Založ si blog

Merkel využíva záver svojej kariéry na to, aby urobila maximálnu škodu Nemecku i Rusku

Hodiny Merkel ako kancelárky sú spočítané. Kto vie dobre čítať z tváre, tak to z jej tváre mohol vyčítať. Tlak na ňu z opozície v tomto smere je už dávno enormný a medzičasom už aj z CDU. Musí však vydržať až do decembra, ak chce dokonať svoje dielo skazy a či svoje celoživotné dielo.

Pomsta Merkel?

V decembri má byť úspešne uzatvorený migračný pakt OSN , ktorého hnacím motorom bola práve Merkel, ako aj Soros a mocný klan Obama-Clinton. Tiež jej ide o úspešné predĺženie protiruských sankcií, čo pri nedávnej návšteve Merkel u jej priateľa Porošenka mu bolo prisľúbené.

Merkel pritom samozrejme dobre vie, že sankcie škodia nielen Rusku a veľkou mierou aj Nemecku, ale aj celej EÚ, ako to už viackrát zdôraznili nemeckí, talianskí a francúzskí podnikatelia.

Chce Merkel zanechať svojmu následníkovi topiacu sa loď?

Kancelárka chce však za sebou úspešne zanechať celkom vyprahnutú púšť. Možno aj preto, že je sklamaná a zatrpknutá zo svojho náhleho konca, a to o to viac, že jej dedičom bude s veľkou pravdepodobnosťou jej intímny nepriateľ Friedrich Merz. Preto reaguje  podobne ako Obama, ktorý sa snažil priam diabolsky (s milým úsmevom na tvári) urobiť svojmu nástupcovi Trumpovi, čo najväčšie škody.

Porošenko nerobí nič, aby sa ukrajinský konflikt vyriešil – naopak, robí všetko preto, aby trval čo najdlhšie – najlepšie, aby sa nevyriešil vôbec. To mu prináša veľké výhody. O.i. môže stále ťahať peniaze z EÚ na zbrane proti „zlým“ Rusom a aj na podporu ekonomiky, ktorá trpí v dôsledku „zlých“ Rusov, ktorí sankcionovali exporty z Ukrajiny. Kyjev už dopravil početné ťažké zbrne na hranice s Donbasom a ostreluje domy, školy, nemocnice, fabriky.

Mohla Merkel už dávno vyriešiť ukrajinský konflikt?

To všetko Merkel dobre vie, ako aj to, že Porošenko označuje Rusov za menejcenných ľudí. A vie aj to, že podpisuje zákony, ktoré majú ruštinu na Ukrajine úplne zakázať. Ale Porošenko – tento stelesnbený zloduch – ohrozuje aj práva maďarskej menšiny a veľmi tým rozhneval Budapešť. To všetko, ale aj oveľa viac mu Merkel toleruje.

Postoj kancelárky k ukrajinskému konfliktu je poznačený jej trvalým hnevom na Putina a na jeho Rusko. Pritom jej vôbec neprekáža, že politiku Kyjeva spoluurčujú fašisti – pričom na druhej strane neúnavne bojuje doma proti fašistom, ktorí žiadnymi nie sú – len volia AfD a nenávidia jej korupčnú a národom EÚ záhubu prinášajúcu migrantskú politiku.

Merkel podporuje a opakuje bezočivé klamstvá Porošenka, že v Donbase sú tisícky ruských vojakov a že preto sankcie v žiadnom prípade nebudú zrušené, ale dôkazy na to nemá žiadne. Nepomáha ani to, že ju Kurz i Salvini a Orbán presviedčajú o opaku.

Minskú dohodu neporušuje Moskva, ale sústavne len Kyjev.To ale Merkel cynicky ignoruje a naďalej všemožne pomáha  vysoko korupčným vládnym a oligarchickým štruktúram Ukrajiny. Fakt je ten, že sankcie by mali postihnúť Ukrajinu, nie Rusko a ukrajinský konflikt by potom neexistoval.

Bude nástupca Merkel pronemeckejší ako bola ona?

Veľká väčšina Nemcov si želá a žiada  zlepšenie vzťahov s Moskvou, v neposlednom rade napr. aj zaslúžilí členovia SPD Matthias Platzek a Gerhard Schröder. Merkel sa ale vôbec nestará o to, čo si prajú a čo potrebujú Nemci, jej už roky ležia na srdci len migranti. Srdce pre potreby vlastného národa nemá.

Tak či tak, Merkel neodvratne končí a príde Merz, najprv ako šéf CDU.

Bude Merz – ak bude kancelárom – pokračovať v politike kancelárky?

K tomu sa samozrejme nevyjadril. Možno však predpokaldať, že určite ju bude korigovať, lebo bola absolútne neúspešná a bola na škodu nemeckého národa i na škodu národov EÚ. A Merz chce byť úspešný, tak ako bol úspešný desať rokov v oblasti ekonomiky a bánk.

Ako bude reagovať na Rusko a na ukrajinský konflikt je tiež ťažko predpovedať. Keďže je ale extrémne prepojený s vysokými hospodárskymi kruhmi a tie majú záujem na zrušení sankcií, tak je pravdepodobné, že tu zmení smerovanie nemeckej politiky.

Isté je však v jeho prípade jedno – skôr ako sa bude smieť stať kancelárom, tak bude musieť mať k tomu najprv „požehnanie“ amerického prezidenta.

Nemecko je stále ešte vazalom USA.

A aký bude jeho vzťah k Trumpovi?

Určite realistickejší a pragmatickejší, ako v to bolo u Merkel a jej vlády. Merz obdivuje mimoriadne úspešných ľudí, ktorí sa snažia vždy vo všetkom presadiť a byť úspešní – tzv. macherov, ako ich nazýva nemčina. A Trump k nim patrí. Merz sa aj sám za takého pokladá. A už len toto týchto mužov svojím spôsobom spája.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112391x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie