Založ si blog

Duda si od Steinmeiera nedal urážať Poľsko. Požičané mu vrátil aj s úrokmi!

Poľský prezident Andrzej Duda bol pred niekoľkými dňami v Berlíne na devätnástom Nemecko-Poľskom Fóre, ktoré sa malo niesť v duchu demonštrácie priateľstva a vzájomného porozumenia.

Opak bol však pravdou. Podčiarklo to aj vystúpenie nemeckého prezidenta na spoločnej tlačovej konferencii s poľským prezidentom Dudom i nepriateľské správanie sa prítomného publika, ktoré bolo možné vnímať ako protipoľské a tiež aj zámerné lživé informácie nemeckých médií, ktoré sa týkali Poľska a jeho politiky.

Niektoré poľské médiá to označili ako provokačne protipoľsky inscenovaný eklát.

Vo svojom prejave prezident Steinmeier viackrát nepriamo, v diplomatickej reči, atakoval Poľsko. Okrem iného nemecký prezident povedal:

„EÚ potrebuje silné, demokratické a prourópske Poľsko.“

To ale medzi riadkami znelo tak, že Poľsko také práve nie je. Všetko to, čo povedal poľský prezident, bolo prijímané s nevôľou publika. Ľudia v publiku boli podľa všetkého špeciálne „preparovaní“ a plnili svoju „povinnosť“.

Otázky prítomných nemeckých žurnalistov na Dudu boli smerované v ostrom nepriateľskom tóne a ich obsah bol konfrontačný a čiastočne dokonca obsahovali nepravdy.

Napríklad sa týkali údajných demokratických deficitov v Poľsku. Na druhej strane vypovedal poľský žurnalista Jacek Karnowski, že moderátori tlačovej konferencie mu nedovolili dať otázku smerovanú na nemeckého prezidenta. Dôvod mu ale neprezradili.

Andrzej Duda sa nenechal nepriateľskými útokmi vyviesť z rovnováhy a kontroval suverénne. Na tvári mu pritom pohrával žoviálny úsmev.

Keď napokon zaznela kritika na údajne neobjektívne jednostranné informácie v hlavných poľských médiách, tak prezident Duda svojou reakciou „trafil do čierneho“, keď sarkasticky k tomu poznamenal:

„Ale naše médiá informujú vždy okamžite a pravdivo, ak niekto v Poľsku znásilní nejakú ženu.“

Každému v sále muselo byť hneď jasné, čo tým Duda chcel zdôrazniť. Na túto Dudovu vetu ale neprišla žiadna reakcia ani od Steinmeiera a ani od prítomných nemeckých žurnalistov.

 

Obrovská záhada kozmu: Je za ním Nič? A či Niečo? Prezradím to

23.08.2019

Je kozmos nekonečný? Jeho nekonečnosť platila dlhé stáročia ako teologicko-vedecká dogma. Jej základom bolo tvrdenie, že tak ako je Boh vo všetkom nekonečný, tak musí byť aj jeho dielo – viac »

Samovražda Epsteina? 47 záhadných umrtí z okolia Clintonovcov. Bloger Pravdy najlepší je zas tu

21.08.2019

14.8. v skorých ranných hodinách objavili strážcovia vo väzení v Manhattane mŕtve telo multimiliardára pedofila Jeffreya Epsteina. Údajne sa obesil. Početné dokumenty a svedecké výpovede viac »

Macron múdrejší ako Merkel: Putina pozval! Zázračná zbraň Salviniho„zničí“každého!

20.08.2019

Macron dal Putinovi najavo, aký je pre neho dôležitý a že veľké medzinárodné problémy chce riešiť len s ním Niekoľko dní pred vrcholovým stretnutím G7 štátov, ktorého sa Rusko zo známych viac »

Srí Lanka, teroristické útoky

Srí Lanka ukončila výnimočný stav po veľkonočných útokoch

23.08.2019 14:22

Pri samovražedných útokoch na veľkonočnú nedeľu zahynulo viac ako 260 ľudí.

Bratislava Protest Farmári traktor polícia štúrova

Farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany

23.08.2019 14:05

Nespokojní poľnohospodári z "traktorových protestov" zakladajú politickú stranu Máme toho dosť!

africký mor ošípaných, kafiléria

Mor ošípaných dvíha cenu mäsa

23.08.2019 14:00

Africký mor ošípaných komplikuje vláde oživenie poľnohospodárstva a potravinárstva a spotrebiteľom načiera hlbšie do peňaženiek.

bugar

Most-Híd pôjde do volieb s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou

23.08.2019 13:51

Zhodli sa na tom, že zabezpečenie efektívnej parlamentnej reprezentácie južných regiónov a Maďarov na Slovensku je dôležité.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 873
Celková čítanosť: 4112553x
Priemerná čítanosť článkov: 4711x

Autor blogu

Kategórie