Založ si blog

Poprední nemeckí podnikatelia ignorujú sankcie proti Rusku. V Moskve to jasne dali najavo

Vo štvrtok sa stretla veľká skupina nemeckých podnikateľov a manažerov v Kremli s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a s ruskými odborníkmi a s predstaviteľmi ruskej ekonomiky.

Boli medzi nimi zástupcovia Siemensu, BASF, Uniper, Volkswagen, Metro a početní ďalší. Ku kľúčovým témam tohto vrcholového stretnutia v Moskve patrila ekonomika, energia, priemyselná spolpráca a agrárny sektor.

Nemecké mainstream médiá kritizovali nemeckých podnikateľov za tento krok. Niečo také malicherné však Putinových nemeckých hostí nemohlo vyviesť z rovnováhy. Mali predsa tichý tajný súhlas kancelárky, ktorej moc sa roztápa ako zvyšky snehu pod jarným slnkom. A mali aj tichý súhlas ministra hospodárstva Petra Altmaiera, ktorý bol ale o poznanie hlasnejší ako v prípade jeho ešte šéfky.

Ten ale akoby už prehadzoval výhybku, keď len nedávno povedal: „Wir müssen um die gegenseitigen Beziehungen kämpfen, denn nur wenn man rede, könne man Probleme lösen“ – „Musíme sa snažiť o zlepšenie našich vzťahov, lebo len keď budeme spolu hovoriť, môžeme problémy vyriešiť.“

Pochopiteľne, že mal na mysli vzťahy s Ruskom.

Vladimír Putin vo svojej otváracej reči povedal (akoby mu Altmaier dal k tomu svoj tajný prísľub, že sa všetko vyrieši k spokojnosti Moskvy), že si je istý, že sa obchodné vzťahy s Nemeckom aj napriek medzinárodným problémom budú dobre rozvíjať.

Na túto Putinovu výpoveď potom o niečo neskôr vo svojom príhovore nadviazal vedúci nemeckej obchodnej delegácie Wolfgang Büchele a vyhlásil, že Rusko a Nemecko sú opätovne na správnej ceste.

To všetko naznačuje, že nemecká ekonomika napriek oficiálnemu vyhláseniu kancelárky, že podporuje aj naďalej sankcie proti Rusku, má voľnú ruku pri obchodovaní s Ruskom.

Už len dodám, že v Rusku je viac ako 5000 nemeckých firiem a koncernov a ich slovo a ich váha má obrovskú moc a táto moc chce spoluprácu s Ruskom za každú cenu.

 

Ak chýba hanba, tak spoloč. nemá morálku! V SR chýba skoro všade, i v médiách!

16.11.2018

Ak sa ľudia prestávajú hanbiť, tak stratili už dávno morálku a kde sa ľudia nevedia hanbiť, tam sa hanba celkom vytratila aj zo spoločnosti, v ktorej žijú. Kde chýba pocit hanby, tam nastupuje viac »

Taliansky minister vnútra Salvini ide kvôli Rusku a Putinovi do konfrontácie s EÚ

14.11.2018

Toto je už môj 3. blog dnes!!! Má to svoj dôvod. Ale len málo z vás to postrehlo – zatiaľ. Niektorí ľudia sa ma strašne obávajú – zrejme vedia prečo. Na druhej strane ale drvivá väčšina viac »

Tajuplná fyzika prázdna. Existuje v kozme absolútne vákuum?

14.11.2018

Jednou z najstarších otázok filozofov a prírodovedcov je otázka či existuje absolútne nič. Existuje niekde priestor, v ktorom je absolútne nič? Je niekde absolútne vákuum? Už antiku tento viac »

USA Washington Dzurinda prednáška medaila

Expremiér Dzurinda si vo Washingtone prevzal Medailu cti

17.11.2018 16:41

Prednášal o Slovensku, ale aj v československom kontexte, a to pri príležitosti výročia vzniku Slovenskej republiky.

jedlo, tuky, obezita

Miliardové mínus za potraviny. Dovoz rastie, vývoz klesá

17.11.2018 16:07

Saldo zahraničného obchodu Slovenska s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami bolo v období január až august 2018 vysoko pasívne.

praha, babiš, protest

Tisíce ľudí v Prahe idú z Hradčanského námestia, žiadajú demisiu premiéra

17.11.2018 16:05

Súčasné dianie Babiš opakovane označil za pripravenú kampaň, ktorá ho má dostať z politiky.

Theresa Mayová

Britská premiérka Mayová sa postavila kritikom dohody o brexite

17.11.2018 15:47

V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich postov odstúpilo päť ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 739
Celková čítanosť: 3025315x
Priemerná čítanosť článkov: 4094x

Autor blogu

Kategórie