Založ si blog

Berlín nie? Spahn CDU odrazu žiada debatu o pakte OSN! V decembri na zjazde

Jens Spahn – jeden z troch hlavných uchádzačov o „stranícky trón“ nemeckej kancelárky – nadobudol v novej politickej situácii odvahu a vyslovil niečo, čo malo byť už dávno nielen vyslovené, ale aj vykonané. Spahn povedal, že by sa malo zrealizovať podrobné preskúmanie globálneho migračného paktu OSN.

Tým zároveň nepriamo priznal, že kancelárka a jej devótni „posluhovači“ v tejto veci postupovali nedemokraticky a diktátorsky.

Lebo migračný pakt Nemcom jednoducho naordinovali, a to bez toho, aby o tom prebehla diskusia aspoň v Bundestagu a už vôbec nehovoriac o tom, že v takomto prípade skutočná demokracia vyžaduje ľudové hlasovanie.

Démos – ľud musí rozhodovať v takej osudovo dôležitej veci o tom, či chce počas budúcich rokov prijímať na svoje štátne územie nelimitované množstvá migrantov z cudzej, mu vzdialenej kultúry, z ktorých má prevažná časť archaické myslenie a konanie, ktoré je v absolútnom rozpore s demokraciou a so samozrejmými právami žien.

Minister Spahn zároveň zdôraznil, že je dôležité, aby si Nemecko zachovalo suverenitu a samo určovalo migračné prúdenie do krajiny.

Spahnov prekvapujúci obrat po oslabení moci kancelárky možno hodnotiť ako zosilnenie pravicovo konzervatívneho krídla CDU, ktoré stojí za ním a ho podporuje.

Taký obrat sa ale nepáči Ministerstvu zahraničia, vedeného Heikom Maasom SPD, ktorý stojí ako neohrozený generál za paktom OSN.

Vyplýva to z toho, že hovorca ministerstva okamžite po Spahnovom vyhlásení kritizoval, že niektorí ľudia pri debate o migračnom pakte úmyseľne roznecujú a šíria strachy.

Spahn žiada, aby sa na celonemeckom zjazde CDU, začiatkom decembra hlasovalo o tom, či je CDU za pakt, alebo či je proti nemu. Svoju požiadavku vyslovil aj preto – ako sám povedal – lebo narastá počet štátov, ktoré pakt nepodpíšu.

Aj v SR je potrebné urobiť všetko preto, aby „niekto“ nerozhodol o podpísaní paktu migrácie OSN len sám, a to bez mandátu od celého slovenského národa.

Rakúsko má skvelú a múdru vládu a tá pakt už odmietla a národ ju za to chváli.

Dá sa očakavať, že našich múdrych a odvážnych rakúskych susedov bude v tomto smere nasledovať aj talianska vláda.

Hoci Bundestag blokuje (zatiaľ) početné petície proti paktu, ktoré dostáva – medzi nimi sme i my prispeli malou troškou do mlyna – poslanci o nich dobre vedia a mnohých z nich ovplyvňujú a prehodnocujú svoj postoj k paktu.

Samozrejme, že ma teší podpora, ktorú mám v Bratislave, dobre ju vnímam

Senzačný objav: Epigenetické „hodiny“určujú dĺžku života. Ovplyvniť ich je možné

15.12.2018

Z mojej knihy: Máš 80, vyzeráš na 50 a cítiš sa na 30:…..Ešte donedávna vo vede platilo, že naše gény sú počas celého nášho života úplne stabilné štruktúry, a to v tom zmysle, že viac »

V tieni jedného paktu, je tu už nová pasca: Utečenecký pakt. Za 4 dni podpis!

13.12.2018

Dosiaľ sa takmer nikde nepísalo aj ďalšom pakte OSN – o utečeneckom pakte. A ani politici o ňom nehovoria. Ide pritom o dva rôzne, aj keď svojím spôsobom podobné pakty. Viedeň podpíše utečenecký viac »

Pozvali ma do Paríža žlté vesty – jeden celý deň som bol jeden z nich

12.12.2018

Do Paríža som na stanicu Gare de l´Est cestoval z Nemecka už nespočetne veľa krát a vždy som bol plný radostného očakávania, čo mi ponúkne a daruje toto veľkolepé mesto. Ale v toto sobotné viac »

USA, Mick Mulvaney, šéf kancelárie Bieleho domu

Trump vymenoval nového šéfa kancelárie Bieleho domu

15.12.2018 10:27

Piatkové oznámenie ukončilo špekulácie o obsadení prestížneho postu.

bratislava, hrad

Bratislava začne rok 2019 v rozpočtovom provizóriu

15.12.2018 10:00

Nový primátor Bratislavy plánuje preveriť finančnú kondíciu mesta a avizuje, že chcú spustiť audity na viacerých úrovniach.

shutterstock 1228672159

VIDEORECENZIA: Prvý čínsky mobil s nárokom na trón

15.12.2018 10:00

Huawei Mate 20 Pro je prvý čínsky telefón, ktorý má právo nárokovať si na titul tohtoročného kráľa mobilov.

Scott Morrison

Austrália uznáva západný Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela

15.12.2018 09:36

Veľvyslanectvo sa však z Tel Avivu do Jeruzalema nepresťahuje dovtedy, kým sa v izraelsko-palestínskom konflikte nedosiahne mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 751
Celková čítanosť: 3116030x
Priemerná čítanosť článkov: 4149x

Autor blogu

Kategórie