Založ si blog

Poprední nemeckí podnikatelia ignorujú sankcie proti Rusku. V Moskve to jasne dali najavo

Vo štvrtok sa stretla veľká skupina nemeckých podnikateľov a manažerov v Kremli s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a s ruskými odborníkmi a s predstaviteľmi ruskej ekonomiky.

Boli medzi nimi zástupcovia Siemensu, BASF, Uniper, Volkswagen, Metro a početní ďalší. Ku kľúčovým témam tohto vrcholového stretnutia v Moskve patrila ekonomika, energia, priemyselná spolpráca a agrárny sektor.

Nemecké mainstream médiá kritizovali nemeckých podnikateľov za tento krok. Niečo také malicherné však Putinových nemeckých hostí nemohlo vyviesť z rovnováhy. Mali predsa tichý tajný súhlas kancelárky, ktorej moc sa roztápa ako zvyšky snehu pod jarným slnkom. A mali aj tichý súhlas ministra hospodárstva Petra Altmaiera, ktorý bol ale o poznanie hlasnejší ako v prípade jeho ešte šéfky.

Ten ale akoby už prehadzoval výhybku, keď len nedávno povedal: „Wir müssen um die gegenseitigen Beziehungen kämpfen, denn nur wenn man rede, könne man Probleme lösen“ – „Musíme sa snažiť o zlepšenie našich vzťahov, lebo len keď budeme spolu hovoriť, môžeme problémy vyriešiť.“

Pochopiteľne, že mal na mysli vzťahy s Ruskom.

Vladimír Putin vo svojej otváracej reči povedal (akoby mu Altmaier dal k tomu svoj tajný prísľub, že sa všetko vyrieši k spokojnosti Moskvy), že si je istý, že sa obchodné vzťahy s Nemeckom aj napriek medzinárodným problémom budú dobre rozvíjať.

Na túto Putinovu výpoveď potom o niečo neskôr vo svojom príhovore nadviazal vedúci nemeckej obchodnej delegácie Wolfgang Büchele a vyhlásil, že Rusko a Nemecko sú opätovne na správnej ceste.

To všetko naznačuje, že nemecká ekonomika napriek oficiálnemu vyhláseniu kancelárky, že podporuje aj naďalej sankcie proti Rusku, má voľnú ruku pri obchodovaní s Ruskom.

Už len dodám, že v Rusku je viac ako 5000 nemeckých firiem a koncernov a ich slovo a ich váha má obrovskú moc a táto moc chce spoluprácu s Ruskom za každú cenu.

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Huawei, poľsko

Huawei je schopná fungovať aj s americkými sankciami

23.08.2019 13:30

Čínska telekomunikačná spoločnosť Huawei uviedla, že dôsledky amerických obmedzení na jej biznis sú predbežne miernejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Peniaze, euro, graf, ekonomika

Maďari môžu mať o 11 rokov životnú úroveň takmer ako Rakúšania

23.08.2019 13:14

Sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým krajinám sa nepodarilo zatiaľ naplniť, ale o 11 rokov to môže byť inak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112390x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie