Založ si blog

Berlín nie? Spahn CDU odrazu žiada debatu o pakte OSN! V decembri na zjazde

Jens Spahn – jeden z troch hlavných uchádzačov o „stranícky trón“ nemeckej kancelárky – nadobudol v novej politickej situácii odvahu a vyslovil niečo, čo malo byť už dávno nielen vyslovené, ale aj vykonané. Spahn povedal, že by sa malo zrealizovať podrobné preskúmanie globálneho migračného paktu OSN.

Tým zároveň nepriamo priznal, že kancelárka a jej devótni „posluhovači“ v tejto veci postupovali nedemokraticky a diktátorsky.

Lebo migračný pakt Nemcom jednoducho naordinovali, a to bez toho, aby o tom prebehla diskusia aspoň v Bundestagu a už vôbec nehovoriac o tom, že v takomto prípade skutočná demokracia vyžaduje ľudové hlasovanie.

Démos – ľud musí rozhodovať v takej osudovo dôležitej veci o tom, či chce počas budúcich rokov prijímať na svoje štátne územie nelimitované množstvá migrantov z cudzej, mu vzdialenej kultúry, z ktorých má prevažná časť archaické myslenie a konanie, ktoré je v absolútnom rozpore s demokraciou a so samozrejmými právami žien.

Minister Spahn zároveň zdôraznil, že je dôležité, aby si Nemecko zachovalo suverenitu a samo určovalo migračné prúdenie do krajiny.

Spahnov prekvapujúci obrat po oslabení moci kancelárky možno hodnotiť ako zosilnenie pravicovo konzervatívneho krídla CDU, ktoré stojí za ním a ho podporuje.

Taký obrat sa ale nepáči Ministerstvu zahraničia, vedeného Heikom Maasom SPD, ktorý stojí ako neohrozený generál za paktom OSN.

Vyplýva to z toho, že hovorca ministerstva okamžite po Spahnovom vyhlásení kritizoval, že niektorí ľudia pri debate o migračnom pakte úmyseľne roznecujú a šíria strachy.

Spahn žiada, aby sa na celonemeckom zjazde CDU, začiatkom decembra hlasovalo o tom, či je CDU za pakt, alebo či je proti nemu. Svoju požiadavku vyslovil aj preto – ako sám povedal – lebo narastá počet štátov, ktoré pakt nepodpíšu.

Aj v SR je potrebné urobiť všetko preto, aby „niekto“ nerozhodol o podpísaní paktu migrácie OSN len sám, a to bez mandátu od celého slovenského národa.

Rakúsko má skvelú a múdru vládu a tá pakt už odmietla a národ ju za to chváli.

Dá sa očakavať, že našich múdrych a odvážnych rakúskych susedov bude v tomto smere nasledovať aj talianska vláda.

Hoci Bundestag blokuje (zatiaľ) početné petície proti paktu, ktoré dostáva – medzi nimi sme i my prispeli malou troškou do mlyna – poslanci o nich dobre vedia a mnohých z nich ovplyvňujú a prehodnocujú svoj postoj k paktu.

Samozrejme, že ma teší podpora, ktorú mám v Bratislave, dobre ju vnímam

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Srí Lanka, teroristické útoky

Srí Lanka ukončila výnimočný stav po veľkonočných útokoch

23.08.2019 14:22

Pri samovražedných útokoch na veľkonočnú nedeľu zahynulo viac ako 260 ľudí.

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112527x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie