Založ si blog

Bundestag blokuje AfD petíciu občanov žiadajúcich, aby Nemecko nepodpísalo migračný pakt OSN

Čím väčšia je nejaká vec, tým väčší je jej tieň. A ak sa taká vec utajuje, tak ju často prezradí práve jej veľký tieň.

A plánovaný migračný pakt OSN je naozaj veľkou vecou a vrhá na svet obrovský tieň. Jeho tieň sa už dávnejšie vplazil do nemeckého Bundestagu, lepšie povedané do jeho výboru pre petície.

Tento výbor by mal reprezentovať ako žiadný iný v Bundestagu blízkosť poslancov k občanom a mal by pracovať s maximálnou transparentnosťou a dôveryhodnosťou. Mal by!

Ale tomu tak nie je, čo excelentne preukazuje aj prípad tejto občianskej petície. Nemecký Grundgesetz umožňuje každému občanovi alebo skupine občanov, aby sa petíciou obrátili v nejakej dôležitej veci na poslancov Bundestagu a žiadali ich buď o zmenu v niečom alebo o zákaz niečoho, prípadne o zavedenie niečoho prospešného.

Petičný výbor je orgánom Bundestagu, ktorý registruje a zachytáva pocity, nálady a prosby, prípadne sťažnosti obyvateľstva. Toto grémium informuje o svojej práci a o svojich úlohách na www.bundestag.de/petition. To znie pekne a transparentne, ale v praxi sa pri „háklivejších veciach“  transparencia neraz zastiera. A v súčasnosti je „najháklivejšou“ vecou petícia občanov k migračnému paktu OSN.

Ako v prípade potreby transparenciu obmedziť a či ju celkom vyradiť z činnosti, na to má petičný výbor niekoľko „pák“. V súčasnosti to mal možnosť zažiť Matthias Moosdorf. Je vedeckým spolupracovníkom Martina Hebnera, poslanca AfD v Bundestagu. Má na starosti  rozsiahly AfD projekt, ktorý je zameraný na to, aby sa presadilo, že Nemecko nielenže v decembri nepodpíše migračný pakt, ale že ho ani nijako nebude podporovať.

Moosdorf odovzdal petíciu petičnému výboru, pričom boli dodržané všetky predpísané formality, a tá sa potom mala v plnom znení objaviť na oficiálnom  webe Bundestagu – tak je to stanovené zákonom – kde by si ju mohol pozrieť každý občan. Dosiaľ to vždy platilo. Nie však v tomto prípade.

Keďže neexistoval nijaký dôvod pre neuverejnenie tejto „nebezpečnej a k vzbure“ podnecujúcej petície, tak si petičný výbor Bundestagu dôvod vymyslel, a to úplne v nesúlade so zákonom.

Hovorca AfD Albrecht Glaser k tomu povedal:

„Odmietnutie uverejnenia našej petície na webe Bundestagu bolo zdôvodnené tým, že petícia svojím obsahom narušuje a podkopáva dialóg medzi rôznymi kultúrami.“

Tento dôvod odmietnutia nemá absolútne žiadne oprávnenie – je len šliapaním po demokracii a po ústavných právach občanov. Nemožno sa ubrániť podozreniu, že sa tak konalo na prísny príkaz istých mocných kruhov, ktoré rozhodujú o tom, kedy neplatia pravidlá demokracie.

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112456x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie