Založ si blog

Berlín nie? Spahn CDU odrazu žiada debatu o pakte OSN! V decembri na zjazde

Jens Spahn – jeden z troch hlavných uchádzačov o „stranícky trón“ nemeckej kancelárky – nadobudol v novej politickej situácii odvahu a vyslovil niečo, čo malo byť už dávno nielen vyslovené, ale aj vykonané. Spahn povedal, že by sa malo zrealizovať podrobné preskúmanie globálneho migračného paktu OSN.

Tým zároveň nepriamo priznal, že kancelárka a jej devótni „posluhovači“ v tejto veci postupovali nedemokraticky a diktátorsky.

Lebo migračný pakt Nemcom jednoducho naordinovali, a to bez toho, aby o tom prebehla diskusia aspoň v Bundestagu a už vôbec nehovoriac o tom, že v takomto prípade skutočná demokracia vyžaduje ľudové hlasovanie.

Démos – ľud musí rozhodovať v takej osudovo dôležitej veci o tom, či chce počas budúcich rokov prijímať na svoje štátne územie nelimitované množstvá migrantov z cudzej, mu vzdialenej kultúry, z ktorých má prevažná časť archaické myslenie a konanie, ktoré je v absolútnom rozpore s demokraciou a so samozrejmými právami žien.

Minister Spahn zároveň zdôraznil, že je dôležité, aby si Nemecko zachovalo suverenitu a samo určovalo migračné prúdenie do krajiny.

Spahnov prekvapujúci obrat po oslabení moci kancelárky možno hodnotiť ako zosilnenie pravicovo konzervatívneho krídla CDU, ktoré stojí za ním a ho podporuje.

Taký obrat sa ale nepáči Ministerstvu zahraničia, vedeného Heikom Maasom SPD, ktorý stojí ako neohrozený generál za paktom OSN.

Vyplýva to z toho, že hovorca ministerstva okamžite po Spahnovom vyhlásení kritizoval, že niektorí ľudia pri debate o migračnom pakte úmyseľne roznecujú a šíria strachy.

Spahn žiada, aby sa na celonemeckom zjazde CDU, začiatkom decembra hlasovalo o tom, či je CDU za pakt, alebo či je proti nemu. Svoju požiadavku vyslovil aj preto – ako sám povedal – lebo narastá počet štátov, ktoré pakt nepodpíšu.

Aj v SR je potrebné urobiť všetko preto, aby „niekto“ nerozhodol o podpísaní paktu migrácie OSN len sám, a to bez mandátu od celého slovenského národa.

Rakúsko má skvelú a múdru vládu a tá pakt už odmietla a národ ju za to chváli.

Dá sa očakavať, že našich múdrych a odvážnych rakúskych susedov bude v tomto smere nasledovať aj talianska vláda.

Hoci Bundestag blokuje (zatiaľ) početné petície proti paktu, ktoré dostáva – medzi nimi sme i my prispeli malou troškou do mlyna – poslanci o nich dobre vedia a mnohých z nich ovplyvňujú a prehodnocujú svoj postoj k paktu.

Samozrejme, že ma teší podpora, ktorú mám v Bratislave, dobre ju vnímam

Vražda 50 moslim. v Christch. je straš. čin. O masakre 120 kresť. v Nigérii sa mlčí! Prečo?

20.03.2019

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. viac »

Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo množiť nezmyselne a nadbytočne

14.03.2019

Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, viac »

Ak by túto obžalobu moslimov povedal EÚ politik, média ho označia za nepriateľa islamu

10.03.2019

Vyšla však z úst prezidenta Egyptu Abd al-Fattah as-Sisisho, veriaceho moslima. Európske médiá túto z ich pohľadu nebezpečnú protimigrantskú a v podstate i protiislamskú reč as-Sísího zamlčali. viac »

Donald Trump

Trumpovi by neprekážalo zverejnenie Muellerovej vyšetrovacej správy

20.03.2019 21:24

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller právu predloží americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Petro Porošenko uzákonil sankcie na firmy a osoby zapojené do ruskej agresie

20.03.2019 20:40

Ukrajinský prezident uzákonil dekrétom rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny o uvalení sankcií voči právnickým osobám a jednotlivcom zapojených do ruskej agresie na Kryme a v Donbase.

sud, Rusko, Kočner,

Šufliarsky a Haščák o esemeskách s Kočnerom

20.03.2019 19:28

Tému textových správ otvoril v posledných dňoch advokát Roman Kvasnica, ktorý zastupuje matku Martiny Kušnírovej.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Francúzska armáda posilní políciu počas víkendových protestov žltých viest

20.03.2019 18:41

Opatrenie oznámil hovorca francúzskej vlády Benjamin Griveaux, ktorý zároveň uviedol, že vojaci budú chrániť "pevné body" vrátane vládnych budov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 796
Celková čítanosť: 3484312x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie