Založ si blog

Bundestag blokuje AfD petíciu občanov žiadajúcich, aby Nemecko nepodpísalo migračný pakt OSN

Čím väčšia je nejaká vec, tým väčší je jej tieň. A ak sa taká vec utajuje, tak ju často prezradí práve jej veľký tieň.

A plánovaný migračný pakt OSN je naozaj veľkou vecou a vrhá na svet obrovský tieň. Jeho tieň sa už dávnejšie vplazil do nemeckého Bundestagu, lepšie povedané do jeho výboru pre petície.

Tento výbor by mal reprezentovať ako žiadný iný v Bundestagu blízkosť poslancov k občanom a mal by pracovať s maximálnou transparentnosťou a dôveryhodnosťou. Mal by!

Ale tomu tak nie je, čo excelentne preukazuje aj prípad tejto občianskej petície. Nemecký Grundgesetz umožňuje každému občanovi alebo skupine občanov, aby sa petíciou obrátili v nejakej dôležitej veci na poslancov Bundestagu a žiadali ich buď o zmenu v niečom alebo o zákaz niečoho, prípadne o zavedenie niečoho prospešného.

Petičný výbor je orgánom Bundestagu, ktorý registruje a zachytáva pocity, nálady a prosby, prípadne sťažnosti obyvateľstva. Toto grémium informuje o svojej práci a o svojich úlohách na www.bundestag.de/petition. To znie pekne a transparentne, ale v praxi sa pri „háklivejších veciach“  transparencia neraz zastiera. A v súčasnosti je „najháklivejšou“ vecou petícia občanov k migračnému paktu OSN.

Ako v prípade potreby transparenciu obmedziť a či ju celkom vyradiť z činnosti, na to má petičný výbor niekoľko „pák“. V súčasnosti to mal možnosť zažiť Matthias Moosdorf. Je vedeckým spolupracovníkom Martina Hebnera, poslanca AfD v Bundestagu. Má na starosti  rozsiahly AfD projekt, ktorý je zameraný na to, aby sa presadilo, že Nemecko nielenže v decembri nepodpíše migračný pakt, ale že ho ani nijako nebude podporovať.

Moosdorf odovzdal petíciu petičnému výboru, pričom boli dodržané všetky predpísané formality, a tá sa potom mala v plnom znení objaviť na oficiálnom  webe Bundestagu – tak je to stanovené zákonom – kde by si ju mohol pozrieť každý občan. Dosiaľ to vždy platilo. Nie však v tomto prípade.

Keďže neexistoval nijaký dôvod pre neuverejnenie tejto „nebezpečnej a k vzbure“ podnecujúcej petície, tak si petičný výbor Bundestagu dôvod vymyslel, a to úplne v nesúlade so zákonom.

Hovorca AfD Albrecht Glaser k tomu povedal:

„Odmietnutie uverejnenia našej petície na webe Bundestagu bolo zdôvodnené tým, že petícia svojím obsahom narušuje a podkopáva dialóg medzi rôznymi kultúrami.“

Tento dôvod odmietnutia nemá absolútne žiadne oprávnenie – je len šliapaním po demokracii a po ústavných právach občanov. Nemožno sa ubrániť podozreniu, že sa tak konalo na prísny príkaz istých mocných kruhov, ktoré rozhodujú o tom, kedy neplatia pravidlá demokracie.

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

bitka

V prípade bitky v Košiciach obvinila polícia dve mladistvé

23.01.2019 16:21

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat.

Pawel Adamowicz

Vdova po zavraždenom starostovi Adamowiczovi viní z jeho smrti štátnu TV

23.01.2019 16:01

Stanica uviedla, že zažaluje každého, kto naznačí, že jej programy prispeli k násilnej smrti starostu Adamowicza.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3259743x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie