Založ si blog

Chce dať Porošenko zavraždiť nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera?

Schröder-Kim So-yeon, manželka nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera vzniesla závažné obvinenie voči berlínskej spolkovej vláde. Má veľké obavy o život svojho manžela. Pre Redaktionsnetzwerk Deutschland v Hannoveri povedala:

„Ako manželka mám veľký strach o manžela a som pobúrená správaním sa nemeckej vlády. V našej krajine a v našej kultúre niečo také nepoznáme, aby vláda nepodnikla vôbec nič, keď iná krajina ohrozuje jej demokratického politika a najmä v takom prípade, keď ide o jej bývalého kancelára.“

Jej obavy a jej rozhorčenie sa týkajú jedneho dokumentu ukrajinského Ministerstva vnútra, ktorý bol vydaný už dávnejšie. Je to listina názvu mirotvorec, na ktorej je zoznam hľadaných, pre Ukrajinu nebezpečných ľudí. Sú na nej stovky mien. A teraz už aj prvý nemecký občan.

Začiatkom novembra na nej pribudlo aj meno Gerhard Schröder. Viaceré osoby, ktoré sú tam uvedené – medzi nimi aj žurnalisti a politici – už boli zavraždené. 

Pre pani Schröder-Kim So-yeon je absurdné a nepochopiteľné, že nemecká vláda a predovšetkým minister vnútra Heiko Maas SPD, ktorého straníckym kolegom exkancelár Schröder stále ešte je, nie sú schopní okamžite vyzvať ukrajinskú vládu, aby to vysvetlila, urobila nápravu a sa ospravedlnila, lebo niečo také nie je pre Nemecko akceptovateľné.

Ak nemecká vláda nerobí nič pre svojho exkancelára, ktorý vykonal veľmi veľa pre svoju krajinu, tak sa nemožno diviť, že sú jej absolútne ľahostajní vlastní občania a ani ju nenapadne ich účinne chrániť pred negatívnymi dôsledkami, ktoré spôsobila jej katastrofálna utečenecká politika.

A či je nebezpečná ignorancia Berlína v prípade Schröder len „prejavom pomsty“?

Lebo exkancelár opakovane kritizuje postoj nemeckej vlády voči Rusku i jej neochotu zrušiť sankcie. V každom prípade teraz už nemecká vláda nemôže povedať, že o príkaze Porošenka dať Schrödera na „vražednú listinu“ nič nevedela.

Kyjev je pobúrený iniciatívou Schrödera, ktorý žiada Brusel a Berlín, aby sa zrealizoval nový pakt EÚ s Ruskom (samozrejme bez Ukrajiny), ako protiváha k ohrozovaniu európskych ekonomických záujmov v dôsledku politiky USA.

Už v marci žiadal ukrajinský minister zahraničia Pavlo Klimkin „isté sankcie“ voči Schröderovi. Spojenie Putin-Schröder je Porošenkovi tŕňom v oku, ktorý nedokáže vytiahnuť.

Mimochodom, som nadseny z obrovskeho zaujmu o moj vcerajsi blog. Pocet jeho precitani bol priam neuveritelne vysoky.

A rovnako je potesitelne vysoke cislo vynikajúcich vecných diskusnych prispevkov pod nim. Najmä niektorych.

Aber das Ganze hier  kann mir nicht einmal ein müdes Lächeln entlocken.

 

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484270x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie