Založ si blog

Duda si od Steinmeiera nedal urážať Poľsko. Požičané mu vrátil aj s úrokmi!

Poľský prezident Andrzej Duda bol pred niekoľkými dňami v Berlíne na devätnástom Nemecko-Poľskom Fóre, ktoré sa malo niesť v duchu demonštrácie priateľstva a vzájomného porozumenia.

Opak bol však pravdou. Podčiarklo to aj vystúpenie nemeckého prezidenta na spoločnej tlačovej konferencii s poľským prezidentom Dudom i nepriateľské správanie sa prítomného publika, ktoré bolo možné vnímať ako protipoľské a tiež aj zámerné lživé informácie nemeckých médií, ktoré sa týkali Poľska a jeho politiky.

Niektoré poľské médiá to označili ako provokačne protipoľsky inscenovaný eklát.

Vo svojom prejave prezident Steinmeier viackrát nepriamo, v diplomatickej reči, atakoval Poľsko. Okrem iného nemecký prezident povedal:

„EÚ potrebuje silné, demokratické a prourópske Poľsko.“

To ale medzi riadkami znelo tak, že Poľsko také práve nie je. Všetko to, čo povedal poľský prezident, bolo prijímané s nevôľou publika. Ľudia v publiku boli podľa všetkého špeciálne „preparovaní“ a plnili svoju „povinnosť“.

Otázky prítomných nemeckých žurnalistov na Dudu boli smerované v ostrom nepriateľskom tóne a ich obsah bol konfrontačný a čiastočne dokonca obsahovali nepravdy.

Napríklad sa týkali údajných demokratických deficitov v Poľsku. Na druhej strane vypovedal poľský žurnalista Jacek Karnowski, že moderátori tlačovej konferencie mu nedovolili dať otázku smerovanú na nemeckého prezidenta. Dôvod mu ale neprezradili.

Andrzej Duda sa nenechal nepriateľskými útokmi vyviesť z rovnováhy a kontroval suverénne. Na tvári mu pritom pohrával žoviálny úsmev.

Keď napokon zaznela kritika na údajne neobjektívne jednostranné informácie v hlavných poľských médiách, tak prezident Duda svojou reakciou „trafil do čierneho“, keď sarkasticky k tomu poznamenal:

„Ale naše médiá informujú vždy okamžite a pravdivo, ak niekto v Poľsku znásilní nejakú ženu.“

Každému v sále muselo byť hneď jasné, čo tým Duda chcel zdôrazniť. Na túto Dudovu vetu ale neprišla žiadna reakcia ani od Steinmeiera a ani od prítomných nemeckých žurnalistov.

 

Ak chýba hanba, tak spoloč. nemá morálku! V SR chýba skoro všade, i v médiách!

16.11.2018

Ak sa ľudia prestávajú hanbiť, tak stratili už dávno morálku a kde sa ľudia nevedia hanbiť, tam sa hanba celkom vytratila aj zo spoločnosti, v ktorej žijú. Kde chýba pocit hanby, tam nastupuje viac »

Taliansky minister vnútra Salvini ide kvôli Rusku a Putinovi do konfrontácie s EÚ

14.11.2018

Toto je už môj 3. blog dnes!!! Má to svoj dôvod. Ale len málo z vás to postrehlo – zatiaľ. Niektorí ľudia sa ma strašne obávajú – zrejme vedia prečo. Na druhej strane ale drvivá väčšina viac »

Tajuplná fyzika prázdna. Existuje v kozme absolútne vákuum?

14.11.2018

Jednou z najstarších otázok filozofov a prírodovedcov je otázka či existuje absolútne nič. Existuje niekde priestor, v ktorom je absolútne nič? Je niekde absolútne vákuum? Už antiku tento viac »

USA Washington Dzurinda prednáška medaila

Expremiér Dzurinda si vo Washingtone prevzal Medailu cti

17.11.2018 16:41

Prednášal o Slovensku, ale aj v československom kontexte, a to pri príležitosti výročia vzniku Slovenskej republiky.

jedlo, tuky, obezita

Miliardové mínus za potraviny. Dovoz rastie, vývoz klesá

17.11.2018 16:07

Saldo zahraničného obchodu Slovenska s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami bolo v období január až august 2018 vysoko pasívne.

praha, babiš, protest

Tisíce ľudí v Prahe idú z Hradčanského námestia, žiadajú demisiu premiéra

17.11.2018 16:05

Súčasné dianie Babiš opakovane označil za pripravenú kampaň, ktorá ho má dostať z politiky.

Theresa Mayová

Britská premiérka Mayová sa postavila kritikom dohody o brexite

17.11.2018 15:47

V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich postov odstúpilo päť ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 739
Celková čítanosť: 3025399x
Priemerná čítanosť článkov: 4094x

Autor blogu

Kategórie