Založ si blog

Duda si od Steinmeiera nedal urážať Poľsko. Požičané mu vrátil aj s úrokmi!

Poľský prezident Andrzej Duda bol pred niekoľkými dňami v Berlíne na devätnástom Nemecko-Poľskom Fóre, ktoré sa malo niesť v duchu demonštrácie priateľstva a vzájomného porozumenia.

Opak bol však pravdou. Podčiarklo to aj vystúpenie nemeckého prezidenta na spoločnej tlačovej konferencii s poľským prezidentom Dudom i nepriateľské správanie sa prítomného publika, ktoré bolo možné vnímať ako protipoľské a tiež aj zámerné lživé informácie nemeckých médií, ktoré sa týkali Poľska a jeho politiky.

Niektoré poľské médiá to označili ako provokačne protipoľsky inscenovaný eklát.

Vo svojom prejave prezident Steinmeier viackrát nepriamo, v diplomatickej reči, atakoval Poľsko. Okrem iného nemecký prezident povedal:

„EÚ potrebuje silné, demokratické a prourópske Poľsko.“

To ale medzi riadkami znelo tak, že Poľsko také práve nie je. Všetko to, čo povedal poľský prezident, bolo prijímané s nevôľou publika. Ľudia v publiku boli podľa všetkého špeciálne „preparovaní“ a plnili svoju „povinnosť“.

Otázky prítomných nemeckých žurnalistov na Dudu boli smerované v ostrom nepriateľskom tóne a ich obsah bol konfrontačný a čiastočne dokonca obsahovali nepravdy.

Napríklad sa týkali údajných demokratických deficitov v Poľsku. Na druhej strane vypovedal poľský žurnalista Jacek Karnowski, že moderátori tlačovej konferencie mu nedovolili dať otázku smerovanú na nemeckého prezidenta. Dôvod mu ale neprezradili.

Andrzej Duda sa nenechal nepriateľskými útokmi vyviesť z rovnováhy a kontroval suverénne. Na tvári mu pritom pohrával žoviálny úsmev.

Keď napokon zaznela kritika na údajne neobjektívne jednostranné informácie v hlavných poľských médiách, tak prezident Duda svojou reakciou „trafil do čierneho“, keď sarkasticky k tomu poznamenal:

„Ale naše médiá informujú vždy okamžite a pravdivo, ak niekto v Poľsku znásilní nejakú ženu.“

Každému v sále muselo byť hneď jasné, čo tým Duda chcel zdôrazniť. Na túto Dudovu vetu ale neprišla žiadna reakcia ani od Steinmeiera a ani od prítomných nemeckých žurnalistov.

 

Bojovník za našu Európu a naše práva, Salvini! Merkel, Macron sú trpaslíci voči nemu

23.01.2019

Popularita Mattea Salviniho, talianskeho ministra vnútra a vicepremiéra neuveriteľne narastá, a to nielen v Taliansku, ale v celej EÚ. Je nekompromisne tvrdý proti smerovaniu utečeneckj politike viac »

Polit. islam je nepriateľ, FPÖ chce zákaz. Rakúsky viceprimátor zhrozený z uteč. polit. predošlej vlády

21.01.2019

Predseda parlamentného klubu FPÖ Johann Gudenus povedal v sobotu na zjazde strany, že jeho strana podniká všetko pre to, aby bol ešte v tejto polovici roka schválený zákon o zákaze politického viac »

Keď azylant azda niekoho i zabije, lebo mu EÚ nedala ženu k dispozícii

18.01.2019

Takých prípadov je v EÚ veľa, ale mainstream média ich zamlčujú. Veď predsa načo znepokojovať ľudí, majú aj iné starosti. A už si na to aj zvykli. A ktorí ešte nie, tak si postupne zvyknú. viac »

smog, sneh, obloha, kláštor pod znievom

V kotlinách sa ťažko dýcha

23.01.2019 17:37

"Cítim tlak na pľúcach, akoby mi na nich niečo "ležalo"," ozvala sa do našej redakcie čitateľka Tereza z okolia Martina.

PSA Peugeot Citroen Trnava

Trnavská automobilka PSA vyrobila rekordný počet vozidiel

23.01.2019 17:33

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v minulom roku 352 007 vozidiel, čo je nový rekord.

televízia, televízor, ovládač

RVR udelila vysielateľovi TV Joj pokutu takmer 40 000 eur

23.01.2019 17:10

Mac TV bola zároveň upozornená na porušenie zákona pri oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.

Nemecko Merkelová prejav novoročný

Merkelová má pochybnosti o novom prístupe k riešeniu globálnych problémov

23.01.2019 16:48

Snahy o riešenie globálnych problémov budú podľa nej "fungovať len vtedy, ak sme ochotní prijať kompromis".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 765
Celková čítanosť: 3260000x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie