznam hľadaných, pre Ukrajinu nebezpečných ľudí. Sú na nej stovky mien. A teraz už aj prvý nemecký občan.

Začiatkom novembra na nej pribudlo aj meno Gerhard Schröder. Viaceré osoby, ktoré sú tam uvedené – medzi nimi aj žurnalisti a politici – už boli zavraždené. 

Pre pani Schröder-Kim So-yeon je absurdné a nepochopiteľné, že nemecká vláda a predovšetkým minister vnútra Heiko Maas SPD, ktorého straníckym kolegom exkancelár Schröder stále ešte je, nie sú schopní okamžite vyzvať ukrajinskú vládu, aby to vysvetlila, urobila nápravu a sa ospravedlnila, lebo niečo také nie je pre Nemecko akceptovateľné.

Ak nemecká vláda nerobí nič pre svojho exkancelára, ktorý vykonal veľmi veľa pre svoju krajinu, tak sa nemožno diviť, že sú jej absolútne ľahostajní vlastní občania a ani ju nenapadne ich účinne chrániť pred negatívnymi dôsledkami, ktoré spôsobila jej katastrofálna utečenecká politika.

A či je nebezpečná ignorancia Berlína v prípade Schröder len „prejavom pomsty“?

Lebo exkancelár opakovane kritizuje postoj nemeckej vlády voči Rusku i jej neochotu zrušiť sankcie. V každom prípade teraz už nemecká vláda nemôže povedať, že o príkaze Porošenka dať Schrödera na „vražednú listinu“ nič nevedela.

Kyjev je pobúrený iniciatívou Schrödera, ktorý žiada Brusel a Berlín, aby sa zrealizoval nový pakt EÚ s Ruskom (samozrejme bez Ukrajiny), ako protiváha k ohrozovaniu európskych ekonomických záujmov v dôsledku politiky USA.

Už v marci žiadal ukrajinský minister zahraničia Pavlo Klimkin „isté sankcie“ voči Schröderovi. Spojenie Putin-Schröder je Porošenkovi tŕňom v oku, ktorý nedokáže vytiahnuť.

Mimochodom, som nadseny z obrovskeho zaujmu o moj vcerajsi blog. Pocet jeho precitani bol priam neuveritelne vysoky.

A rovnako je potesitelne vysoke cislo vynikajúcich vecných diskusnych prispevkov pod nim. Najmä niektorych.

Aber das Ganze hier  kann mir nicht einmal ein müdes Lächeln entlocken.

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112408x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie