Založ si blog

Poprední nemeckí podnikatelia ignorujú sankcie proti Rusku. V Moskve to jasne dali najavo

Vo štvrtok sa stretla veľká skupina nemeckých podnikateľov a manažerov v Kremli s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a s ruskými odborníkmi a s predstaviteľmi ruskej ekonomiky.

Boli medzi nimi zástupcovia Siemensu, BASF, Uniper, Volkswagen, Metro a početní ďalší. Ku kľúčovým témam tohto vrcholového stretnutia v Moskve patrila ekonomika, energia, priemyselná spolpráca a agrárny sektor.

Nemecké mainstream médiá kritizovali nemeckých podnikateľov za tento krok. Niečo také malicherné však Putinových nemeckých hostí nemohlo vyviesť z rovnováhy. Mali predsa tichý tajný súhlas kancelárky, ktorej moc sa roztápa ako zvyšky snehu pod jarným slnkom. A mali aj tichý súhlas ministra hospodárstva Petra Altmaiera, ktorý bol ale o poznanie hlasnejší ako v prípade jeho ešte šéfky.

Ten ale akoby už prehadzoval výhybku, keď len nedávno povedal: „Wir müssen um die gegenseitigen Beziehungen kämpfen, denn nur wenn man rede, könne man Probleme lösen“ – „Musíme sa snažiť o zlepšenie našich vzťahov, lebo len keď budeme spolu hovoriť, môžeme problémy vyriešiť.“

Pochopiteľne, že mal na mysli vzťahy s Ruskom.

Vladimír Putin vo svojej otváracej reči povedal (akoby mu Altmaier dal k tomu svoj tajný prísľub, že sa všetko vyrieši k spokojnosti Moskvy), že si je istý, že sa obchodné vzťahy s Nemeckom aj napriek medzinárodným problémom budú dobre rozvíjať.

Na túto Putinovu výpoveď potom o niečo neskôr vo svojom príhovore nadviazal vedúci nemeckej obchodnej delegácie Wolfgang Büchele a vyhlásil, že Rusko a Nemecko sú opätovne na správnej ceste.

To všetko naznačuje, že nemecká ekonomika napriek oficiálnemu vyhláseniu kancelárky, že podporuje aj naďalej sankcie proti Rusku, má voľnú ruku pri obchodovaní s Ruskom.

Už len dodám, že v Rusku je viac ako 5000 nemeckých firiem a koncernov a ich slovo a ich váha má obrovskú moc a táto moc chce spoluprácu s Ruskom za každú cenu.

 

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

bitka

V prípade bitky v Košiciach obvinila polícia dve mladistvé

23.01.2019 16:21

Ide o prípad týkajúci sa zverejneného videa zo začiatku januára, na ktorom je zachytená bitka mladých dievčat.

Pawel Adamowicz

Vdova po zavraždenom starostovi Adamowiczovi viní z jeho smrti štátnu TV

23.01.2019 16:01

Stanica uviedla, že zažaluje každého, kto naznačí, že jej programy prispeli k násilnej smrti starostu Adamowicza.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3259588x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie