Založ si blog

Chce dať Porošenko zavraždiť nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera?

Schröder-Kim So-yeon, manželka nemeckého exkancelára Gerharda Schrödera vzniesla závažné obvinenie voči berlínskej spolkovej vláde. Má veľké obavy o život svojho manžela. Pre Redaktionsnetzwerk Deutschland v Hannoveri povedala:

„Ako manželka mám veľký strach o manžela a som pobúrená správaním sa nemeckej vlády. V našej krajine a v našej kultúre niečo také nepoznáme, aby vláda nepodnikla vôbec nič, keď iná krajina ohrozuje jej demokratického politika a najmä v takom prípade, keď ide o jej bývalého kancelára.“

Jej obavy a jej rozhorčenie sa týkajú jedneho dokumentu ukrajinského Ministerstva vnútra, ktorý bol vydaný už dávnejšie. Je to listina názvu mirotvorec, na ktorej je zoznam hľadaných, pre Ukrajinu nebezpečných ľudí. Sú na nej stovky mien. A teraz už aj prvý nemecký občan.

Začiatkom novembra na nej pribudlo aj meno Gerhard Schröder. Viaceré osoby, ktoré sú tam uvedené – medzi nimi aj žurnalisti a politici – už boli zavraždené. 

Pre pani Schröder-Kim So-yeon je absurdné a nepochopiteľné, že nemecká vláda a predovšetkým minister vnútra Heiko Maas SPD, ktorého straníckym kolegom exkancelár Schröder stále ešte je, nie sú schopní okamžite vyzvať ukrajinskú vládu, aby to vysvetlila, urobila nápravu a sa ospravedlnila, lebo niečo také nie je pre Nemecko akceptovateľné.

Ak nemecká vláda nerobí nič pre svojho exkancelára, ktorý vykonal veľmi veľa pre svoju krajinu, tak sa nemožno diviť, že sú jej absolútne ľahostajní vlastní občania a ani ju nenapadne ich účinne chrániť pred negatívnymi dôsledkami, ktoré spôsobila jej katastrofálna utečenecká politika.

A či je nebezpečná ignorancia Berlína v prípade Schröder len „prejavom pomsty“?

Lebo exkancelár opakovane kritizuje postoj nemeckej vlády voči Rusku i jej neochotu zrušiť sankcie. V každom prípade teraz už nemecká vláda nemôže povedať, že o príkaze Porošenka dať Schrödera na „vražednú listinu“ nič nevedela.

Kyjev je pobúrený iniciatívou Schrödera, ktorý žiada Brusel a Berlín, aby sa zrealizoval nový pakt EÚ s Ruskom (samozrejme bez Ukrajiny), ako protiváha k ohrozovaniu európskych ekonomických záujmov v dôsledku politiky USA.

Už v marci žiadal ukrajinský minister zahraničia Pavlo Klimkin „isté sankcie“ voči Schröderovi. Spojenie Putin-Schröder je Porošenkovi tŕňom v oku, ktorý nedokáže vytiahnuť.

Mimochodom, som nadseny z obrovskeho zaujmu o moj vcerajsi blog. Pocet jeho precitani bol priam neuveritelne vysoky.

A rovnako je potesitelne vysoke cislo vynikajúcich vecných diskusnych prispevkov pod nim. Najmä niektorych.

Aber das Ganze hier  kann mir nicht einmal ein müdes Lächeln entlocken.

 

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

13.12.2018

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty. Viedeň podpíše utečenecký viac »

Pozvali ma do Paríža žlté vesty – jeden celý deň som bol jeden z nich

12.12.2018

Do Paríža som na stanicu Gare de l´Est cestoval z Nemecka už nespočetne veľa krát a vždy som bol plný radostného očakávania, čo mi ponúkne a daruje toto veľkolepé mesto. Ale v toto sobotné viac »

Kto bude kritizovať migračný pakt OSN, tomu bude hroziť väzenie?

07.12.2018

Brusel premieňa EÚ čoraz rýchlejšie na diktatúru, ktorá nadobúda stalinistické i nacistické štruktúry. Do väzenia len za kritiku? Áno, presne tak! Ale veď to je odstránenie najdôležitejšieho viac »

USA, Mick Mulvaney, šéf kancelárie Bieleho domu

Trump vymenoval nového šéfa kancelárie Bieleho domu

15.12.2018 10:27

Piatkové oznámenie ukončilo špekulácie o obsadení prestížneho postu.

bratislava, hrad

Bratislava začne rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

15.12.2018 10:00

Nový primátor Bratislavy plánuje preveriť finančnú kondíciu mesta a avizuje, že chcú spustiť audity na viacerých úrovniach.

shutterstock 1228672159

VIDEORECENZIA: Prvý čínsky mobil s nárokom na trón

15.12.2018 10:00

Huawei Mate 20 Pro je prvý čínsky telefón, ktorý má právo nárokovať si na titul tohtoročného kráľa mobilov.

Scott Morrison

Austrália uznáva západný Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela

15.12.2018 09:36

Veľvyslanectvo sa však z Tel Avivu do Jeruzalema nepresťahuje dovtedy, kým sa v izraelsko-palestínskom konflikte nedosiahne mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 750
Celková čítanosť: 3115912x
Priemerná čítanosť článkov: 4155x

Autor blogu

Kategórie